Šta je novo?

Osiguranje zgrada i stanova?

Smešni su sa stavkom "Provalna krađa i razbojništvo".
 
Evo i osiguranje zgrade.
 

Prilozi

  • Screen Shot 2020-04-17 at 1.35.45 PM.png
    Screen Shot 2020-04-17 at 1.35.45 PM.png
    191,6 KB · Pregleda: 14.146
Ja sam licno zabrniut sa osiguranjem. Deluju mi cifre previse niske. Kao kada bi neko rekao evo ti nov auto za 1.000e.
81.7e za zgradu + 158e za stan = 239.7e
239.7e / 12 = 20eura mesecno. (za stan i zgradu).

Za nekretnnu slicne vrednosti/velicine u US to bi kostalo oko 250$ mesecno minimum sto je 10 puta vise.
Moracu lepo da proucim ugovore i polise osiguranja sta to tacno ukljucuje jer mi deluje nerealno povoljno
jer se po meni nesto ne uklapa.
 
Javi im da podignu cenu ;)
 
:)

Uradio sam malo tacnije poredjenje.

Honolulu, HI
Osiguranje za stan 350k vrednost stana a unutrasnjost 30k USD kosta $55 mesecno.
Osiguranje zgrade $220 mesecno ali ne ukljucuje zemljotres tj $3,300 godisnje.
Osiguranja zgrade su ukljucena u mesecno odrzavanje zgrade koje je u ovom slucaju $636 mesecno.
Hawaii https://www.oahure.com/SearchMLS_Detail ... een=Photos
Total: $275 osiguranje + $416 odrzavanje zgrade.

Belgrade, SRB
Osiguranje za stan 400k eura a unutrasnjost 50k eura kosta 13.2 eura mesecno.
Osiguranje zgrade ali ukljucuje cak i zemjotres je 8.3 eura mesecno.
Osigranje zgrade nije ukljuceno u odrzavanje zgrade koje je u ovom slucaju jos 150$ mesecno.
Total: 21 euro za osiguranje + 140 eura za odrzavanje zgrade.

Ostaje da se uporede polise i ugovori pa da ovde imamo informaciju tacno sta se to toliko razlikuje. Zasto je u Srbiji vise od 10 puta jeftinije. Pokusacu da pribavim polise.

PS: Cisto da izbegnemo negativne komentare kako je stan jeftiniji ili bolji od Srbije treba znati da ovaj stan "istice" 2045. godine kada se rusi zgrada a svi stanari gube svoje stanove. Nije kao u Srbiji gde ti kupis stan i kao imas "zauvek".
 
То земљиште на Хавајима закупљено на 99 год јел тако или неки привремени објекат
Замисли плате нису исте у срб и сад ни вриједност имовине
 
Da zakup na 99 godina pa onda gradis zgradu i to se zove "Leasehold" kao u Srbiji sto je "korisnik zemljista"
samo sto u Srbiji nije precizirano dokle a ovde jeste. Posto zgrade svakako imaju neki rok trajanja.
Sad nije mi jasno kako osiguranja gledaju na to sto se ovo kontrolisano rusi a ovo ovde samo zastareva pa dok se ne srusi samo.

Ajde da se vratimo na temu osiguranja. Ipak poredimo zasto je 10 puta niza cena.
Ja cu nabaviti polise osiguranja da lepo procitamo i da svi zajedno naucimo sta je sta!
Sad je vikend pa su malo sporiji!
 
Evo nekih odgovora od osiguravajuce kuce u Srbiji. Moze nekome da bude interesantno.
Ono sto je meni fascinantno jeste da gradjevinski objekat isplacuju do 30% i mislim da je tu zapravo najveca razlika.

Ako se desi pozar ne mozes sve da popravis novcem od osiguranja.
 
Ja mislim da je ovaj lik posle sebe pitao sta je Bogu zgresio da ga kontaktiras. Lepe su sve te price na papiru, a kad dodje do situacije onda je potpuno drugacije. Kao i u US, na kraju ce uvek naci rupu da ti ne isplate nesto ili da ti isplate umanjeno a redovno te cepaju sa premijama svake godine na gore.
 
Ako neko ima neke dodatne savete ili komentare na koje bi trbealo da obratim paznju pre potpisivanja bio bi zahvalan :D

Prva tabela je osiguranje gradjevinskog objekta
a druga tabela je osiguranje stvari u stanu.
 

Prilozi

  • Screen Shot 2020-04-22 at 11.25.34 AM.png
    Screen Shot 2020-04-22 at 11.25.34 AM.png
    350,3 KB · Pregleda: 13.919
  • Screen Shot 2020-04-22 at 11.28.51 AM.png
    Screen Shot 2020-04-22 at 11.28.51 AM.png
    158,4 KB · Pregleda: 13.887
  • Screen Shot 2020-04-22 at 11.28.46 AM.png
    Screen Shot 2020-04-22 at 11.28.46 AM.png
    88,8 KB · Pregleda: 13.906
Izgleda da sam bio ptica zloslutnica. Eto nama zemljotresa u Beogradu.
Nas glupavi upravnik koga smo smenili zato sto nije hteo da osigura zgradu od zemljotresa: Ma nece to nas!
 
Vrh