Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Знам да има нека фора да ти стигне СМС на мобилни телефон који покажеш контролеру и пише отприлике: "Поштовани, успешно сте купили карту у трајању од до за БусПлус"
 
abrines":2b99k9jg je napisao(la):
Знам да има нека фора да ти стигне СМС на мобилни телефон који покажеш контролеру и пише отприлике: "Поштовани, успешно сте купили карту у трајању од до за БусПлус"
Pa jedino to, meni je stigao sms o prometu na kartici
 
SerbPacker":2wjhfymr je napisao(la):
abrines":2wjhfymr je napisao(la):
Знам да има нека фора да ти стигне СМС на мобилни телефон који покажеш контролеру и пише отприлике: "Поштовани, успешно сте купили карту у трајању од до за БусПлус"
Pa jedino to, meni je stigao sms o prometu na kartici
Ja dam ocitao karticu, dao mu je on je prison io onom njegovom aparatu i vratio mi je, tako da nešto sigurno vidi I sa kartice ja sms ne dobijam

Sent from my Le X821 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=528440#p528440:z3w1q286 je napisao(la):
SerbPacker » 28 Mar 2018 03:12 pm[/url]":z3w1q286]Ne vidim da je neko odgovorio, kako oni vide da je neko platio kreditnlm/debitnom karticom? I jel i ona važi 90 min?

Preko NFC-a moze da se izcita broj kartice i datum isteka, kao i jos neki podaci (mozes da probas na svom mobilnom telefonu ako imas NFC citac).

Uredjaj od kontrolora salje te podatke u bazu na proveru da li postoji uplacena karta sa tom karticom, ako postoji sve je u redu, jednostavno :).
 
NFC moze da ocita i datum/vreme i tacan iznos poslednjih 9 transakcija sa MasterCard kreditne kartice (probao sad sa mojim fonom i karticom).
 
Da li neko zna preko kojih omladinskih zadruga Apex angažuje kontrolore?
 
Gugl kaže OZ Bulevar, oglas od pre godinu dana. Mada koliko sam primetio, oni koji traže radnike preko omladinske se obrate u više udruženja pa tako ima istih oglasa i ponuda u različitim OZ.

Inače, danas posle podne ulazi kontrola u tramvaj kod Vuka, ka Ustaničkoj. Nisam obratio pažnju koliko ih, ali je bio neki muškarac i neka žena, malo glasnija. Ona krenula da pregleda karte, viče na sav glas, a onda dolazi do neke žene koja je bila pored mene. Ova joj daje mesečnu kartu, ona pregleda i odjednom joj viče "Gospođo da li vi znate da ste u obavezi da očitate mesečnu kartu, to morate da radite ja stvarno ne znam u čemu je problem evo vidite uzmete ovako kartu, evo sad ću da vam objasnim i pokažem, gledajte, uzmete kartu i prislonite je ovde na aparat i tako očitate, znate sad, e super sad ste naučili, vidite da to nije teško pa to nije nuklearna fizika". Sve to u jednom dahu, na krajnje bezobrazan i uvredljiv način. Kako je to uradila, ljudi su ili počeli da kucaju kartu ili su pobegli na drugi kraj tramvaja da je izbegnu. Ja nikada nisam očitavao mesečnu jer bih pravio bespotrebno gužvu, tako da sam mislio i da će meni da se obrati isto tako, ali sreća pa nije. Naravno, nije svako ovakav, ali majku mu pa kako oni prolaze tu obuku.
 
Kako je to uradila, ljudi su ili počeli da kucaju kartu ili su pobegli na drugi kraj tramvaja da je izbegnu.

Zbog toga smo i tu gde smo u svakom aspektu društva.
 
сећам се када сам узимао персонализовану да ми је жена која ради рекла да се само укуцам на почетку месеца, да видим да ли је прошла уплата, и то је то, више не треба
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=531337#p531337:r664ipfd je napisao(la):
hiavata » 11 Apr 2018 09:00 am[/url]":r664ipfd]
Kako je to uradila, ljudi su ili počeli da kucaju kartu ili su pobegli na drugi kraj tramvaja da je izbegnu.

Zbog toga smo i tu gde smo u svakom aspektu društva.
Da se razumemo, ljudi su kucali mesečne, ne ove "obične", a za ove koji su pobegli, ne znam šta su mislili.
JohnnyLee":r664ipfd je napisao(la):
сећам се када сам узимао персонализовану да ми је жена која ради рекла да се само укуцам на почетку месеца, да видим да ли је прошла уплата, и то је то, више не треба
Ni oni ne znaju šta pričaju. Ja sam pre godinu i po ponovo izvadio mesečnu, uplatio i nijednom nisam kucao i nisam imao problema. Naravno uvek držim račun u novčaniku za svaki slučaj, ali niko mi se nije žalio da treba da kucam ili da mi nije uplaćeno.
 
