Šta je novo?

Naselje rasadnik – „Vila Banjica“

Jel to počelo? Šta je u planu?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Kineski investitor Čang Sing Mo posetio je gradsku opštinu Voždovac i u razgovoru sa rukovodstvom opštine izrazio želju da investira u izgradnju stambenog bloka u Jajincima, saopštila je opštinska Informativna služba.
Stanovi bi bili u naselju "Rasadnik", površine 260.000 kvadrata, a opština Voždovac se obavezala da će pomoći u ubrzanju procedura dobijanja građevinskih dozvola u gradu i opštini, u cilju brže realizacije izgradnje, navodi se u saopštenju.

Prilikom susreta, opštinski rukovodioci su potencijalnom kineskom investitoru predložili da se u vidu donacije, uporedo sa izgradnjom prvog stambenog bloka u tom naselju, izgrade i propratni sadržaji, kao što su dečji vrtić, škola i dom zdravlja.

"Ovo bi bila jedna od najvećih investicija opštine Voždovac, nastala kao rezultat unapređenja saradnje Kine i Srbije, koju je započeo predsednik Vlade Aleksandar Vučić", navodi se u saopštenju.

https://www.srbijadanas.com/clanak/kine ... 27-09-2014
 
Kinez gradi stanove u Jajincima
Kineski investitor Čang Sing Mo posetio je Voždovac i u razgovoru sa rukovodstvom opštine izrazio želju da investira u izgradnju stambenog bloka u Jajincima.

IZVOR: TANJUG PETAK, 26.09.2014. | 20:11
Podeli
Stanovi bi bili u naselju "Rasadnik", površine 260.000 kvadrata, a opština Voždovac se obavezala da će pomoći u ubrzanju procedura dobijanja građevinskih dozvola u gradu i opštini, u cilju brže realizacije izgradnje, navodi se u saopštenju.

Prilikom susreta, opštinski rukovodioci su potencijalnom kineskom investitoru predložili da se u vidu donacije, uporedo sa izgradnjom prvog stambenog bloka u tom naselju, izgrade i propratni sadržaji, kao što su dečji vrtić, škola i dom zdravlja.

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... _id=904590
 
Znam ali to su stare i ne znam koliko aktuelne vesti. Jel postoji građevinska tabla? Neka informacija iz opštine?

Ko će raditi prodaju nekretnina?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
ma ja sam ovo prekopirao da bi bilo na forumu, da ne nestane, ne znam detalje stvarno, bilo bi dobro ako to može pogledati neko iz tog kraja
 
Pa zašto katolička crkva na rednderu...

Sitno je previše, jelt to planiraju da prave i kuće u nizu i stambene zgrade?

Izgleda lepo za sada.... ali povezanost...
 
mozda je ovo reciklirani projekat iz neke centralnoevropske drzave, pa stoga ovaj detalj karakteristichne religijske arhitekture u sredini gde ne pripada
 
Jel ce ovo da se gradi ili je samo neka najava?
Ovo naselje je ogromno, ko ce tu da dodje da zivi?
 
Ovi renderi su se vec provlacili negdje po forumu u boljoj rezuciji i drugoj lokaciji
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=611781#p611781:2wdqb1m1 je napisao(la):
spatiotecte » 26 Mar 2019 09:44 pm[/url]":2wdqb1m1]Jel ce ovo da se gradi ili je samo neka najava?
Ovo naselje je ogromno, ko ce tu da dodje da zivi?
Iskreno ovaj "gated community" koncept nije uopšte loš, imao sam priliku da boravim u sličnim objektima. Nisam ih vidjao kod nas u BG doduše, nadam se da će se ovaj realizovati. Tražnja zavisi naravno od tipa gradnje i cene, ali čisto konceptualno mislim da je dobar balans u odnosu na trenutnu ponudu.

Na Banjici nedaleko od Paunovog Brega već postoji nešto slično (15ak malih kuća u nizu), ali nije u pitanju naselje zatvorenog tipa. Tu nedaleko se takodje gradi Green Hill, tako da ovaj deo grada definitivno ima potencijala za raj tip gradnje.
 
Kad nesto pokupis sa drugos sajta link je obavezan
 
@Gaga, hvala na dobrodošlici!
Mislim da link sa ekapije nije niko kopirao....
 
Mada bi bilo cool ako neko može da stavi neku info više od onog sto ima po netu, planira li se neka saobraćajnica koja će povezati naselje, itd...
 
Ne bi bilo loše ako se projekat realizuje da se napravi ulica gore ka Miljakovačkoj šumi pa da se možda i proširi šuma na drugu stranu ka Slodesu…još neki sadržaj možda...
 
Novo naselje će biti povezano saobraćajnicama iz više pravaca. Pre svih, ulicom Radomira Markovića koja počinje od okretnice trolejbusa(Paunov breg) i kojom će se kretati vozila javnog gradskog prevoza, verovatno trolejbusi(plan detaljne regulacije dela prve mesne zajednice u naselju Jajinci).
3629b619ed5e28cf0a63f050148607a8.jpg


Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Kakav je ovo pa sada projekat? Ovaj plan nema veze sa renderima koje smo videli do sada.
 
Prva slika predstavlja granice plana detaljne regulacije dela prve mesne zajednice u naselju Jajinci. Granice plana su Kaljavi potok(na severu), Jelezovački potok(na zapadu), ulice Radomira Markovića i Bulevar JNA(na istoku) i granica kompleksa rasadnika(na jugu). U velikoj meri druga slika se podudara sa prvom(raspored saobraćajnica, spratnost objekata,...). Po prethodnom planu zapadna strana naselja je trebala biti zona kondominijuma, a sada se spominju rezidencijalne vile(slobodnostojeće). Inače u toj podzoni je predviđeno da minimalna površina građevinske parcele iznosi 600 kvm, a spratnost pr+1+pk(ps) što je zaista dovoljna površina za izgradnju luksuznih rezidencijalnih objekata....
36eb363655b1aa3278029e649a3cec96.jpg
ed7e21961135bb097cd0204eacbd20e6.jpg


Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Vrh