Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Roka pošteno kontrola na moja dva pravca u Dimitrijali ulaze na 28, 40, 77 i 79 kod Marka Oreškovića i negde kod Liona na 5,7,9 i 14. Smanjio se drastično broj revolucionara švercera. Kontrola je uljudna i one idiote koji se svadjaju samo izbaci na sledećoj stanici i svi srećni.
 
Dobro je. Tako treba. Neka svi znaju da u ovom gradu sme postojati samo jedan revolucionar.
 
Ova tema je primer problema našeg društva. Jasno je da problem postoji i da puno ljudi ima problem. Bilo bi lepo kada bi neko istupio i organizovao ljude kako bi se ta energija smisleno upotrebila u nameri da se poboljša GSP. Ovako su to samo pojedinačne pobune koje osim lične satisfakcije ne menjaju sistem. Kent Kart radi sa obezbeđenjem i legitimiše dok ovo pišem i nikom ništa. Umesto toga se pojavljuju neki idealisti liberali ili levičari koji fantaziraju o besplatnom javnom prevozu što mi ne možemo kao siromašan grad da iznesemo.
 
A usput i ne postoji nesto sto se zove besplatan prevoz, s obzirom da neko mora da plati vozila, gorivo i vozaca.
 
Prevoz se već sada plaća 70% iz budžeta grada dok se samo 30 i manje posto plaća od karata. Da se ukine Bus Plus i nihov harač i da se malo dovede u red GSP i njihovi rashodi, tih 30% bi se lako istopili i prevoz bi bio besplatan tj. finansiran samo iz budžeta, ljudi bi bili srećniji i porastao bi standard i kvalitet života.
 
Meni nikad ni ne traze kartu. Pogledaju oni mene, pogledam ja njih, samo produze dalje, ja nastavim sa slusanjem muzike. Kapiramo se pogledom sto se kaze
 
Sutra, prekosutra ja uplaćujem za avgust nakon pauze u julu. Najverovatnije ću uplatiti posle i za septembar, oktobar... Ako ne budu ništa više kasapili, skraćivali, proređivali i izmotavali se pod izgovorom Korone, nastaviću da plaćam redovno kao što sam radio od 2005. do prošle godine. Ako opet nastave sa svojim hohštaplerajima i majmunisanjima, onda se vraćam na plaćanje svakog drugog meseca.

Mada... najverovatnije ću popustiti samo zbog onog solidnog dela ljubaznih kontrolora i nastaviti u svakom slučaju, samo da im ne bih otežavao posao. A ne zato što se bojim njihovog obezbeđenja phahaha. :lol: Ali ću, poput one žene koju sam pominjao na prošloj strani, svaki put kada budem pokazivao uredno plaćenu karticu, reći da DJP, Grad i BusPlus ne zaslužuju te pare.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867996#p867996:2g1nhf87 je napisao(la):
wexy » Čet Jul 29, 2021 10:23 am[/url]":2g1nhf87]A usput i ne postoji nesto sto se zove besplatan prevoz, s obzirom da neko mora da plati vozila, gorivo i vozaca.
To i jeste jedan deo problema. Vidiš, i ovde na forumu, i u medijima, i u krugovima zaposlenih, i u krugovima struke, ljudi su još od 2016. upozoravali i apelovali na GSP, DJP i Grad da je manjak vozača i da će zbog toga biti velikih problema. Tocila pokvarena nisu ništa uradili ni 2017, ni 2018, nego su čekali da problem eksplodira. I pošto više nemaju dovoljno vozača, kasape i ukidaju linije. A nikad neće da priznaju da je zbog toga, nego uvek ke***ju kako je zbog nekakvih optimizacija ili slabog korišćenja. A zapravo se radi o problemu na koji im cela javnost skreće pažnju već godinama. Ali ih prosto boli goran da se njime ozbiljno pozabave. E zato u zadnjih dve tri godine mnoge isto tako boli goran da plaćaju kartu. Pogotovu nakon hohštapleraja sa naknadnim Koronskim ukidanjem polazaka.
 