Na meni su u bus plusu kad sa vadio mesečnu rekli da se validiram na početku meseca, sećam se da je i na sajtu bilo obaveštenje. Više ne koristim mesečnu, ali jednom su moju ženu opomenuli pri kontroli da validira na početku meseca.....
Tako da to što neki kontrolori ne opominju, ne znači da ovi ostali koji opomenu nisu u pravu...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=531378#p531378:t3dr6w57 je napisao(la):
marrecar » Wed Apr 11, 2018 11:22 am[/url]":t3dr6w57]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=531337#p531337:t3dr6w57 je napisao(la):
hiavata » 11 Apr 2018 09:00 am[/url]":t3dr6w57]
Kako je to uradila, ljudi su ili počeli da kucaju kartu ili su pobegli na drugi kraj tramvaja da je izbegnu.

Zbog toga smo i tu gde smo u svakom aspektu društva.
Da se razumemo, ljudi su kucali mesečne, ne ove "obične", a za ove koji su pobegli, ne znam šta su mislili.


Baš na to kucanje mesečne i mislim u ovom slučaju. Reakcija na pritisak od strane kvazi-autoriteta na nivou, ćuti i trpi.
 
Aha, ja sam te onda malo pogrešno razumeo :lol:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=531386#p531386:1v436g58 je napisao(la):
SerbPacker » 11 Apr 2018 12:48 pm[/url]":1v436g58]Na meni su u bus plusu kad sa vadio mesečnu rekli da se validiram na početku meseca, sećam se da je i na sajtu bilo obaveštenje. Više ne koristim mesečnu, ali jednom su moju ženu opomenuli pri kontroli da validira na početku meseca.....
Tako da to što neki kontrolori ne opominju, ne znači da ovi ostali koji opomenu nisu u pravu...
Opominju jer je to "pravilo" od početka. Jedna od prednosti ovog sistema je bila ta ideja da svaki putnik kuca kartu na ulazu i izlazu iz vozila čime bi se dobili podaci o opterećenosti linija i kretanju putnika. S obzirom da je to sve propalo, uvedeni su aparati za brojanje, pa je tako i ovo pravilo o obaveznom očitavanju karte, bilo personalizovane ili nepersonalizovane, postalo bespotrebno.
 
Ama, kažu da kad prvi put budete putovali u mesecu za koji ste platili, validirajte se i to je to...

Nikad nisu govorili iako ste platili mesečnu, morate svaki put da se validirate...
 
Ispravno koriscenje sistema bi podrazumevalo otkucavanje na ulazu i izlazi i pri presedanju jer se iz toga mogu dobiti informacije kako bolje organizovati prevoz itd.. Kod nas je to trebalo, ali se ne koristi jer ljudi nemaju razumevanja za tako nesto, po onom principu po kom je i pojas u automobilu neka tamo nepotrebna glupost.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=531411#p531411:3ezukrdq je napisao(la):
SerbPacker » 11 Apr 2018 03:31 pm[/url]":3ezukrdq]Ama, kažu da kad prvi put budete putovali u mesecu za koji ste platili, validirajte se i to je to...

Nikad nisu govorili iako ste platili mesečnu, morate svaki put da se validirate...
Kada bi pročitao prvi komentar... Žena je lepo rekla da je obaveza da se validira, nije uopšte rekla plana početku meseca ili slično. A kontrolorka je već poznata u Bulevaru po svom nedoličnom ponašanju.
 
Zainteresovan vasom raspravom pade mi na pamet da pogledam sta pise na sajtu Bus Plusa. "Персонализоване картице се морају очитати приликом уласка у возило како би биле исправне приликом контроле."
Koliko se ja secam bilo je neko obavestenje u medijima pre godinu dve kako to vise nije potrebno, ali nisam mogao da nadjem tu vest netu. Bilo kako bilo, sretnem kontrolu bar dva puta nedeljno, niko mi do sada nije pravio problem za neocitanu mesecnu kartu.
 
Upravo tako, bilo je to obavestenje da mesecna vise nije obavezna da se validira, a cini mi se da je to uradjeno kako bi se smanjile guzve pri ulasku u vozilo. A to sad da li je ispravno ili ne, zaista ne znam, oni to kada ocitaju na svom aparatu valjda vide kada je zadnji put ocitano i koje vozilo, ali i vidi se da je uplacena mesecna pa zato ne prave problem.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=191070#p191070:1iihwpo4 je napisao(la):
tamovamo » Uto Jun 12, 2012 12:09 pm[/url]":1iihwpo4]Dakle, na temi vezanoj za koriscenje famoznog novog sistema naplate razvila se i rasprava o tome ko placa, ko ne placa, sta se smatra svercovanjem i sl.

Bilo bi bar zarad radoznalosti interesantno videti kako se krecu brojke medju ovim grupama.
Поштујем закон па чак и када је наопак јер, не могу ја њима доХакати као што они могу мени. Значи... прилепим картицу на апарат а коју, то је већ мој избор. :D
Како стоје ствари код вас, жељна сам знати?
 
где ископа ову тему од пре 6 ( :shok: ) година?

пс. плаћам редовно месечну за прву зону
 
Вид' Јохнија, па шта фали што сам је ископала, због чега стоји активна а ја желим својим учешћем да допринесем форуму. :Д
Ти плаћаш само за Прву зону? А ја за две, увек рачунам на непланирани излет у Другу.
 
Pametno Johnny, to se zove ekonomisanje ali i zaštita životne sredine. :)
 
Vrh