Šta je novo?

Novi Sad - Opšta tema (gradski život i vesti)

I već sada je baš zbog svakodnevne migracije i oslanjanja na autobuse kao jedino sredstvo prevoza u gradsko/progradskoj zoni u gradu svaki dan kolaps i pored novih bulevara.
Dakle sada je vreme da se ozbiljno krene s planiranjem jedne linije metroa koja bi spojila najopterećenije delove grada i ključne tačke u gradu (Novo Naselje - Ž. stanica - Bulevar Oslobođenja - pa lukom linije kroz centar - Univerzitetski kampus - Limani
To je oko 8-9 km linije. Za postojanje nečega takvog sada je prerano, ali za planiranje je skoro pa prekasno. Osim toga treba ponovo aktivirati planove za tramvaj/LRT (sa terminusima prigradskih linija na obodu grda gde je početak ovih linija, jer je količina prigradskih autobusa koji se probijaju kroz grad velika iz svih pravaca) i konačno osmisliti prigradsku železnicu (prvo na postojećim prugama, pa reaktivirati/ponovo izgraditi trasu ka Beočinu - samo da se trasa ne isparceliše i proda), uz eventualno dodavanje nekog kraka koji bi bolje opslužio pravac Futog - Bačka Palanka.
Ako sada ne počne ozbiljno planiranje sveobuhvatnog transporta u gradskoj aglomeraciji - za 20 godina ćemo se naći u istoj situaciji gde je Beograd još od 80-ih, bez većih pomaka za sve ovo vreme - metro nam treba, nema ga, a kad će ne zna se.
 
Ukupno popisana = broj popisanih + dopuna iz administrativnih izvora. Nemam pojma kakvi su ti izvori i koliko je to merodavno. Pretpostavljam da su ovi iz druge kolone (broj popisanih stanovnika) ljudi kod kojih je bilo bar nekog kod kuce, pa je mogao da usmeno da podatke o sebi i ostalim clanovima domacinstva. Treca kolona (admin. izvori) su verovatno osobe koje nisu mogli da usmeno anketiraju.
Ovde sve piše.
 
I već sada je baš zbog svakodnevne migracije i oslanjanja na autobuse kao jedino sredstvo prevoza u gradsko/progradskoj zoni u gradu svaki dan kolaps i pored novih bulevara.
Dakle sada je vreme da se ozbiljno krene s planiranjem jedne linije metroa koja bi spojila najopterećenije delove grada i ključne tačke u gradu (Novo Naselje - Ž. stanica - Bulevar Oslobođenja - pa lukom linije kroz centar - Univerzitetski kampus - Limani
To je oko 8-9 km linije. Za postojanje nečega takvog sada je prerano, ali za planiranje je skoro pa prekasno. Osim toga treba ponovo aktivirati planove za tramvaj/LRT (sa terminusima prigradskih linija na obodu grda gde je početak ovih linija, jer je količina prigradskih autobusa koji se probijaju kroz grad velika iz svih pravaca) i konačno osmisliti prigradsku železnicu (prvo na postojećim prugama, pa reaktivirati/ponovo izgraditi trasu ka Beočinu - samo da se trasa ne isparceliše i proda), uz eventualno dodavanje nekog kraka koji bi bolje opslužio pravac Futog - Bačka Palanka.
Ako sada ne počne ozbiljno planiranje sveobuhvatnog transporta u gradskoj aglomeraciji - za 20 godina ćemo se naći u istoj situaciji gde je Beograd još od 80-ih, bez većih pomaka za sve ovo vreme - metro nam treba, nema ga, a kad će ne zna se.
Novom Sadu treba neki šinski sistem to je definitivno, mislim da bi za početak onaj plan za tramvaj bio super da se realizuje, P+R na obodima, brz prevoz u gradu, prednost na raskrsnicama, prijatne i udobne stanice.
Što se prigradske železnice tiče, mislim da nije potrebna. Dovoljno frekventni RE vozovi su sasvim dovoljni, na delu Novi Sad-Inđija bi imali 2 linije koje se dopunjavaju a to Beograd-Novi Sad i Novi Sad-Ruma-...
Napraviti novu prugu Novi Sad - Zrenjanin direktnijom trasom, pustiš voz Novi Sad-Zrenjanin-Vršac i Novi Sad-Zrenjanin-Kikinda. Ka severu imaš česte RE vozove za Suboticu i za Sombor preko Vrbasa. I imaš naravno vozove Novi Sad-Sombor-Subotica preko Bogojeva. Uz frekventnost dobru, ovo bi bilo sjajno
 
koliko znam, ni trasa ne ostaje, vec se pretvara u setalista, gdajevinsko zemljiste, ...
 
