Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

Mogu i dalje ispod kosovske gdje planirana isto garaža 200 mjesta tako nesto i povežu je sa podrumom skupštine da ih ne gledamo vise
 
Mogu, ali to ne pripada Skupštini, niti Skupština finansira. Da su oni hteli da uđu u neko partnerstvo sa Gradom, onda bi moglo, ovako ne vidim što bi Grad preko svog koncesionog ugovora pravio garažu koju ne bi koristili građani. Takođe, Skupština može isto da uđe u neki koncesioni ugovor da se napravi garaža, ali mi se čini da je njima draži besplatan popločani parking.
 
Koliko je ovo (dole) retardirano, koliko se ovde sve radi aljkavo, korupcijski, neplanski, politicki, samo-zavaravacki... Pogledajte na sta lice ova smandrljana javna parking mesta u Branicevskoj.
_IMG_000000_000000.jpg

Jos samo kiosk da uglave tu m'imga... a pesake ko sljivi.
 
Господа посланици да плаћају паркинг као и остали грађани а површински око зраде да се укине.
Problem je što to oko skupštine i dalje pripada skupštini, komunjare su samo simbolično sklonile ogradu, a zapravo ostavili to odsečeno od javnih površina, umesto da sve sem zemljišta ispod zgrade postane gradsko zemljište.
Tako da Grad ne može ništa da uradi, jedino da oni sami sebi zabrane, a to je u rangu toga da glasaju da smanje sebi plate.
 
A нека комунална одредба? Као што су нпр. преузели приватну гаражу у Баба вишњиној.
 
Izgleda i 28. blok ode u zonu
Muštuluk za vest.
Stanje je sve gore i gore.
Živim u susedstvu (29.blok) i danas sam pokušao da se parkiram, ali pola sata nije bilo nijedne promene u delu gde sam čekao.
Iznerviran, pozovem Parking Servis i u pozivnom centru, gospođica-gospođa koja se javila, na moje pitanje kada 29. i 30. blok idu u zonu, reče mi da je 28. blok već podneo zahtev i da će to ići relativno skoro (pomenula je nešto "do početka leta")
Sumnjam da će uvesti zonu separatno za 28.blok, a da ova dva ostave van.

Pretraga neta odvela me na ovu stranicu

A onda i ovo
 
Poslednja izmena:
ne znam dokle su stigli u 29. sa onim popravkama troatara, kontam da kada tek to zavrse mogu da uvedu zonu
 
Непрописно паркиран "Бели" слика неки други непрописно паркиран ауто:
IMG-20230318-WA0013.jpg
 
ne znam dokle su stigli u 29. sa onim popravkama troatara, kontam da kada tek to zavrse mogu da uvedu zonu

Odradili su samo sa dve strane oko prve nove crveno-bele zgrade što su započeli u januaru i to je to. Jak o sporo to ide.
Да, одрадили су две стране са по 20-ак места и колико видим сад ништа не раде, а има још доста паркинг места које треба средити јер су тренутно због ситуације са корењем неупотребљиви.

Оно што мене занима је у коју ће зону сместити сва ова паркинг места унутар блока. Прилично је извесно да ће све гурнуту у зелену зону, а то ће онда вероватно решити проблем станара ових блокова али ће за нас који радимо у овом делу града направити тотални хаос. Тренутно је, на пример у 29. блоку незонирано место могуће наћи до рецимо 8 а некад се и раније попуне. Након тога мораш да кружиш или чекаш, при чему у сваком тренутку још најмање 10-ак аутомобила круже по блоку чекајућу да неко изађе, па то зна да потраје. Што се тиче плаве зоне по средини и обуду БЗЂ ту се све попуни између 8 и 9 и након тога је теже наћи место него у незонираном делу. Целодневно паркирање у ТЦ Мерктарор је неиспалтиво чак и за оне са дубљим џепом. Тако да ће након зонирања, по свему судећи зеленом бојом, за запослене плава зона у БЗЂ вероватно да се попуни већ у 8 а након тога остаје да јуримо места у 3* блоковима, тј са друге стране бул Омладинских бригада, док и тамо не зонирају.
 
Игра мачке и миша...
Добићете и плаву зону у разделном острву Миланковићеве улице, мада је њу Гангула наменио онима што тамо раде.
 
Да, одрадили су две стране са по 20-ак места и колико видим сад ништа не раде, а има још доста паркинг места које треба средити јер су тренутно због ситуације са корењем неупотребљиви.

Оно што мене занима је у коју ће зону сместити сва ова паркинг места унутар блока. Прилично је извесно да ће све гурнуту у зелену зону, а то ће онда вероватно решити проблем станара ових блокова али ће за нас који радимо у овом делу града направити тотални хаос. Тренутно је, на пример у 29. блоку незонирано место могуће наћи до рецимо 8 а некад се и раније попуне. Након тога мораш да кружиш или чекаш, при чему у сваком тренутку још најмање 10-ак аутомобила круже по блоку чекајућу да неко изађе, па то зна да потраје. Што се тиче плаве зоне по средини и обуду БЗЂ ту се све попуни између 8 и 9 и након тога је теже наћи место него у незонираном делу. Целодневно паркирање у ТЦ Мерктарор је неиспалтиво чак и за оне са дубљим џепом. Тако да ће након зонирања, по свему судећи зеленом бојом, за запослене плава зона у БЗЂ вероватно да се попуни већ у 8 а након тога остаје да јуримо места у 3* блоковима, тј са друге стране бул Омладинских бригада, док и тамо не зонирају.
I na kraju kada se izzonira ceo NBG, opet se priča vraća na početak, gde će da se parkiraju sva ta vozila koja su tu ili zbog posla ili zbog stanara koji tu žive.
 
Па наравно када нико неће да прошири трамвајску мрежу кроз НБГ.
 
Не видим да је било ко из опозиције направио иницијативу за ширење трамвајске мреже на НБГ.
 
Vrh