Šta je novo?

Parket od vinyl pločica

sale962

Novice
Učlanjen(a)
13.09.2024.
Poruke
6
Pohvaljen
0
Molim kolege ako neko ima iskustva da mi pomogne. Naime, kupio sam stan koji je preko parketa imao ugrađen neki pokrivač koji estetski lepo izgleda, ima teksturu hrasta, vuče na crnu boju. Lepo izgleda. To je Vinyl flooring, Floor experts. To sam video na kutijama koje su ostale u podrumu.
Problem je sto taj takav pokrivač pušta boju. Dovoljno je da pređeš 20 koraka i bele čarape će biti crne, ili ako idem bos tabani su crni. Probali smo sve, svakojaka sredstva, hemiju, paročistač i ništa ne pomaže. Opet crno, kao da iz istog izlazi neka boja.
Ako neko zna šta uraditi ili ima slična iskustva molim za savet.
Hvala unapred
 
A da nam slikas to ko je proizvođač mozda je felerican u startu proizvod
Dignite to ishoblujte parket i resen problem
 
A da nam slikas to ko je proizvođač mozda je felerican u startu proizvod
Dignite to ishoblujte parket i resen problem
Screenshot_20240914_014616_Viber.jpg
Screenshot_20240914_014628_Viber.jpg
 
Ove etikete su na kutijama od parketa. Ostale dve kutije viška.
 
Ove etikete su na kutijama od parketa. Ostale dve kutije viška.
Nesto razmisljam, da li je mozda prethodni vlasnik preko vinil parketa stavio crni bajc radi estetike pa sad to ispušta boju. Pitao sam ga ali on kaze da se ne seća da je nesto radio kaze mozda su majstori.
 
Skinuti baciti resen problem nema tu popravke
 
A da probaš na nekoj manjoj površini da pređeš sa bezbojnim lakom? Da vidiš kako će se ponašati to parče. Kad već kažeš da ti lepo izgleda i da je problem samo u tome što pušta boju
 
Vinil je plastika i ne može da se lakira, ne radi se o parketu. Ako je neko zaista pokušao da ga lakira jedino što možeš je da nastaviš da ga ribaš dok ne skineš to.

Ako ima brazde kao imitaciju drveta (imao sam u jednom stanu) ume da bude magnet za prljavštinu i kad sam se uselio minimum pet kofa vode sam promenio dok nije postala koliko-toliko čista, iako je sve vreme delovalo da je čist pod.

Na kraju, uvek možeš da pitaš njihovog zastupnika https://www.alpod.rs/vinil-podovi/winflex/?_decor=hrast-sr&_paged=8
 
Vrh