Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Pa da.
U praksi 1. juna kupiš kartu koja važi i par sati i u julu mesecu - prelazi u naredni mesec, a ne kako piše na sajtu (tj u službenom glasniku) gde stoji da mesečna karta ističe u poslednje danu u mesecu.


Oni ne znaju šta rade (niti šta treba da rade), nego provaljuju usput kako uče kroz praksu šta je to naplata prevoza.
A mi moramo da eksperimentišemo sa našim parama da bi smo shvatili kako su oni to podesili da radi.
 
Па јел иду Бели или не? Мени фирма још увек није уплатила маркицу нити се зна шта ће с тим бити. Остаје ми једино кад видим Белог да купим временску.
 
Nazalost moj vlasnik firme nece da placa prevoz ima covek "preca posla". Tako da cu ovih 2200 din izdvajati iz svog dzepa(ako se za to odlucim) i to tek kad se pojavi mogucnost placanja platnom karticom. Do tad sverc i jaka kicma ! :)
A mog direktora (državne) škole ucenjuje Šapić: nema plaćenog prevoza za prosvetnog radnika koji nema ili neće da dostavi broj mobilnog.
 
Pošto su mi VAS poruke kod mts-a blokirane jutros nisam uspeo posalti poruku na 9011. Onda zovem mts call centar ali tu sada se javlja virtuelni asistent kome diktiraš šta hoćeš, pa onda zadnja 4 broja matičnog i onda mi kaže da je aktiviran servis. Poslao sms za mesečnu sada uspešno, pozvao opet call centar i opet preko virtuelnog asistenta ugasio VAS poruke.
 
I opet ćeš na kraju meseca morati da aktiviraš te servise. Zašto si ih ponovo blokirao? Ta blokada je više zbog dece, koja imaju svoje telefone ili cačkaju telefone roditelja. Uostalom, Android bi po pravilu trebalo uvek da upozori, pri pokušaju slanja poruke na te servise, da će poruka biti naplaćeno (preciznije mislim da piše da postoji mogućnost da će se sms naplatiti). Neće vam duh ili telefon sam od sebe poslati poruku i napraviti ogroman račun.
Pošto su mi VAS poruke kod mts-a blokirane jutros nisam uspeo posalti poruku na 9011. Onda zovem mts call centar ali tu sada se javlja virtuelni asistent kome diktiraš šta hoćeš, pa onda zadnja 4 broja matičnog i onda mi kaže da je aktiviran servis. Poslao sms za mesečnu sada uspešno, pozvao opet call centar i opet preko virtuelnog asistenta ugasio VAS poruke.
 
У једној здравственој установи запосленима рекли да донесу рачуне за гориво, за правдање трошкова превоза.

Што Весић за дан изгради, Гангула сутрадан поруши :)
 
I opet ćeš na kraju meseca morati da aktiviraš te servise. Zašto si ih ponovo blokirao? Ta blokada je više zbog dece, koja imaju svoje telefone ili cačkaju telefone roditelja. Uostalom, Android bi po pravilu trebalo uvek da upozori, pri pokušaju slanja poruke na te servise, da će poruka biti naplaćeno (preciznije mislim da piše da postoji mogućnost da će se sms naplatiti). Neće vam duh ili telefon sam od sebe poslati poruku i napraviti ogroman račun.
Na mts imaš celu mafiju koja stoji iza VAS servisa i koja ti se nakači na broj i skida mesečno koliko misle da im treba iako nisi odradio aktivaciju servisa na bilo koji način. Već sam iskusio na mojoj koži, a i mnogi drugi, na drugim forumima imaš detalje. Naravno mts brani tu mafiju pa neće da ti pošalje dokaz kako si aktivirao taj servis, RATEL se tu isto pravi lud, tako da je mnogo lakše i sigurnije blokirati VAS sms kod njih.
 