може "бесплатан" превоз врло једноставно: сваки месец се узме цифра колко је ГСП потрошио, подели на [немам појма колико] милиона грађана са пребивалиштем на територији града београда, по адреси пребивалишта накачиш за сваког укућаног на инфостан или порез или тако нешто, и готово, нема потребе за дебилним апаратима, картама, контролорима, обезбеђењем... уђеш у бус, тролу, транџу и возиш се.

и могу да се кладим у шта оћеш да би на крају испало јефтиније него регуларна месечна карта, јер не пролази кроз руке турксих ага и бегова, домаћих јањичара и колаборациониста, и онда до бескорисних контролора и њиховог обезбеђења

ако се неком не свиђа да плаћа ГСП а не користи га, жао ми је, и ја морам да плаћам здравствено па не идем никад код лекара, и ја плаћам осигурање за кола при регистрацији па никог никад нисам ударио, и плаћам претплату за РТС а не гледам га, не живимо у (анархо-)капитализму, већ у цивилизованом друштву где неке дажбине ипак морају да постоје да се не бисмо давили у сопственим г*внима

а ко није из БГ а дошо је ко туриста, хришћански је госту барем карту "платити" тако што једноставно неће морати да плати ништа


овај систем би био толико ефикасан и једноставан да би огроман број подгузних мува и остале паразитске гамади остао без посла, и управо зато само измишљају како да укомликују постојеће сатанистичко стање, да би угурали своје нове страначке кадрове
 
Imaš totalno neracionalno razmišljanje.
Zdravstveno i osiguranjem od auto odgovornosti plaćaš, jer u slučaju bolesti (ili saobraćajne nesreće) trošak može biti ogroman i verovatno ne bi imao novca sve sam da isplatis. Sa druge strane trošak jedne karte je mizeran i nema rezona da ga svi solidarno snosimo.
Svaki vid budžetskog finansiranja vodi ka još većoj neefikasnosti sistema i padu kvaliteta usluga, a ne obrnuto.
To bi takođe dovelo do još veće gužve u i onako prenatrpanom prevozu.
 
делимично могу да се сложим, али имамо и ствари које плаћамо које су мизеран трошак али су подједнако неопходне као ГСП, на пример одношење ђубрета, прање улица, тровање комараца...

ја бих ГСПу дао скоро одрешене руке, тако да како људи прелазе на ГСП могу да купују нова возила и "улажу" (није улагање него трошење, јер се не ради за профит него зато што мора) у инфраструктуру, а гужве на улицама би се смањиле јер у један аутобус који заузима површину као 4-5 аутомобилиа стаје неколико десетина пута више људи него у те аутомобиле, јер се у просеку већина возе сами, евентуално једног путника

што се тиче неефикасности, ако се дозволи џабалебарење џабалебарења ће бити, да упоредим опет са одношењем ђубрета, наравно да и ту има неког завртања али нико због тога не тражи да престане да плаћа то кроз порез, а и ја то гледам овако, ако нам узимају као обавезан намет, имамо далеко веће морално право да се жалимо него овако, овако брате добровољно плаћаш, одлучио си се за услугу, платио је, и не видим смисао жаљења, ја је не плаћам, могу да се жалим и кукам ал на крају крајева ми је свакако боља стара распала крнтија која греје као рерна него ништа, кад је за џабе

проблем неефикасности би се решио довођењем једног директора, који нема вакуум у лобањи, већ је највећи стручњак у области саобраћаја, и директно се спроводе његове одлуке а не преко посредника сабора сазива и осталих глупости, он каже треба 200 трола, купује се 200 трола, ако направи глупост одговара директно на суду за издају, нема "нисам знао јбг", и да за то има јако лепу плату, али за сваког запосленог који није сервисер или возач да му се сецка одређени проценат, ГСП је таква фирма да је посао претежно физички, сервис или вожња, а ови фолиранти менаџерчићи диспечерчићи, којих је више него возача и сервисера, не раде ништа осим што једни другима намерно праве папиролошке заврзламе да би се стекао утисак да нешто раде, администрацију треба свести на апсолутни минимум, заиста не видим потребу за више од 20 СПОСОБНИХ запослених у читавом ГСПу који нису возачи и сервисери, али зато СНС види, јер ту може да гура кадрове, па то треба разоткрити и водити неку кампању у јавности да се тражи отпуштање блејача
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=868214#p868214:3rxteq1e je napisao(la):
nekianonimnilik » Čet Jul 29, 2021 11:51 pm[/url]":3rxteq1e]

