Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Koja je svrha tvog 'pisanija' ?
Da osporis sagovornika?

STA ZNACI "PA TO JE RETKOST"?

I da dodam da je apsolutno idiotski to sto na aparatu pise 1. zona.
Ako je cena pojedinacne karte ista, onda se mora ispisati 1. i 2. zona, jer se time otklanja nedoumica koju pojedini korisnici mogu da imaju.
 
Свашта од тебе. :shock: Нипошто. :kafa:

За прву и другу зону када се користе ПЕРСОНАЛИЗАНЕ КАРТЕ постоји мутљавина и то не спорим ,а и већ сам рекао на форуму да је највећа глупост што су увели ту први и другу зону која би требало бити само једна! Међутим , када се користе непорсонализоване карте осим ОК цене за 90 минута које овима који иду до жељене локације 15-45 минута је апсолутно непотребно , али то нема везе пошто за ту накараду захвалите само онима који робују од посткомуистиче болести па желе да "преваре систем" по сваки цену. :bash: , апсолутно је све остало исто као и до сада. Прислониш картицу на валидатору и он ти очита карту од 89 минута. Чак и да је очиташ у другој зони она ће ти важити и у првој ,јер валидатор не препознаје други вид карте , осим за прву и другу. :)

Ako je cena pojedinacne karte ista, onda se mora ispisati 1. i 2. zona, jer se time otklanja nedoumica koju pojedini korisnici mogu da imaju.

И управо због тих недоумица сам и написао онај предлог горе. :wink:

STA ZNACI "PA TO JE RETKOST"?

Ко још користи групну карту и да још са њом иде у Лазаревац? Не користе је ни ови у прве две садашње зоне. :shock: Очигледно је да тражите рупу у саксији. :)

Ја сам прошле године узео карту за три особе и када је ушла контрола гледала ме као да имам лепру... :lool:
 
Kartograf":2ehrtgot je napisao(la):
marrecar":2ehrtgot je napisao(la):
Kako funkcionise placanje preko mobilnog?

sarkazam...

nikako, naravno, ni to niti sam ijedno stajalište video u novim bojama
Pretpostavio sam, nego reko' da proverim. :)
Inace u Beogradjanki ogromne guzve cele nedelje, a jedva 10 saltera da ima, mislim da cak ni toliko, nisam uspeo ni da vidim od guzve. Danas sam bio oko 2, lik koji je delio brojeve je samo rekao da ako neko zeli da uzme broj na red ce stici tek oko 5-6 sati.
 
Nije haos zbog novog sistema vec zato sto se sada menjaju studentske kartice. Nadam se da ce procuziti do 30. novembra studentske, je l se seca neko prosle godine da l su to uradili?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovo je jedno od retkih poboljšanja tarifnog sistema za stanovnike prigradskih naselja.
Što se studentskih kartica tiče, do sada su rok za produženje uvek pomerali do kraja novembra.
 
laki72":1ectk7dt je napisao(la):
jde neko ko svakodnevno koristi javni prevoz neka simulira otkicavanje nepersonalizovane karte sa izborom zone i za 2-3 osobe, pa nek nam kaze koliko vremena je potrebno za ovu operaciju.

Јуче сам то радио. Ишло је нас троје у Земун, откуцавао сам групну карту. Мало сам се збунио када сам требао да притисне ''зону у којој је крајња дестинација''. Иако сам био сигуран да остајем у првој зони, притиснуо сам зону 2, јер је иста цена, а искрено нисам имао појма где су границе зона. Баш ме занима какав је став контроле ако укуцаш за прву зону, а наставиш да се возиш и у другој. Вероватно не праве проблем, јер је иста цена, али нисам 100% сигуран.

Све у свему, имаш три пута да кликнеш и да прислониш картицу. Не траје то нешто предуго, екран реагује брзо, сем што је апарату требало мало дуже да очита карту у повратној вожњи. Ово говорим из свог угла, нажалост, биће компликованије људима који нису баш вични. Вероватно ће бити мало збуњујуће јер је на сваком екрану више разнобојних поља, па када се карта очитава у гужви, требаће времена.
 
Barkley":3bgzj2ox je napisao(la):
Баш ме занима какав је став контроле ако укуцаш за прву зону, а наставиш да се возиш и у другој. Вероватно не праве проблем, јер је иста цена, али нисам 100% сигуран.
Stav je takav da ima istog trenutka da počnu da se raspravljaju sa tobom i da ti traže ličnu karte kako bi ti napisali kaznu , a ako odbiješ da ti prete komunalnom , a ako nisi dovoljno vešt ili nemaš sreće , da se raspravljaš i sa komunalnom. Neki kontrolori izgleda da žive baš za ovakve situacije.

