Šta je novo?

Nehigijenska,divlja i slična naselja

Da, baš su NVO uticajne danas da menjaju odluke vlasti. Vlast sva strepi i trese se... I demokratska vlast, čuje, uzme u obzir, pa radi po svom a kamoli ovi nesposbni mamlazi koji sve zakone zaobilaze. Hoće da vrate smrtnu kaznu i Srbiju van SE a vi ostali na retorici od pre 10 godina NVO kad se umeša 😱 štrah i trpet.
Bilo nekad pa i tada se radilo šta se mora kad se mora.
 
NVO- je NE vladina organizacija, i vlast NE mora da ispunjava njihove delove ili potpune želje i čestitke ako ima u njima i malo štetno za društvo ili zajednicu.
Ne higijenske skupine objeka i ljudi jesu višestruke štetne pojave te svi ,,zaštitarski,, zahtevi su debelo štetni i NE prihvatljivi osim u slučajevima kada se ima koristi od NVO a.

To nas dovodi do pitanja ko to ima ili prisvaja tu korist jer gradjani sa prijavlenim boravkom u urbanoj zajednici tu korist nemaju vec samo štetu i višestruke razne rizike .
 
Урбанисти би морали да направе детаљну анализу где би све у Београду могла да се направе ромска насеља са иоле хигијенским условима за живот, а где би се преселили Роми који тренутно живе у нехигијенским насељима. Овај проблем, као сви остали, мора што пре да се реши, не да надлежни беже од њега. НВО су небитне, оне су само изговор надлежнима да не раде свој посао. Да је надлежнима заиста толико стало шта нека НВО мисли било би им стало и шта неке групе грађана по граду мисле о трештању музике из неког кафића у 4 ујутру и шта грађани Савских блокова мисле о дивљој градњи на Савском насипу.
 
Ма нисам мислио да се бацају паре на градњу нових станова, него да се преселе у контејнере.
 
U Kamendinu ne vidim ruglo vidim zgrade i srećne porodice a ovde vidim zarazu.
 
@solecar U Kamendinu kad prolazim BG vozom što i nije tako retko, vidim uredne zgrade i situaciju neuporedivu sa ruglom Tošinog bunara... a čak i ako bi poredio kontejnere iz Kijeva i oni su u znatno boljem stanju sa sve stanovnicima koji ih koriste od besprizornosti Tošinog bunara.

Vlast je isključivo kriva jer ne radi ništa da te oblasti uredi, a dozvolila je da niču i nove naseobine gde nije bilo nikakvog opravdanja da se kod prvog zakucanog eksera sve ne poruši. Tada te oblasti još nisu postale nečije mesto stanovanja pa ni s aspekta ljudskih prava nema baš nikakvih prigovora.
 
@Noki
Ja nisam osporavao to što si napisao za Kamendin, već sam se samo nadovezao sa slučajem iz Bloka 72, za koji je više ljudi pisalo da su uništili (oštetili) stanove. Time sam hteo da pokažem kako imamo dva različita primera ponašanja pripadnika istog naroda, prilikom dodele stanova.​
 
Pokazao si dva različita ponašanja pripadnika istog naroda. I ja tebi isto ne kontriram, samo dodajem da je to normlano. Kod nekih drugih pripadnika imamo i 1000 različitih ponašanja, kao recimo kod Srba.

Imali smo nedavno slučaj majke kojoj su privremeno oduzeta deca zbog nehigijenskih uslova stanovanja. Zatim imamo decu koja imaju i previše materijalnih uslova a duhovno zapuštena, a i imamo i neku sredinu. Puno različitog ponašanja kod Srba.
 
Njihove zgrade su sa druge strane Zemun polja (do NS puta) i nikako nisu uredne.
@solecar U Kamendinu kad prolazim BG vozom što i nije tako retko, vidim uredne zgrade i situaciju neuporedivu sa ruglom Tošinog bunara... a čak i ako bi poredio kontejnere iz Kijeva i oni su u znatno boljem stanju sa sve stanovnicima koji ih koriste od besprizornosti Tošinog bunara.

Vlast je isključivo kriva jer ne radi ništa da te oblasti uredi, a dozvolila je da niču i nove naseobine gde nije bilo nikakvog opravdanja da se kod prvog zakucanog eksera sve ne poruši. Tada te oblasti još nisu postale nečije mesto stanovanja pa ni s aspekta ljudskih prava nema baš nikakvih prigovora.
 
Njihove zgrade su sa druge strane Zemun polja (do NS puta) i nikako nisu uredne.

E pa ne znam na koje zgrade mislimo... ja sam mislio na one koje se vide iz samog bg voza, neposredno pored, da su to te zgrade... a očigledno govorite o drugim zgradama...

I ti Risto da si odrastao u neuslovima ne bi znao za bolje. To je krug. Nema kraja. Dok društvo ne odluči da je kraj a ne ti ljudi jer oni nisu sposobni da donesu odluku.

Poređenja radi ako do 5 godine ne nauciš da govoriš jer govor nigde nisi imao prilike da čuješ i prisvojiš. Gotovo, proš'o voz, nikad, uz svu muku nećeš govoriti kao neko ko je imao sluh i govor učio na vreme...

