Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Не разумем зашто човек није уплатио по две недељне, ни у претходном систему ниси могао средином текућег месеца да уплаћујеш месечну за наредни. Тежак идиотизам на шта се жали сад ова ојађена :ROFLMAO: жена за 1200 динара
 
Zar nije rečeno da mesečne karte koje su plaćene početkom mesece, važe i do kraja? Ne razumem što ih ljudi sada kupuju?
 
Не разумем зашто човек није уплатио по две недељне, ни у претходном систему ниси могао средином текућег месеца да уплаћујеш месечну за наредни. Тежак идиотизам на шта се жали сад ова ојађена :ROFLMAO: жена за 1200 динара
Možda je tebi ovo smešno ali nije lepo nekoga ko je pošteno u ovakvim okolnostima hteo da kupi kartu nazivati idiotom, drugo ako tebi ne znači, drugima možda znači tih 1200 din.
Pustili su sistem bez detaljnih informacija da se ljudi sami snalaze i provaljuju sami kako radi, a u prethodnom sistemu je postojala polumesečna i kada je uplatiš sredinom meseca, naplaćivano je pola meseca.
 
Zapravo jeste smešno. Meni su smešni ljudi koji u danima kada ni sam Grad ne zna kako sistem izgleda i radi, i kada je više nego jasno da sistem NE FUNKCIONIŠE, trče da kupe kartu za nešto za šta znaju da sutra može da bude van funkcije ili da im pojede pare.

15. maj je bio kada je javnošću odjeknula vest o novom sistemu, otkačinjanju Kentkarta i uvođenju novih kartica i načina plaćanja. Znaš kada bih hitao do kioska da im uplaćujem pola meseca u danima kada ni oni sami ne umeju da se slože i objasne šta su zamislili, koliko će koštati, i od kada će biti u primeni... ? Pa nikad.

Jedino ako me firma natera ili ako firma to radi umesto mene. Inače da hitam da im plaćam polovinu meseca dok oni sami ne znaju šta rade, i dok još traje tranzicija i prešaltavanje, ma ne pada mi na pamet.
 
Ima ljudi koji hoće pošteno da žive i mirno da spavaju. Jesu verovatno manjina i vlast trenutna se potrudila da im se većina smeje i da ispadaju glupi u nečijim očima, ali opet kažem nije to lepo.
 
Priča o poštenju je postala irelavantna kada su DJP i prevoznici tokom Kovid histerije ukinuli sve polaske između 18:00 i 6:00 a nastavili da naplaćuju svoje usluge kao da ih isporučuju u punom kapacitetu. Isto je stala kada su poukidali brojne linije, polaske ili iskasapili rute jer nisu hteli da nabavljaju vozila i vozače, nego su sve rešavali Staljinističkim metodama.

Takođe, danas se na 26 stepeni osetim odlično napolju jer iako prži sunce, vetar duva i hladi telo dobro. Onda uđem u ''''''Novi'''''' GSPov BMC i oznojim se ko svinja jer su zapravo oni svinje, koje ne žele da plale klime u vozilima sve dok termometri ne ''overe'' 40 faking stepeni.

Da ne pričam što su lažovčine još pre 5 godina obećavale kako će sva vozila biti klimatizovana i kako će se ista redovno uključivati. Kad? Dve nedelje u julu i dve nedelje u avgustu?
Na stranu gužvetine i krcata vozila, na to sam se već navikao još kao mali 90ih, jer sam se navikao da živim u brlogu od društva i grada. Ali da skotovi toliko ne mogu od kraja maja da počnu da uključuju klime u još uvek ganc-novim vozilima, nego čekaju da počnu jaja da cvrče na asfaltu pa tek onda da se smiluju da ih uključe, a do tad treba svi da izlazimo mokri, smrdljivi i kolabirani iz njihovih limenih kanturina...

JIM hohštaplersku više.
 
