Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Pa i u autobusu možeš da sediš i da slušaš muziku. Ali za razliku od kola, ne moraš da tražiš parking mesto po dolasku na destinaciju. A i na pojedinim pravcima vremenski ti isto dođe dal išao kolima ili gradskim prevozom. Lično se uverio više puta.​
Jeste, u pravu si. Naravno da u centar ne idem kolima, niti bilo gde gde mi je lakše prevozom. Ali na sajam ako bude u Surčinu ću kolima, u Ikeu idem kolima, i slično. Do Ledina dokle ide 71 koji sam naveo kao primer je brže stići kolima. Poenta je bila da je potrebno da se prevoz ubrza da krenu da ga više koriste i oni koji više vole da idu kolima. :) Uvek će biti onih koji neće izlaziti iz auta sve da im metro staje ispred kuće, ali trebalo bi ići na to i podstrekivati ove koji nemaju ništa protiv javnog prevoza, ali ipak biraju kola. Ja mislim da do pre par godina nije bilo busa u NBG i Zemunu kojim se nisam provozao, što zbog potrebe, što iz zezanja (baš busa, ne linije), ali prosto utisak mi je da je prevoz u poslednje vreme dosta usporen.
 
Konačno sam dobila potvrdu za prevoz. Juče su uplatili prosveti SMS. Potvrda je katastrofa u odnosu na busplus karticu.
Tražila sam da mi pošalju na mejl i koleginica mi reče da budem srećna što sam i ovo dobila jer sam se odbila da dam podatke. U stvari, kao i one sve namrgođene šalteruše, mrzi je da radi. Jedino meni mora da štampa, pa na potpis i pečat kod direktora. Sad je pitanje hoće li papir izdržati mesec dana. I zanima me kako će belicajci/šapićevci (još uvek se dvoumim koji nadimak da im dam) da kontrolišu ovaj papir.
*unedfined- majku sam sahranila zbog kovid mera i protokola. Takoreći, ubili su je lekari i kovid projekat. A ne virus.
 
Poslednja izmena:
Ni GSP ne poštuje red vožnje. Ljudi već pola sata čekaju 56cu na Petlovom brdu.
Jel igde mogu da se kontrolišu polasci vozila od strane nadležnih?!
 
@Milan86 @nensav @Alex_BG

To je toliko rasulo postalo da se čak i na liniji 36 ne realizuju polasci, a bila je u 95% slučajeva redovna u sekund. Dva polaska u nedelju dana nisu realizovana, ono što sam ja konstatovao, a ko zna koliko ih još nije realizovano, jer ga ne koristim toliko često da mogu da imam detaljniji uvid.​
 
Није ти ово тема за поремећаје на линијама.
Ovo je posledice novog sistema naplate karata sa kojim se gradonačelnik igra, tako se ove dve stvari prepliću, i kada bi se pričalo o tome u temi o zastojima i poremećajima, opet bi bilo delom off topic.​
 
Niko ti ne brani da praviš nove teme, ali to neće promeniti suštinu.
 
Počeli su da vade aparate kod vozača u nekim busevima, dok u nekim i dalje funkcionišu najnormalnije

IMG_2352.jpeg
 
Šta se dobije kad se skenira kod? Samo broj potvrde ili i ime na koje se vodi karta?
 
Odakle sad Buslogic, zar nije bila priča da će Comtrade da dobije tender za novi sistem? I da je rok za tender uopšte septembar ili oktobrar. Pa onda nov sistem negde do proleća?
 
Odakle sad Buslogic, zar nije bila priča da će Comtrade da dobije tender za novi sistem? I da je rok za tender uopšte septembar ili oktobrar. Pa onda nov sistem negde do proleća?
comtrade je radio sistem za kontrolore kad se udje na sajt za proveru koji koriste beli pise comtrade.
 
Danas me saleću neki Britanci na Studentskom, treba im prevoz do Hrama i pitaju kako da kupe kartu pošto niko ne ume da im objasni a vide da nije stari sistem koji je važio i za koji su imali info kako se koristi. Ja im kažem treba vam srpska sim kartica, oni gledaju bledo, šokirani, onda im kažem samo uđite u 31 i niko vas neće kažnjavati ovih dana pošto menjaju sistem a nije skroz funkcionalan, a oni se šale "kakva je hrana kod vas u zatvoru?".
 
Šta se dobije kad se skenira kod? Samo broj potvrde ili i ime na koje se vodi karta?
Samo broj potvrde i ovako izgleda skenirani kod : PL111806
Ako neko bude saznao kako šapice proveravaju ovu potvrdu i koje sve podatke dobijaju nakon provere , nek javi.

Na potvrdi stoji; zaglavlje JKP, Broj potvrde, datum prodaje, mesec, zona, ime i prezime korisnika, JMGB 240497071xxxx-sakrivena su 4 broja kao da se ne zna dal je muško ili žensko, matični broj poslodavca, naziv pravnog lica, potpis odg. lica poslodavcaa i qr kod.
 
Poslednja izmena:
Vrh