и могу да се кладим у шта оћеш да би на крају испало јефтиније него регуларна месечна карта, јер не пролази кроз руке турксих ага и бегова, домаћих јањичара и колаборациониста, и онда до бескорисних контролора и њиховог обезбеђења

Varas se grdno, tek tu nastupaju age i begovi, dodaju se razne takse i nameti, prevoz bi bio skuplji nego sto sada kosta mesecna karta, moguce i duplo. Nemoj da im dajes ideje, da ne bude kako se mi ovoga nismo setili. :bash:

Sa druge strane, ako bi maksimizirali naplatu prevoza, ko bi onda bio kriv sto je prevoz krs.
 
Управо ми искочила ПОКС-ова прича на инстаграму где се нека њихова ћерка партија НАДА (Национална демократска алтернатива) залаже за бесплатан јавни превоз :D
 
Колико ја знам НАДА је коалиција ДСС-а, ПОКС-а и још неколико покрета направљена за предстојеће изборе
 
Ето, монархисти и конзервативци се залажу за крајње социјалистичку идеју бесплатног јавног превоза :D
 
Baš me zanima planiraju li uskoro ovi iz Kentkarta da srede mobilnu aplikaciju, da liči na nešto iz sadašnjosti, a ne na aplikaciju od pre 10 godina. Pritom im još stoji BusPlus logo u aplikacijama.
 
Bolje da je ne diraju dok radi. Imam neki takav osećaj da će jedinu smislenu stvar da zabaguju (prikaz vozila) i da će servis ostati nedostupan naredna 2-3 meseca.
 
као што је и био недоступан једно дуго време кад су нешто зезнули са сервером па није могла да се преузме најновија база станица, што не мења много онима који имају старију, али ако је неко купио нови телефон или из било ког разлога реинсталирао апликацију, није могла да се скине база и апликација је била потпуно бескорисна
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=888347#p888347:3nlozxai je napisao(la):
Zezeljko » 10 Oct 2021 06:52 pm[/url]":3nlozxai]Baš me zanima planiraju li uskoro ovi iz Kentkarta da srede mobilnu aplikaciju, da liči na nešto iz sadašnjosti, a ne na aplikaciju od pre 10 godina. Pritom im još stoji BusPlus logo u aplikacijama.
Poslušali te, ažurirana je aplikacija. Nova ikonica, nov naziv - "Beogradski prevoz". Ostalo izgleda isto.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=888433#p888433:2cn2r5a7 je napisao(la):
dzonihsv » Ned Okt 10, 2021 10:11 pm[/url]":2cn2r5a7]Bolje da je ne diraju dok radi. Imam neki takav osećaj da će jedinu smislenu stvar da zabaguju (prikaz vozila) i da će servis ostati nedostupan naredna 2-3 meseca.
Bukvalno su uradili to sto si rekao. Krenuo da pogledam kad mi stize autobus, i vidim nova ikonica i naziv. Naravno ne radi vise, vrti se samo 'Registracija u toku' i ne mogu ni da udjem u aplikaciju. Probao reinstal, nista. Nerealno, neki ljudi bi i kamen pokvarili.
 
Мени пуца апликација. Кад изаберем станици, избацује само мапу без линија.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Danas na Smederevcu, tačnije na stanici "Put za Kaluđericu" ka perifernim terminusima opšta opsada kontrolora i komunalne policije. Svako vozilo koje je stalo na stajalište je zaustavljeno i nije smelo da krene dok svakog putnika pojedinačno nisu prekontrolisali. U saobraćaju se napravila katastrofa, vozila po par minuta stajala na stajalištima iako prevoza i ovako nije bilo zbog gužvi. Pljuštale su silne kazne, urlanje kako od strane putnika tako i od strane kontrolora i komunalne policije. Opšti haos, bahatost, ma bez reči sam.
 
Vrh