Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Neko je ovde pisao ali ne mogu da nadjem da citiram za foru preko google maps. Udjete na google maps selektujete stanicu na kojoj cekate i pise vam kad bi trebao koji prevoz po redu voznje da dodje na tu stanicu. I nekim cudom dosao je tacno u sekund prevoz koji sam ja cekao
Ovo pije vodu samo ako je autobus krenuo na vreme i nije se negde zaglavio
 
Него, како беше оно: "Побољшаће се наплата кад се снизи цена..." :)

Нико жив не плаћа, јер нема контроле. Сад сам и ја да се спусти на 20 динара, па да се још мање плаћа.
 
Него, како беше оно: "Побољшаће се наплата кад се снизи цена..." :)

Нико жив не плаћа, јер нема контроле. Сад сам и ја да се спусти на 20 динара, па да се још мање плаћа.

To сам и ја причао. Све силни лажни моралисти. Онда је скупа карта изговор била, сад је лош квалитет превоза. Баш ме занима што на пумпи једноставно не сипају гориво и оду без плаћања, јер је гориво скупо и "лошег је квалитета". Ето имају изговор.
 
Кад се сетим кад је онај ментол Ђилас то увео и тврдоглаво није хтео да попусти док није баш све изнервирао, па су на средњим вратима били радници ГСП-а чији је посао би да ту стоје цео дан и кад аутобус стане на станицу бране људима да уђу на та врата.
To je bio krah gsp-a, da su bili odlučni u toj ideji sve bi bilo drugačije. Tadašnja opozicija zajedno sa gradjanskim pokretima vršili su hajku protiv novog sistema, taj bunt je i danas ostao medju Beogradjanima kojima je šmekerski da ne plate kartu, sva povladjivanja narodu se ne isplate na duge staze.
 
На сајту секретаријата за јавни превоз апсолутно не постоји никаква информација о наплати карата,нити су објавили неку вест, ако тражите списак стајалишта неке линије и даље су старе зоне на њима
Screenshot_20230602_124143_Chrome.jpg
 
Pošto su mi VAS poruke kod mts-a blokirane jutros nisam uspeo posalti poruku na 9011. Onda zovem mts call centar ali tu sada se javlja virtuelni asistent kome diktiraš šta hoćeš, pa onda zadnja 4 broja matičnog i onda mi kaže da je aktiviran servis. Poslao sms za mesečnu sada uspešno, pozvao opet call centar i opet preko virtuelnog asistenta ugasio VAS poruke.

I opet ćeš na kraju meseca morati da aktiviraš te servise. Zašto si ih ponovo blokirao? Ta blokada je više zbog dece, koja imaju svoje telefone ili cačkaju telefone roditelja. Uostalom, Android bi po pravilu trebalo uvek da upozori, pri pokušaju slanja poruke na te servise, da će poruka biti naplaćeno (preciznije mislim da piše da postoji mogućnost da će se sms naplatiti). Neće vam duh ili telefon sam od sebe poslati poruku i napraviti ogroman račun.

Na mts imaš celu mafiju koja stoji iza VAS servisa i koja ti se nakači na broj i skida mesečno koliko misle da im treba iako nisi odradio aktivaciju servisa na bilo koji način. Već sam iskusio na mojoj koži, a i mnogi drugi, na drugim forumima imaš detalje. Naravno mts brani tu mafiju pa neće da ti pošalje dokaz kako si aktivirao taj servis, RATEL se tu isto pravi lud, tako da je mnogo lakše i sigurnije blokirati VAS sms kod njih.
Знам за случајеве ВАС превара и код других провајдера, и не верујем да су људи код самих провајдера укључени у превару већ се проналазе мањкавости система. И увек је иста прича кад зовеш кориснички, убеђују те да си ти кликнуо неки линк и несвесно прихватио сервис и не можеш их убедити другачије. Конкретно, мојој жени је почео да стиже на наплату неки сервис од 700 дин, у питању је исто МТС. Пошто знам неке људе тамо који се баве ВАС сервисима звао сам их лично и пронашли су да се ради о неком сајту за лепоту и негу (или тако нешто) што моја жена није гледала, а 100% је сигурна да никада није прихватила ништа што ми могло изазвати стартовање сервиса. После сам чуо пријатеље да су имали слично искуство и са другим провајдерима.

Оно што су ми познаници из ВАС сервиса рекли је да ако не користомо исте најбоље да се искључи та опција, с тим што постоји могућност да оставиш укључене неке сервисе. Конкретно ми смо оставили могућност коришћења услуга Паркинг сервиса. Претпостављам да ће моћи да се исто уради и са плаћањем карата у ГСП.

Генерално не мислим да је ово са СМС-ом најбољи систем, сигурно се може унапредити али овима ништа не верујем. Ако ништа друго стартовали су непотпун систем без икакве најаве напрасно, без развоја, тестирања и усавршавања, дакле стартовали су како не треба. Како онда мислити да ће наставити како треба. Осим тога отказивањем старог система остали смо и без праћења аутобуса како путем апликације тако и СМС-а, и ко зна када ће то поново вратити, а изузетно је корисно.
 
Нико жив не плаћа, јер нема контроле. Сад сам и ја да се спусти на 20 динара, па да се још мање плаћа.
Neće je biti ni u junu, verovatno ni jul ni avgust jer idu odmori.