^Hvala za info.
Dakle, na sajtu i dalje stojo ovo
"МЕСЕЧНА КАРТА
Извод из Службеног листа Града Београда, број 31 објављен 17. Мај 2023 године. Месечна карта је карта која важи за неограничен број вожњи у току календарског месеца. Месечна карта се може купити за вожњу на подручју једне зоне или за вожњу на подручју две зоне.
Месечне карте за наредни ЈУН месец, се купују од 01. Јуна па све до последњег дана у месецу, односно до 30. Јуна.
Пример: Месечна карта купљена 01. Маја или 10. Маја или 24. Маја 2023 године, важи до краја месеца у којем је купљена, односно важи до 31. Маја 2023 година"


A u praksi - nešto sasvim drugo:


Jednom rečju - Šuprava.
Moram da te ispravim, jer ovo što pišeš nije 100% tačno. Na papirnoj mesečnoj karti piše da važi do kraja meseca juna.

beograd-plus-png.163287
 
Moram da te ispravim, jer ovo što pišeš nije 100% tačno. Na papirnoj mesečnoj karti piše da važi do kraja meseca juna.

beograd-plus-png.163287
Pa ja baš pričam kako se zvanično na sajtu objavljuje jedno, a u praksi je drugačije.
Ne umeju da lepo da na svom sajtu i u medijima jednom za svagda napišu da povlašćene karte važe samo u toku jednog kalendarskog meseca, da isto važi za mesečne karte kupljene preko pravnog lica za zaposlene, ali da imamo i mesečne karte od 30 dana koje važe - tačno 30 dana.


Zašto mi moramo da provaljujemo da pod njihovim "mesečna karta" postoji tri (bar za sada :) ) različite vrste karata?
Mrzi ih da tako i kažu?
 
Pa ja baš pričam kako se zvanično na sajtu objavljuje jedno, a u praksi je drugačije.
Ne umeju da lepo da na svom sajtu i u medijima jednom za svagda napišu da povlašćene karte važe samo u toku jednog kalendarskog meseca, da isto važi za mesečne karte kupljene preko pravnog lica za zaposlene, ali da imamo i mesečne karte od 30 dana koje važe - tačno 30 dana.
E sad je to kako treba. I treba uvek sve to isticati, jer ovako kako si pisao ranije, ispada da postoji jedna verzija na sajtu, a druga (takođe jedna) u realosti, a ne da ih ima tri (za sada).

Zašto mi moramo da provaljujemo da pod njihovim "mesečna karta" postoji tri (bar za sada :) ) različite vrste karata?
Mrzi ih da tako i kažu?
Da bi ih mrzelo da nešto kažu, treba i da znaju da to nešto i postoji.
 
Novosti što se tiče prosvete i kolektivnog plaćanja mesečne SMS karte: U GSP-u je totalni haos i niko neće dobiti SMS poruku iako su škole predale liste zaposlenih na vreme. Za elektronsku potvrdu plaćenog prevoza koja stiže na mejl škola, isto treba sačekati. Ova vrsta sms karte važi samo za kalendarski mesec od 1. do 31.

Drago mi je što je barem Šapić zadovoljan sistemom.
 
To je zato što domaćica brine o gostima koji joj na slavu dođu i o tome šta će reći o slavskoj trpezi.

Šapića s druge strane apsolutno ne interesuju potrebe 1,7 miliona sugrađana, a pošto je operisan od osećaja sramote onda ga ne interesuje ni šta svi ti sugrađani imaju da kažu o njemu i o njegovom "izumu".
 
Niko nije primetio kako su na kraju ipak odustali od kretenske zamisli ulaska samo na prednja vrata? 😀
Кад се сетим кад је онај ментол Ђилас то увео и тврдоглаво није хтео да попусти док није баш све изнервирао, па су на средњим вратима били радници ГСП-а чији је посао би да ту стоје цео дан и кад аутобус стане на станицу бране људима да уђу на та врата.
 
Čitam ovo za povlašćene i nije mi jasno zbog čega i studenti moraju da donesu potvrde sa Biroa.
 
Neko je ovde pisao ali ne mogu da nadjem da citiram za foru preko google maps. Udjete na google maps selektujete stanicu na kojoj cekate i pise vam kad bi trebao koji prevoz po redu voznje da dodje na tu stanicu. I nekim cudom dosao je tacno u sekund prevoz koji sam ja cekao :)
 
,,,...ali zašto se onda donose odluke koje nemaju ikakvog smisla ... ,,

Ko i uvek preko pokondireniih tikava , radi
se o naj obicnijjem nametanju Austrougarske kulture , logike , zakonodavstva, standarda i svega drugog ... A sve radi što lakše kolonizacije pod maskom neke ko jednakosti...
 
Poslednja izmena:
Vrh