MilisaV":3bgzj2ox je napisao(la):
mislim da nije moguće očitati kartu samo za prvu zonu.
Kako nije kad ti je čovek upravo rekao da jeste , kroz primer.
 
Zato što sam probao i ja da otkucam za prvu ali mi je ispisao da mi je karta otkucana za 1/2 zonu

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Neće biti nikakvih problema, jer je dovoljno samo prusloniti kartu za svakog ko se kreće unutar prve dve zone, a vožnja važi i za prvu i za drugu zonu. Onaj ko putuje u treću ili četvrtu, mora najpre izabrati zonu, ali je i njima mnogo prostije sada nego pre, jer su pre imali 8 zona za biranje, a sada imaju četiri.
 
Danas sam video ljude kada kucaju kartu u 1. zoni, kada se otkuca pise i 1. i 2.
 
Заиста не разумем мозгове који се баве дизајном у овој Дирекцији за ЈП.

Најбитнији подаци на екранима валидатора се уопште не виде, а и то што се види, често је непотпуно. ростор је бедно искориштен и има доста празног хода.

Не кажем да је ово што сам ја урадио крик дизајна, али моја склепотина је далеко функционалнија од оног срања.

2uetv6h.jpg

2vmhenk.jpg

2ljnpll.jpg


Пример у пракси:

ff5qgo.jpg
 
Odličan ti je predlog!
Ono njihovo izgleda ko da se deca igrala, pa učimo da crtamo oblike :D
 
Pošalji na mejl busplusa, oni su prilično voljni za saradnju kada su u pitanju tehničke stvari.
 
BusPlus je izgleda promenio logo koliko sam video na validatoru

Inace ovo sto je stf predlozio mi je prenatrpano i dosta slicnih tonova. Jedino sto je pozitivno je onaj deo koji tekstom sugerise gde se prislanja kartica. U situaciji kada stariji ljudi u guzvi slabijeg vida koriste ovu uslugu stvar mora biti apsolutno citljiva i jasna bez previse komplikovanja.
 
A gde je rešenje za 4 zonu? Da ne bude na kraju da dobijemo , ako prihvate , da za 4 zonu ostane staro rešenje. :)
Inače , mogao bi da ubaciš negde da se vidi kojoj zoni pripada sledeće stajalište , kao što je to trenutno slučaj.
Takođe , treba im napomenuti da iz opcije za grupne karte izbace opciju za jednu kartu , jer to nije grupna karta , a i niko to ni ne koristi za jednu kartu , kad može pojedinačnu kartu da poništi jednostavnim prislanjanjem uz aparat.
 
Igor":160ekw0z je napisao(la):
BusPlus je izgleda promenio logo koliko sam video na validatoru
Знам да јесте, али тај нови не може да се нађе ама баш нигде на нету.

Igor":160ekw0z je napisao(la):
Inace ovo sto je stf predlozio mi je prenatrpano i dosta slicnih tonova. Jedino sto je pozitivno je onaj deo koji tekstom sugerise gde se prislanja kartica. U situaciji kada stariji ljudi u guzvi slabijeg vida koriste ovu uslugu stvar mora biti apsolutno citljiva i jasna bez previse komplikovanja.

На овом мом предлогу нема једно једино слово више него на данашњим валидаторима. Чак има и два реда текста мање. Поента приче је да на данашњим ако немаш двоглед, не можеш прочитати назив стајалишта, а камоли време на часовнику.
 
Izgleda prenatrpano zbog teksture pozadine. Ukloni to i bice odlicno, sve pohvale. Ne pravis Matrix portal nego validator...:)
 
Pazite ovu nelogičnost:

Varijanta 1.
Hoćeš da uredno platiš kartu jer putuješ iz centra Beograda za neko selo u okolini Lazarevca.
U liniji 581 biraš četvrtu zonu, skida ti se sa kartice 269 dinara i za 90 minuta, koliko traje vožnja u 581, ne ostaje ti vremena za presedanje.

Varijanta 2.
Hoćeš da uredno platiš kartu jer putuješ iz centra Beograda za neko selo u okolini Lazarevca.
U liniji 581 biraš zonu 1/2 (samo prisloniš karticu). Sa kartice ti se skida 89 dinara, i u Meljaku prestaje da važi. Ponovo samo prisloniš karticu, ponovo ti se naplaćuje 89 dinara, i sada si u zoni III. U Stepojevcu karta prestaje da ti važi. Ponovo prisloniš karticu, naplaćuje ti se još 89 dinara jer si sada u zoni IV. Dakle, putovanje je koštalo ukupno 89+89+89 dinara, što je ukupno 267 dinara. I ne samo da je za 2 dinara jeftinije, već sada imaš dovoljno vremena da komotnih sat vremena čekaš autobus za presedanje ka selu gde si se zaputio.
 
Vrh