Šta je novo?

Otvaranje firme (enterijer)

Mixsrb1

Novice
Učlanjen(a)
05.05.2020.
Poruke
0
Pohvaljen
1
Pozdrav svima, nov sam na forumu :mrgreen:
Interesuje me da li neko ima iskustva sa pravnim zackoljicama koje donosi otvaranje firme za Dizajn, projektovanje i opremanje enterijera. Imam par pitanja pa cemo to uciniti preglednijim. Dakle projektovanje enterijera putem odredjenog softvera, zatim opremanje namestajem po meri sa saradnicima.

1. Da li treba licenca? Prema onome sto sam cuo ne zahteva se nikakva licenca, ali mozda neko drugi zna bolje.
2. Da li je OEM pravi tip licenciranja windowsa za novi racunar?
3. Koji tip firme je najpogodniji za takvu vrstu posla (pausalac, preduzetnik...)
4. Posto je u pitanju rad od kuce, i kancelarija nije potrebna, da li se firma samo prijavljuje na adresu kuce?
5. Kako se oporezuje taj rad? Znam da to zavisi i od tipa firme, ali ako neko zna dodatno da objasni kako to funkcionise, kako se prave fakture?
6. Da li u Srbiji uopste postoji dovoljna potraznja za ovakvim uslugama?
Unapred hvala na odgovorima.
 
Malo savjeta
1.uradi biznis plan
2.uradi analizu trzista
3.dobro odmjeriti trenutak za otvaranje firme
4.obaviti razgovor sa nekom knjigovodstvenom firmom
5.Preduzetnik je jednostavnija forma ali odgovornost je veca pa bih radije izabrao d.o.o.
6.Firmu mozes registrovati na kucnoj adresi ali tu ima par zackoljica ako objekat nije vas
7.Pravljenje fakture ce vam biti najmanji problem postoje obavezni elementi
Evo pogledaj sajt ima dosta toga vec fino sazvakano

https://www.mojafirma.rs/baza-znanja/vo ... ovornoscu/
 
Hvala puno na odgovoru. Biznis plan imam detaljan.
Nisam ja nesto preambiciozan sto se tice profita, sad govorimo ugrubo, ali sad radim za cca 1000e (ali mnogo psihicki, a i fizicki tezi posao), kad bi mi to bio prosek ja bih bio prezadovoljan. Jer volim arhitekturu enterijera, i upucen sam u to i povezan sa kvalitetnim proizvodjacima svakog segmenta enterijera (sto danas i nije puno tesko). Mozda i jos vise volim IT, i ponajvise od svega volim svoje vreme. A to vreme bih mogao maksimalno da organizujem kada bih se bavio tim poslom, jer trenutno belog dana ne vidim.
Hvala na savetima i predlozima sad cu prouciti taj link.
 
Vrh