Тако је. Траса тј. земљиште се уступа локалној самоуправи или се продаје тако да ће једног дана бити поприлично тешко вратити те пруге ако се укаже потреба.
 
Pozdrav svima. Potrebna mi je pomoc. Ne znam kome bih se drugom obratio, niti da li iko pruza usluge konsultacija oko kupovine nekretnina.

Nisam iz Novog Sada, ali planiram da kupim nekretninu u Novom Sadu kao vid investicije.

Za oko mi je zapala ova zgrada:

Ponuda na City Expertu: https://cityexpert.rs/a/novogradnja/novi-sad/telep/liman-4-706

Izvodjac: https://pronix.rs/ribarac-residence/

Kakvo je vaše mišljenje?

Deluje mi sve ok, jedino što me brine je to što će veoma blizu biti trasa novog mosta preko Dunava. Ne znam kako će to da utiče na vrednost stana u budućnosti.

Hvala unapred!
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima. Potrebna mi je pomoc. Ne znam kome bih se drugom obratio, niti da li iko pruza usluge konsultacija oko kupovine nekretnina.

Nisam iz Novog Sada, ali planiram da kupim nekretninu u Novom Sadu kao vid investicije.

Za oko mi je zapala ova zgrada:

Ponuda na City Expertu: https://cityexpert.rs/a/novogradnja/novi-sad/telep/liman-4-706

Izvodjac: https://pronix.rs/ribarac-residence/

Kakvo je vaše mišljenje?

Deluje mi sve ok, jedino što me brine je to što će veoma blizu biti trasa novog mosta preko Dunava. Ne znam kako će to da utiče na vrednost stana u budućnosti.

Hvala unapred!
ima sigurno oko 500 metara od planiranog mosta.
 
Residence Ribarac.jpg



Hvala na komentaru!

500 metara od mosta, ali 150 od vijadukta. Ne znam da li je to dobro ili loše.
 
Hvala. Koliko je realno da postave zvučnu zaštitu? I da li bi ti lično preporučio kupovinu stana na tom mestu?
 
Hvala. Koliko je realno da postave zvučnu zaštitu? I da li bi ti lično preporučio kupovinu stana na tom mestu?
U Beogradu su postavili na nekoliko lokacija, pa ima nade. Taj kraj je dosta naseljen, u blizini je veliki Galensov kompleks. Ima prednosti i mane. Investitor je pouzdan.
 
Hvala puno! Totalni sam amater na ovom polju, tako da sam tek sad čuo za Galens Invest, pa se možda i predomislim na kraju :)
 
U Novom Sadu postoji kvart "Liman" koji vazi za jedno od prijatnijih za zivot. Ima ih 4. Na Limanu 2, vijadukt i put od mosta Slobode prolaze na 25-30m od zgrada, koje i dalje predstavljaju deo grada pogodan za zivot i niko se ne buni. Tako da ako ti je zgrada na 150m, nemas brige.
Лиман-2-2.jpg
 
Jasno, hvala ti puno! Sada se troumim izmedju Ribarac Residence, i Galensovih "Knezev Park" i "Liman V" :)
 
Nastavak mosta tj tunel u produzetku..po meni ovo izgleda ozbiljno dobro
 

Za tri mosta u Novom Sadu 369,5 miliona evra​


U Novom Sadu se istovemeno grade tri mosta, što će 2025. godine, odnosno 2026. kada budu završeni, duplirati broj mostova u gradu, istakao je gradonačelnik Novog Sada Milan Đurić, precizirajući da će ti infrastrukturni objekti, bez pripremnih radova i projektovanja, koštati oko 360 miliona evra.

 
Vrh