Šta je novo?

Pancevo- Trg/Park

BOKI SMOKI

Advanced
Učlanjen(a)
23.03.2009.
Poruke
2.015
Pohvaljen
19
Lokacija
Pancevo
hhhh-2.jpg


Palo mi je na pamet vise puta uredjenje ovog dela Panceva. Dobio bi se jedan prelepi prostor u kome bi uzivali gradjani + bi se tu mogla organizovati razna desavanja, svirke , izlozbe itd. Normalno sve to uz jedan veci kosi nasip zbog promenljivog vodostaja Tamisa. I da ne spomenem kako bi pogled bio okrenut prema sumi. Sada iskreno da vam kazem, ne znam kakav je urbanisticki plan za ovaj deo ali mislim da za taj deo ne postoji. Pancevo kao i Beograd ima tu ruznu naviku da bezi od reka.Ovako bi se jednim delom spojili Grad sa rekom, ne gradjevinama, nego parkom/trgom. A posto je prostor veliki ne bi skodile jedna, dve gradjevine koje bi bile namenjene za taj prostor. Sad zbog nasipa ne znam koliko bi ovo ustvari jeftino izaslo. Da napomenem Tamis kada poplavi nekad dodje i do nekoliko stepenika velikog nasipa, nekad i vise, ali to je retko. Sta mislite o ovome. Mislim da bi taj deo grada zivnuo, kao i ostali,a i sama slika Panceva bi bila mnogo lepsa. Sta mislite o ovome?

Edit: Generalni plan Panceva

00000850.JPG


http://www.pancevo.rs/documents/Generalni_plan_Panceva_5.pdf
 
Fin prostor jos kad bi nam dao tumac palna da znamo sta je sta i sta je na ovom ostrvu planirano.Takodje i ideja o parku je odlicna lii pak nesto kao beogradska ada :kafa:
 
Зар није некад постојао план да Панчево изађе на другу обалу Тамиша? Не видим неке стамбене зоне на плану.
 
U planu je postojalo da se napravi Novo Pancevo 70 godina, ali posto je povrsina novog Panceva , zauzimala vecu povrsinu Beograda, sam projekat je doveden u pitanje?Icicu ovih dana do tog famoznog meni Arhiva i pokusacu da dobijem plan novog Panceva. Jao sto sam lenj.. Pricam o tom planu vec godinu dana... Nikako da ga uzmem...... Javim vam uskoro. Nego koliko sam skontao Novo Pancevo bi bilo malo ulevo, naspram ovog mog plana. Vise ka Krnjaci nego ka Borci ako me Kompas dobro sluzi. Javim vam ovih dana.
 
direktor":9spb9v8e je napisao(la):
Fin prostor jos kad bi nam dao tumac palna da znamo sta je sta i sta je na ovom ostrvu planirano.Takodje i ideja o parku je odlicna lii pak nesto kao beogradska ada :kafa:
Pa to za ostrvo nije losa ideja isto da Bude ko Beogratska ada, samo veliki je minus sto je blizu fabrika.

Generalni plan. Stavicu ovaj link i na prvom postu.

http://www.pancevo.rs/documents/Generalni_plan_Panceva_5.pdf
 
Vrh