Tako da jesu li zgrade u rasulu, pa zgražavanje koje odatle sledi, pa Romi su ovakvi ili onakvi, meni je to nedostojan nivo rasprave, koju bih želeo da vodim. Ako se samo na tome stane. Što je ovde manir. Al to nije moj problem 😉
 
,,...pa Romi su ovakvi ili onakvi, meni je to nedostojan nivo rasprave, koju bih želeo da vodim... ,,

Sažiivot sa bitno različitom kulturama je pretežak.
Razliika u prioritetima je ne podnošlljiva.
Na primer
Jednoj strani na vrrhu liste priioriteta je znati i uživati u higijeni a drugoj strani je znati i uživati u muzici.
Klasika.... cvrčak i mrav.
Zločiin i prema cvrčku i prema mravu ubediivati i terati ih da žive pod istim krovom.
Da lli ima radnih cvrčaka i veselih mrava ? Ima ali malo i suludo je zbog tog malo primoravati sve pod isti krov.
I ja volim pozoriište al ne u mojoj kuci.
Stoga
Ne dostojno je od nečeg ne normalnog praviti da je normalno , kao što je nedostojno pred očiglednim praviiti se slep i nem.
 
,,...pa Romi su ovakvi ili onakvi, meni je to nedostojan nivo rasprave, koju bih želeo da vodim... ,,

Sažiivot sa bitno različitom kulturama je pretežak.
Razliika u prioritetima je ne podnošlljiva.
Na primer
Jednoj strani na vrrhu liste priioriteta je znati i uživati u higijeni a drugoj strani je znati i uživati u muzici.
Klasika.... cvrčak i mrav.
Zločiin i prema cvrčku i prema mravu ubediivati i terati ih da žive pod istim krovom.
Da lli ima radnih cvrčaka i veselih mrava ? Ima ali malo i suludo je zbog tog malo primoravati sve pod isti krov.
I ja volim pozoriište al ne u mojoj kuci.
Stoga
Ne dostojno je od nečeg ne normalnog praviti da je normalno , kao što je nedostojno pred očiglednim praviiti se slep i nem.
Stil zivota Roma je destruktivan po njih i po drustvo u kome su, pa je na tom drustvu da ga menja. Koliko je neko drustvo sposobno da promeni ono negativno u navikama Roma, toliko ce i oni biti uspesan deo drustva. Na Balkanu je rezultat bedan.
 
Мора држава да их уведе у ред (социјални смештај, личне карте, здравствене књижице, школа, вечерња школа за пунолетне, даље образовање за заинтересоване, запослење у комуналним службама, по државним и градским предузећима и установама на пословима хивијенских радника и помоћног особља, активан рад МУПа и социјалне службе) уз директно учешће невладиног сектора (хуманитарци, борци за људска права, црвени крст, едукације, рехабилитације, разни видови помоћи, ромске организације) као и међународних фактора (ЕУ фондови и сл.).
И мора да се буде одлучно у спровођењу јасног плана. Деца у школу, нема просјачења, нема уличарења, нема џепарења, нема проституције, нема смећарења.
 
,,...Мора држава да их уведе у ред.... ,,
NE
Sve mere ako su konkretne imaju i kaznene odredbe. Kaznenim odredbama (strahom) ne postže se željeno. Menjanje kulturnog i običajnog ponašanja uspešno je samo na dobrovoljnoj bazi.

Ključnu ulogu ima prijava boravka. Njeniim dobijanjem uživalac dobrovolljno pristaje na sva prava i obaveze te teritorije - staništa .

Kod nas u Bgdu prijava boravka izgubila je vrednost i važnost te po Bgdu haraju raznorazni...
Vade je samo radi ostvarivanja prava bez ikakviih obaveza .
Najčešće svi znaju da nabrajaju poduži spisak omogućenih prava a od obaveza jok , ni jednu jer nisu za dobijanje prijave boravka ni navedene. Zato i mogu da rade sve to na prriimer osniivanje ne higijenskih naseobiina bez ikakve odgovornosi o čemu ovde i pišemo.
 
Poslednja izmena:
Ako malo izmestiš percepciju na zapad, dobijamo mrave u protestantskim zemljama a cvrčke na mediteranu, pogotovo Balkanu gde još možeš da dodaš i odsustvo razuma, tj. kurčenje bez pokrića... nazovi to ratobornost... dakle još smo i ratoborni, uz pesmu...

Tako da mani se stereotipa, to je uvek pogrešan put... Na tragu istine je Došljak i to da se nešto krene od malih nogu. Zašto da ne i afitinitet ka muzici, pravilno usmeren daje kulturu, očigledno je da talenat postoji... Ali on propada i vidiš ostatke punog potencijala kad si okružen neuslovima i ne znaš za bolje i ne umeš kako odatle.
 
,,... Tako da mani se stereotipa, to je uvek pogrešan put... ,,

Ma meni je lako kao odlazecem (po godinama a i iz Bgda) al vama mladima , ovako kako je , ne da vam bidne lepo .....
 
Socijalna politika u Srbiji.
 
Vrh