Šta je novo?

Pomagajte drugovi

anjuška

Novice
Učlanjen(a)
06.08.2024.
Poruke
1
Pohvaljen
0
Udovica sam sa troje dece.Najmlađe dete je u trenutku očeve smrti imalo 14 godina,tako da je po zakonu dobila1/4 kuće.Sada čeka bebu i hoće da konkuriše za subvencije za prvi stan.Jako se ova njena 1/4 kuće tretira?Kao da ima nekretnine ili ne?Kome da se obratim za informacije?
 

Сва питања у вези са условима и начину остваривања права на новчана средства за изградњу, учешће у куповини, односно куповину породично-стамбене зграде или стана по основу рођења детета, достављају се на електронску пошту: subvencijemajkama@minrzs.gov.rs



Одговори на питања могу се добити и путем телефона 011 3619 748, сваког радног дана у термину од 13 до 15 часова.


Ja bih i ovde probao
 
Ima već imovinu tako da ne može da konkuriše ni za to ni za povraćaj pdv kod kupovine prvog stana
 
ne znam da li je kriterijum za posedovanje imovine zavrsena ostavinska rasprava ili mora suvlasnik da bude upisan u katastar kao takav?
 
Vlasnik imovine je lice upisano u katastar
Naslednik je pretendent u koliko je ostavinska rasprava u toku .Potencjalni naslednik moze uzeti potvrdu da nema ništa na svoje ime i kupiti stan prvi i dobiti povracaj pdv
Dok se završi ostavina i dok postane pravosnažna itd
 
Pravo na refundaciju PDV iz stava 1. ovog člana može se ostvariti za stan čija površina za kupca prvog stana iznosi do 40 m2, a za članove njegovog porodičnog domaćinstva do 15 m2 po svakom članu koji nije imao u svojini, zajedničkoj svojini, odnosno susvojini stan na teritoriji Republike u periodu iz stava 2. tačka 1) ovog člana, a za vlasnički udeo na stanu do površine srazmerne vlasničkom udelu u odnosu na površinu do 40 m2, odnosno do 15 m2.
 
Poslovni prostor koji se prostire na sva 3 dela jedne parcele, je objedinio svoj prostor i dobio novi broj svog ulaza.
Da li u RGZ on ipak treba biti upisan da postoji na sva 3 dela na katastarskoj parceli a ne na samo jednoj?
Pravilo odredjenosti je naruseno. Ko je za ovo nadlezan, kako ovo ispraviti?
 
Vrh