Šta je novo?

Obilaznica oko Valjeva

Šta znači završavaju gasifikaciju i izmeštaju deponiju? Je l imaš neke slike tih radova, jer sve što znamo je da su ti projekti najavljeni, ali ništa nije započeto.

Južna neće početi da se radi pre završetka brze saobraćajnice, severnu ne očekujem skoro.
 
Ovo sve je najajavljivano i dosta puta... u planovima u izradi na sajtu opstine je prvih 2.2 km juzne obilaznice prikazano ( posto se radi iz dva puta ) to ce sad da rade do zakljucno sa kruznim tokom koji spaja puteve Nova 1,Nova2 i Nova 3 sa parkingom ovo se nalazi u dokumentaciji privredna zona, a spjanje sa Belosevcem je najavljeno nema ga nigde i drugi deo obilaznive sto je postojajo ali je uklonjen ili ja vise ne mogu da ga pronadjem. Gasifikacija u privrednoj zoni je u urbanistickim projektima,a deponiju su najavili da krecu da zavrsavaju u Junu ( sredsta su dobijena ). Godinu i sest meseci je rok za zavtsetak radova. 27.02.2023 je potpisan ugovor sa firmama za prrojektovanje...
 
Dobro, znači da zaključimo, radovi nisu počeli nigde, ali sve što rade deluje da će uskoro. Slažem se, samo sam stekao utisak da si hteo da kažeš da se radovi završavaju, a nisu ni počeli realno.

Ono čega se ja iz glave sećam, radovi na gasovodu najavljen početak mart2023. potpisan ugovor sa Milenijum timom, pa oboren. Od kad je oboren više niko ne pominje gasovod. Južna obilaznica najavljeni radovi po završetku brze saobraćajnice, institut za puteve i intergral konzorcijum napravili i dobili kompletan posao. Deponija Kalenić treba da krene sa radovima u junu, u januaru je potpisan ugovor sa izvođačem, zaboravio sam s kime, dve godine od početka radova je rok, tj. jun 2025.
 
Tacno tako kao sto pises ali pritiskaju ih Nemci sad... jer oni su dosli zbog ove infrastrukture koja jos nije poceta da se pravi ( ako izuzmeno deo puta Nova 1 koji se vodi kao rekonstrukcija )... oni pocinju da rade u mocvari bukvalno. Sad ima jos zainteresovanih firmi ali moraju da sire zonu, a kako ce? Ovo je obdaniste, bukvalno gledaju ko ce i koliko da valja od eksproprijacija do poslova. Nikada nije bilo da se projekti kriju, a kamoli da se nadju na javnom uvidu i da niko ne dobije resenje o eksproprijaciji ( u roku od jednog meseca ko zna koliko se vajata i montaznih objekata naslo na trasi )
 
20230417_170156.jpg
20230417_165441.jpg
20230417_170309.jpg
20230417_170358.jpg
 
Vrh