Šta je novo?

Obrađene fotografije (Fotošop itd...)

Archangel

Higher intermediate
Učlanjen(a)
08.04.2009.
Poruke
1.201
Pohvaljen
632
Lokacija
Beograd, Miljakovac
Ne znam da li ovo spada u Relax, offtopic, odmaranje od urbanizma i ostalih tvari, vi obrišite temu :D Al pošto sam ja Photoshop naivac, ono štosam mogaoza pet minuta preko nekog tutorijala izvaliti to sam ja satima izučavao :D da budem štobliži temi graditeljstva stavljaću uglavnom slike na tu temu (uglavnom...) naravno ovo nije samo moja tema nego neka stavlja svako ko ima takve slike.

Stavljaću po pet slika da ne bi zatrpavao previše

p1000317.jpg

p2220093.jpg

prosjakikraljevic.jpg

25959490.jpg

crimesceneinvestigationn.jpg
 
Ekstra su, ja cu ovih dana opet instalirati PS pa cu i ja postavljati svoje radove :vops:
 
Van kveščn. Da postavljam u ovoj veličini slike ili da ih stavim kao male pa kad se klikne na njih da se povećaju na imageshacku?

Moskva


Non-Texas Walkers


The Temple


Columns


Walking Shadows
 
Слободно стављај оне веће.
 
Drug me smarao zašto se na ovoj slici vidi toliko nebo, zašto je slika nakrivljena i da uklonim drvo. Sve sam uradio a za nebo sam okrivio skyline Beograda, da imam više zgrade nebo bi bilo popunjeno, pa sam ga...popunio :D

2nqtngo.jpg
 
@ Archangel : Inshallah, pa će Novi Beograd ovako i izgledati (kroz 50ak godina perhaps, u najboljem slučaju, al će ipak izgledati) ;)
 
hoće dupe mačkovo :lol: Osim ako ne izbije neki rat pa e ovo poruši, pa ponovo bude prostora za gradnju nečeg takvog :mad:
 
Ok, evo mog doprinosa temi. U pitanju je fotomontaza koju sam napravio - jedne grafike na jednoj staroj napustenoj zgradi koja je "pod zastitom drzave".


 
Telefonska govornica u mom kraju 26.02.2011

dsc00009u.jpg
 
Ne znam da li je ovo adekvatna tema, bolju ne nađoh. Ako ima, prebacujte.

Uglavnom, radim jedan rad u Photoshopu CS6, pa me interesuje kako mogu brzo i jednostavno da promenim tekst iz ћирилице u latinicu, i obratno, a da ne moram da ga prekucavam peške? Radim dva identična rada, samo što treba da jedan nude na ћирилици, a drugi na latinici. Naravno, font treba da ostane isti.
 
Problem je što imam po dva do tri reda teksta, ali na jedno pedesetak i više "layera". Inače, već duže vreme koristim sličan online program za konverziju ћирилице u latinicu i obrnuto.
 
To je i meni prvo što mi je palo na pamet, ali sam mislio da možda postoji nešto jednostavnije, mada kako stvari stoje, tekst ću otkucati u Wordu u latinici, pa konvertovati komplet u ћирилицу i onda unositi za svaki layer ponaosob. Tako barem smanjujem broj copy - paste opcija. A i laše mi je zbog podešavanja jezika u windows - u.
 
alternativno rešenje je da dizajn bude html+css umesto photoshop fajla, onda se tekst mnogo lakše menja
 
Vrh