Što se juna tiče u firmi niko nije dobio prevoz ni povlasticu, dobili su obaveštenje od ovog novog preduzeća da ne mogu da obrade sve one zahteve što su dobili za izradu novih povlastica jer je većina pogrešno ispunjena i nema ko da obradi to sve tako da se u "junu vozite bez karte, kontrole neće biti"
 
На сајту секретаријата за јавни превоз апсолутно не постоји никаква информација о наплати карата,нити су објавили неку вест, ако тражите списак стајалишта неке линије и даље су старе зоне на њима
Realno - a šta da okače na sajt, kada je grad napravio novo preduzeće JKP naplata prevoza i na njihovom sajtu www.bgnaplata.com je objavljen tekst iz Službenog lista Grada Beograda o važenju karata koji upravo to isto JKP koje izdaje karte - ne poštuje i radi drugačije?

I ja da radim u tom Sekretarijatu ne bih znao šta da postavim na sajt, jer ne znam šta je u gradonačelnikovoj glavi, šta je zvanično i da li se tako radi u praksi.
 
У једној здравственој установи запосленима рекли да донесу рачуне за гориво, за правдање трошкова превоза.

Што Весић за дан изгради, Гангула сутрадан поруши :)
Nije ih sramota da traže racun za smešnih 2200 dinara, to je meni za maksimalno za 4 radna dana do posla i nazad od 21/23 radna dana u mesecu
 
Па имају обавезу послодавци да то чине, сећаш се кад је Мали то увео на захтев Весића, претпрошле године, иначе морају да плаћају порез на тај износ.
 
To je bio krah gsp-a, da su bili odlučni u toj ideji sve bi bilo drugačije. Tadašnja opozicija zajedno sa gradjanskim pokretima vršili su hajku protiv novog sistema, taj bunt je i danas ostao medju Beogradjanima kojima je šmekerski da ne plate kartu, sva povladjivanja narodu se ne isplate na duge staze.
Нека осмисле начин како да наплаћују карте без малтретирања путника или без малтретирања путнка који плаћају карту, то им је једини посао.
 
Umesto da se spremamo za rukovođenje prevozom od strane veštačke inteligencije, mi se vraćamo na otpravnike...

Al neka, kad svi ćute (čast izuzecima, što ovde, što u javnosti), ima da nas *ebu brže, jače i bolje.
Pa ovo ti i jeste neka vrsta veštačke inteligencije, her se veštački nameće da su svi u lancu pametni. :D
 
Мало ми је нејасно зонирање у Гроцкој тојест како су они то навели да је у зони А северно од пута 347 Врчин - Заклопача што би било Лештане, Калуђерица, Болеч, Винча, Ритопек, Заклопача, Део Врчина (главна улица). А зона Б јужно од тог пута што би значило Дражањ, Живковац, Умчари, Пударци, Камендол, Брестовик, Бегаљица, Гроцка, Врчин (од центра ка Рамницама). Мало збуњујуће посебно што су цео Врчин, Гроцка и Бегаљица (где опслужује 302) биле у тадашњој зони 2. Делује да су се погрешно изјаснили, ако није имаћемо Врчин који ће се простирати на обе Зоне и ко иде са окретнице 461 за град мораће да плаћа опцијом Ц (А+Б), док онај који је у центру неће морати то
 
Neko je ovde pisao ali ne mogu da nadjem da citiram za foru preko google maps. Udjete na google maps selektujete stanicu na kojoj cekate i pise vam kad bi trebao koji prevoz po redu voznje da dodje na tu stanicu. I nekim cudom dosao je tacno u sekund prevoz koji sam ja cekao :)
Dok sam se vozio (1. jun 2023.) autobusom na liniji 79 uključio sam Google maps i pratio kretanje istog. Tačnost: nekoliko metara. Kad autobus stane na semafor, stane i tačkica. Dakle, GPS praćenje radi bez greške. Takođe i razmena informacija o stanju u vozilu, info o preostalim stanicama do cilja, narednim polascima...
 
Poslednja izmena:
Dok sam se vozio (1. jun 2023.) autobusom na liniji 79 uključio sam Google maps i pratio kretanje istog. Tačnost: nekoliko metara. Kad autobus stane na semafor, stane i tačkica. Dakle, GPS praćenje radi bez greške. Takođe i razmena informacija o stanju u vozilu, info o preostalim stanicama do cilja, narednim polascima...
Da li se možda sećaš, jel to bilo vozilo GSP ili privatnika?
 
79 vozi samo privatnik. Evo ja pošto se vozim od okretnice zvezdara utrčavam u 28 i 40 trole pa gledam kroz zadnje staklo da li iza idu 77 i 79 koji mi trebaju.
 
Dok sam se vozio (1. jun 2023.) autobusom na liniji 79 uključio sam Google maps i pratio kretanje istog. Tačnost: nekoliko metara. Kad autobus stane na semafor, stane i tačkica. Dakle, GPS praćenje radi bez greške. Takođe i razmena informacija o stanju u vozilu, info o preostalim stanicama do cilja, narednim polascima...
Ček, jel si ti siguran da si pratio kretanje autobusa? Ta plava tačkica je tvoja pozicija na mapi i logično je da se pomera, kad se voziš u automobilu/autobusu/vozu...
 
Vrh