Šta je novo?

Osmisljavanje strategije razvoja

oss

Novice
Učlanjen(a)
20.03.2011.
Poruke
23
Pohvaljen
4
Postovani forumasi,
povremeno svracam na vase stranice (iako se do sada nisam registrovao) i uvek ima zanimljivih tema da se procitaju i da se covek informise o tome sta se gradi. Nailazim i na niz interesantnih ideja sta bi moglo/trebalo. Dakle, super forum ali mislim da bi moglo i vise. Evo o cemu se radi.

Vec odavno sam nezadovoljan (kao i vecina nas) kako stvari teku kod nas, kako se radi, gradi...a ustvari razgradjuje.
Moja ideja je da kroz diskusije dodjemo do konkretnih predloga sta i kako bi trebalo da se radi, npr. koji putevi nam trebaju, kakvi zakoni nam trebaju... Sto se tice ovog foruma dakle samo prva stavka, sta nam od infrastrukture treba i kako to napraviti.
Ima li zainteresovanih koji bi diskutovali na ovu temu? Usaglasene predloge mislim da stavimo na raspolaganje onima koji su spremni da ih sprovode. Vise o ideji ima na prezentaciji koju pripremam (malo potrazite os srbija srbija otvorenog koda). :)
Dakle trazim istomisljenike koji misle da promene nesto. Ovo, samo po sebi, nije politicki pokret i nemam nameru da se raspravljam o "politickim" temama vec mi trebaju ideje kako izgraditi bolje drustvo ili pak, u ovom slucaju, dobru infrastrukturu.
Nadam se da ovaj post nece biti obrisan i da ce se naci neko ko je zainteresovan za ovakvu diskusiju. Forum je vec pun dobrih postova/predloga, treba ih samo sazeti u konkretne predloge.

Pozdrav svim forumasima beobuild-a.
OSS

P.S. Svi mogu učestvovati, svako može doprineti!
 
@OSS
Dobro došao
Pa na ovom forumu je toliko toga napisano da bi mogao da se oformi, poseban predmet na faksu .... bilo ko od nas kad bi imao bez uslovan pristup fondovima, koristeći samo zaključke Beobuilda, bili bi smo bolji , od vecine svetskih metropola .... :p
 
boca-ica":34e23pym je napisao(la):
@OSS
Dobro došao
Pa na ovom forumu je toliko toga napisano da bi mogao da se oformi, poseban predmet na faksu .... bilo ko od nas kad bi imao bez uslovan pristup fondovima, koristeći samo zaključke Beobuilda, bili bi smo bolji , od vecine svetskih metropola .... :p
Definitivno tacno, jer je opste poznato da se kod nas sve gleda kratkorocno umesto dugorocno, pre svega zbog opsteprisutnog despotizma i eufemizma ljudi koji donose vazne politicke odluke. No dobro nasa je gradjanska duznost da se borimo za dobrobit svih metodom medijskog pritiska, jer se vlast najvise toga plasi.

Konkretno velika vecina ljudi ovde jeste putovala po velikim evropskim i svetskim gradovima, neki od njih i zive u njima. Prvenstveni cilj ovog foruma jeste unapredjenje kvaliteta zivota ljudi u nasoj zemlji a prvenstveno u Beogradu, koristeci iskustva takvih gradova, odnosno primena takvog sistema ovde kod nas u Beogradu i Srbiji. Ono sto me jako boli kao stanovnika ovog grada i ove drzave jeste favorizovanje retrogradnih ideja,nestrucnost, nemastovitost, nedisciplina, polu-resenja i kratkovidost, i zanemarivanje svake napredne, vizionarske misli, konkretnih i prakticnih ideja i ciljeva koje su u funkciji poboljasnja kvaliteta zivota svih nas. Nadam se da ce takve grupacije ljudi u narednom periodu znacajnije dolaziti do izrazaja, no avaj, ne treba se predati vec boriti.

@oss

Ono sto mene konkretno interesuje jeste kako bismo mi tebi konkretno mogli pomoci kao zajednica, u cilju unapredjenja tvog projekta? Interesuje me kako si prvenstveno zanislio ovaj topik, kao nekakvu zbirku svih mogucih postova koji se ticu resavanja problema infrastrukture, ili na neki drugi nacin??

P.S

Dobrodosao! :)
 
Hvala na dobrodošlici.

@ Henry_Chinasky

Meni trebaju konkretni predlozi bez obzira da li se radi o predlogu za neku trasu puta ili bili koje druge infrastrukture. Trenutno je sve u obliku diskusije, a meni treba krajnji zaključak diskusije. Tako nešto može da uradi samo neko ko je i učestvovao u tim diskusijama pa ima bolji pregled. Za svaki predlog će se naći mesto, bez obzira da li se radi o predlogu za seoski put ili npr. Koridor 10. I po drugim forumima, svaki specijalizovan za ponešto, počeo sam da tražim istomišljenike. Ako ova akcija bude imala odjeka onda će svako dodati malo svog truda a rezultat treba da bude neki konkretan plan za razvoj sela, grada, države... Za sada još san ali ne vredi da čekamo da neko drugi to učini za nas. Ne treba nama vođa, već neko ko će da sprovodi ono što se građani ove zemlje dogovore (makar oni koji imaju želje da razmišljaju)!

Dakle, dosta posla ali ako vam se ideja iole dopada, privucite još ljudi pa da krenemo na posao.
Kroz dalju diskusiju se nadam da će se uoblišiti i jasnije kako treba ovu zamisao sprovesti.
 
@oss
Na tom sajtu piše Помозите својим учешћем да дођемо до правог уређења друштва у овој земљи.....

Ovde ne uređujemo društvo i zemlju nego pratimo razvoj dajemo predloge za naš grad i još po nešto
jeste to nekako vezano
ali ovde nema politike , nego konkretno zgrada , drvo, ulica ... i to je ono pravo... :cool:
 
Vrh