Šta je novo?

Novo zanimanje u Beogradu: Skupljači psećeg izmeta!

trialin

Advanced
Učlanjen(a)
20.11.2008.
Poruke
3.085
Pohvaljen
4.739
Beogradska opština Stari grad predstavila je čistače psećeg izmeta "Gobusters" koji od nedavno patroliraju beogradskim ulicama.

Dorćolci već neko vreme viđaju radnike u specijalnim odelima na kojima je precrtana ilustracija “pseće kake” i natpis "Gobusters". Pseći izmet se skuplja specijalnom mašinom, koja radi po principu usisivača – ima crevo koje usisava izmet koji neodgovorni vlasnici nisu pokupili.

dorcol2.jpg


Za sada ovaj posao rade dve mašine i dvojica radnika, koji rade u dve smene.
Ukoliko primete izmet u svojoj ulici, građani mogu da pozovu broj telefona 011/785-2-999 i prijave “kritične tačke”.

dorcol1.jpg


Iako opština Stari grad već nekoliko godina sprovodi akciju “I kesu u šetnju”, deleći besplatne, biorazgradive kese vlasnicima kućnih ljubimaca, ovaj deo grada i dalje je prepun “nagaznih mina”.

http://www.zivotinje.rs/vestiStrana.php ... &tip=vesti
 
A da komunalci malo rade svoj posao? Da li postoji podatak koliko je neodgovornih vlasnika platilo kaznu za nepokupljen izmet?
 
Није баш тако, Дишо. Двоје мојих пријатеља је прошле године извело љубимце без поводца у раним вечерњим сатима и комуналци су им на Малом Ташу писали казне. Љутили су се на мене када сам им рекао да тако и треба.
 
Da za povodac pisu i ako je veci pas za korpu ako je nema Ali ne za neciscenje iza ljubimca A koliko su pojedini vlasnici bezobrazni pa cak vode po djecijem igralistu i ne pociste za istim .Na neka mjesta mogu bez povodca ako se nevaram nakon 22h
 
Dakle da pojednostavimo.
Svi gradjani kroz budzet placaju one sto vole svoje 'kuce', ali se gade da pociste iza njih, pa to mora drugi da cini?
 
Imam psa i nije mi jasno sto je toliko tesko pocistiti za ljubimcem? Super sto usisavaju ali bi bilo bolje da vise kaznjavaju, veci efekat bi izazvalo, ovako ne mogu da se nakupe ove cikice sigurno.
 
Ovo me podseti na :mrgreen: GOBUSTERS

If there's something strange
in your neighborhood
Who ya gonna call?
GOBUSTERS

If there's something weird
and it don't look good
Who ya gonna call?
GOBUSTERS

I ain't afraid of no dog shit
I ain't afraid of no dog shit

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Fe93CLbHjxQ[/youtube]
 
Ово је смешно, али на жалост преко потребно. Дорћол је заиста минско поље..
 
Дорћол, Врачар, Чубура, све уске улице са још ужим тротоарима препуних псећег измета.
 
Problem je, kao i mnogo toga kod nas, stvar nekulture. Naravno da je bitno resavati simptome ali bi voleo da vidim kako se neko ozbiljno bavi i uzrocima.

Znam da u Sloveniji deca od malena uce da vole svoju zemlju i prirodne lepote koje pruza, ali isto tako da treba cuvati tu lepotu i da su svi odgovorni za to cuvanje. Ovde ljudi bacaju djubre na sve strane (park kod mene na Banovom Brdu izgleda kao London 70ih tokom strajka djubretara), ne ciste za svojim psima... bacaju bre ljudi djubre i kad odu na planinarenje!

Ja sam u tom smislu za drasticna i drakonska resenja... Kad vidim da neko baca djubre po svom gradu ili kraju znam sta bih ucinio (i jedino me zatvorska kazna sprecava)... Ali, kad vec nije moguce odvaliti svaku takvu budalu od batina - predlazem sledece:

1. Trebalo bi uvesti u skole mnogo ozbiljnije poruke vaznosti odrzavanja sredine u kojoj zivimo (pa cak to bila urbana sredina).

2. Policiji (komunalnoj i obicnoj) bi trebalo dodeliti ovlascenje da kazne svakoga koga vide da baca djubre ili ne skuplja za psom.

3. A mi obicni gradjani bi mogli da pokrenemo kampanju u kojoj se ljudi koji ne znaju da cuvaju mesto (kraj/grad/zemlju) u kome zive predstavljaju kao najgore p***e - sto realno i jesu.

Naglasio bih da imam psa i da uvek cistim za njim. Mislim da jedino na Kosutnjaku par puta nisam, kada je obavio bas u nekoj travi daleko od staza i potencijalnih setaca. Isto tako, pusac sam al godinama pikavce uredno bacam u kantu.
 
Ja imam psa. Kupio sam ga svesan problema izmeta, i resen da kupim izmet iza mog psa.
To sam i krenuo da radim.
I dodjes u situaciju da pokupim iza mog psa i pogledam i vidim xz psecih ostataka u krugu od 2 metara od mene.
E onda sam ja poceo da se osjecam kao ..... .

Sada se trudim da ga odvedem dalje od mesta gdje ljudi setaju, obicno pored autoputa, nikada ga ne vodim u parkice ili igralista za decu.
Zaista bi volio da krene sa kaznjavanjem i da ljudi pocnu da vode racuna. Onda ni ja ne bi imao problem da skupljam. Ovako imam.
I da se razumemo ne osjecam se kao p..... i svakako to nisam, jesam zeljan reda i urednosti ali nisam magarac, naprotiv i dalje smatram da sam daleko iznad proseka.
Ne bacam djubre van kontejnera, ne pljujem po ulicama, uvjek se propisno parkiram, ne trubim i ne divljam po ulicama, ne urlam nocima, placam sve racune na vreme ne unistavam imovinu ne pisem grafite ( iako postujem lijepe grafite)....
 
Za vlasnike pasa bi trebao postojati poseban ogradjeni parkic, cak dva ogradjena parkica na jednom mestu da jedni psi ne bi gnjavili druge pse.
Onda obaveza vlasnika da nose kesice za izmet koji se ne baca u obicne kante za smece, vec u kante predvidjenen samo za to.
To je evropski standard, kao i kazna od 50 evra ako se izmet ostavi da lezi nepokupljen.
 
Postoji takav parkic..Ali u centru Beograda..
 
Odlican potez gradskih vlasti za ovim itekako ima potrebe, ali nema potrebe za novom temom...preimenovati je u tipa "Kucni ljubimci i grad" i prebaciti u Relax. U njoj bi diskutovali o parkovima za pse (kojih ima vec par po gradu Tasmajdan, Vidikovac..), najavljenoj gradnji groblja za kucne ljubimce, mobilijaru za pse po gradu (kante sa kesama za odlaganje izmeta koje se vec par meseci ne odrzavaju, u cijoj je to nadleznosti uopste....?), pet friendly objektima i pravilima po GSP vozilima i o bilo cemu u vezi sa zivotom kucnih ljubimaca u Beogradu ipak su i oni ravnopravni stanovnici ovog grada.

Av av...:)
 
Vrh