Šta je novo?

Novi Sad - Opšta tema (gradski život i vesti)

4a5735009a4dff480a9ee11439cafab1.jpg

Rekonstrukcija kineske
35350ac3344443b42f964846826bf87c.jpg
f3036544aaae7ac6509a5c2e28d66984.jpg


e37513c891a2f8192f6b2afcd97ad9c3.jpg

ef9f30f72999024737891bea1866412b.jpg

876775906b7b9a043e59fb8f534c440a.jpg

779e0aed0ffd253a49e49bb6e1367961.jpg

Rekonstrukcija kineske četvrti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Možda bi bilo bolje da su zadržali ideju sa više dvadesetospratnica, a manje objekata. Ovako mi deluje sve nagurano. Svakako interesantni objekti, meni deluje poput Roterdama ili Hamburga, svakako bolje nego Bg na vodi.
 
Ladno je u planu izgradnja parka. Kako je to postala jedna egzoticna pojava u svetu investitorske ekonomije.
 
Koliko sam razumeo taj render je napravljen jos pre par godina? Verovatno ce biti nekih izmena, ali u principu moglo bi da bude odlicno. Kao neki novi "centar" grada, naravno ne mislim lokacijski, nego sadrzajno. Ako pored stambenih naprave i moderne poslovne zgrade koje ce izgledati lepo, uredi se pristaniste i taj deo, park, plaza, veslacka staza, staze za bajs itd.. Lepo bi moglo da izgleda. Treba gledati pozitivno i biti optimistican. Naravno postoji mogucnost da nacickaju kolko god mogu nekih kutija groznih, da se sto vise kesa uzme, a estetski Banglades fazon pa ispadne kineska verzija bg-a na vodi. Valjda nece :) Sad je prilika da se izgradi nesto sto ce zauvek promeniti izgled Novog Sada, nadam se na bolje!
 
Nova škola na Satelitu

projekat_milos_crnjanski_960.jpg

Projekat je izradila firma "Pro-ing" i kako će izgledati prva novosadska škola sa bazenom, javnost može da vidi od 13. do 19. aprila od 10 do 13 časova u Upravi za urbanizam u Školskoj 3, u kancelariji 32, ili da preuzme sa sajta Grada.

Postojeća zgrada škole "Miloš Crnjanski" je sagrađena 1962. godine pod imenom "Boris Kidrič" i dograđena je 2010. tako da sada ima 4.159 kvadratnih metara i u njoj postoje 43 odeljena sa 1.157 učenika. Sadašnji objekat ima dva sprata i dva međusprata, sa ukupno 24 različite učionice, bibliotekom, zbornicom i dve fiskultulrne sale od 350 kvadrata i prateće prostorije. Ovo, međutim, nije dovoljno, jer se svake godine povećava broj učenika.
62567c870b0d3-milos%20crnjanski%204.jpg

Nova škola "Miloš Crnjanski" će biti dvospratnica sa suterenom visoka 14 metara i neto površinom većom od 11.500 kvadratnih metara. Kako je navedeno, s obzirom da su u prizemlju formirani atrijumi koji se pružaju kroz objekt celom njenom visinom, bruto površina prizemlja, bez atrijuma će iznositi više od 3.000 metara kvadratnih.

Procenat zauzetosti parcele nakon gradnje će biti oko 28 odsto, dok će zelene površine pokrivati oko 40 odsto.

021.rs
 

 

Нови Сад: Пад цене квадрата није још на видику​


Упркос очекивањима и неким прогнозама цене некретнина у Новом Саду и не падају.

Изненађујуће велико интересовање за станове многи гледају кроз призму скока ИТ индустрије, све већег прилива студената и саме привлачности мањег а опет довољно великог града.

Извор: РТВ

До само пре 3-4 године, мањи стан од четрдесетак квадрата у Новом Саду могао се купити за исто толико хиљада евра.

Данас кошта и више него двоструко. Цена квадрата у новоградњи на неким локацијама достиже и 3.000 евра, и то је нека горња цифра.

Просечна новоградња данас стаје око 2.000 евра по квадрату.

"Реално је оно што је неко спреман да плати. Очигледно су цене у Новом Саду такве зато што те цене могу да се постигну на тржишту", каже за РТВ Драган Рабатић, из Солис некретина.

А како је дошло до удвостручења цена?

Професор Економског факултета Александар Грубор објашњава да су наши људи склони да вишак капитала инвестирају у некретнине.

"Са друге стране, понуда нове градње је очигледно знатно мања у односу на тражњу која се испољава пре свега у великим градовима. Осим тога, на цену некретнина утичу и трошкови градње који су у порасту, трошкови радне снаге, трошкови енергената", додаје Грубор.

У Новом Саду више није пресудна локација, што је раније био случај. Сада су постали тражени комплекси и микро локације. А потражња је и даље већа од понуде.

"Дешава се да за одређени захтев купац не може у неком реалном временском року да нађе оно што трази и, с друге стране, информације са тржиста су такве да све оно сто је пројектовано да се гради у наредних неколико година, гдегод инвеститор има идеју да направи зграду, да је у неком предуговарању то распродато", предочава Драган Рабатић.

Тренд раста цена некретнина траје већ неколико година. Да ли му се назире крај?

"Генерално, не верујем да ћемо у овој години доживети пад цена некретнина. Пре бих рекао да ће се наставити благи раст и након тога период стагнације цена на трижишту некретнина у Србији", оцењује професор Економског факултета Александар Грубор.

Грубор каже и да је реално очекивати да ће камате на стамбене кредите у наредном периоду расти.

Он упозорава да је узимање кредита у страним валутама ризично, и да су најповољнији кредити у динарима са фиксном каматном стопом.

Ипак, наглашава да се чак две трећине станова продаје за готовину.

izvor https://www.rtv.rs/sr_ci/vojvodina/...cene-kvadrata-nije-jos-na-vidiku_1332642.html
 
питање за Новосађане. да ли знате можда које су ово зграде?

IMG_20220409_112619.jpg IMG_20220409_112555.jpg

налазе се у улици Војводе Бојовића у блоку између Лукијана Мушицког и Вука Караџића, и рекао бих да су део неког комплекса, па ме занима ког.

хвала
 
питање за Новосађане. да ли знате можда које су ово зграде?

Pogledajte prilog 134297 Pogledajte prilog 134298

налазе се у улици Војводе Бојовића у блоку између Лукијана Мушицког и Вука Караџића, и рекао бих да су део неког комплекса, па ме занима ког.

хвала

To ne vojna kasarna. U delu su živele izbeglice ne znam da li je i dalje tako. Ostavljena je da propada jer je to sjajna lokacija i verovatno je neki investitor već bacio oko na taj plac.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
То, колико схватам никад није направљено?
 
Da li samo ja imam utisak da renoviranjem zgrada nesto dobija, ali nesto i gubi? Eto, bas na primeru Petrovaradina.
 
Vrh