IMG_20230521_220347130~2.jpg
Е ја баш хоћу да купим карту на ћирилици
 
Možda je tebi ovo smešno ali nije lepo nekoga ko je pošteno u ovakvim okolnostima hteo da kupi kartu nazivati idiotom, drugo ako tebi ne znači, drugima možda znači tih 1200 din.
Оке, можда сам ја мало претерао али не могу чуду да се начудим да неко пошаље поруку А30 и да очекује да тиме добија полумесечну. Вероватно је мало ко узимао ту полумесечну па су је укинули јер би ваљда била дрека и за њу као и за ону од 90 минута кад су је сутрадан и вратили на притисак људи.
Како год, сматрам да је лик имао бар 5 бољих опција али је он изабрао најглупљу, а то је да усред месеца плаћа месечну. Нов је систем, могао је и да не плати за мај месец, сигурно га нико не би дирао…
 
Не разумем зашто човек није уплатио по две недељне, ни у претходном систему ниси могао средином текућег месеца да уплаћујеш месечну за наредни. Тежак идиотизам на шта се жали сад ова ојађена :ROFLMAO: жена за 1200 динара
Još malo.
 
Mislim da nije samo zbog samog GSPa i DJP nego i zbog firmi, koje i plate i nadoknade obračunavaju po sistemu od 1. do 1. u mesecu. 😐

A i lakše se uplaćuje i lakše se kontroliše kada se zna ''taj i taj ima kartu za taj i taj mesec'', nego da se svaki put secira i zagleda jel do 20.5. ili do 21.5. i slično...
 
Сврха је да се више пажње посвети контроли оних који не купују месечне карте и који јесу већи проблем у наплати.
 
Ja sam iskreno mislio da je mesečna karta 30 dana, od recimo 5. maja do 5. juna .. tipa toga

Kada napišu:
"Mesečna karta" pa još onda u zagradi dopune i objasne "(30 dana)" onda je sasvim normalno da prvo pomislimo da ta karta važi 30 dana od datuma uplate, a ne da važi do poslednjeg dana u mesecu koji može da ima 28, 29, 30 ili 31 dan - zato što u objašnjenju ne piše tako.

Uostalom, "mesečna" karta koju je kupio ovaj student važi do 1. juna u 00:00 .... a mesec maj ima 31 dan, dakle ta njihova mesečna karta od 30 dana je podešena tako da ako se kupi 1. u mesecu koji ima 31 dan - ne važi 30 dana, kao što su napisali, nego važi 31 dan.

I sve bi to bilo OK, da lepo piše: Mesečna karta (ceo mesec)... ili (prvi-poslednji dan u mesecu) i ne bi bilo zabune - mesec je kalendarski termin, a 30 dana je vremenski period u danima nevezan za kalendar.

Nego neškolovani nepsimeni doktor nauka ne ume da se jasno i precizno izrazi... ili da barem delegira nekoga ko to ume (ali se naravno postavlja pitanje šta će on tako neuk i neobrazovan na tom mestu i da li je realno od njega takvog očekivati da uposli nekoga kvalitetnijeg od sebe?).
 
 
Sta ako neko nema mobilni?
Nije obavezno imati ga.

Najlakse je da se prodaju papirne dnevne karte, s tim sto mora da ima datum.
 
Зашто Шабић није реаговао кад је пуштена апликацуја Србија воза, да скрене пажњу људима да тек кондуктер не сме да им гледа у телефон?

Како сме контрола да провери валидност СМС поруке која представља купљену карту у Чешкој и другим ЕУ земљама, а са ЕУ усклаћујемо законе о заштити приватности?
 
Poslednjih godina se konstantno krše ljudska prava. Stalno moraš da se boriš na pravo da dišeš, da se lečiš, pravo da se krećeš, da sedneš u kafić nakon 20h i sad pravo da platiš da bi se prevezao do posla.
Ja ću ovako da radim počev od juna, s tim što ću reći da radim u školi i da grad Beograd plaća kartu '' Građani bi tako, u teoriji, kontrolorima u GSP-u na pitanje da li su platili kartu mogli da kažu da jesu i da odbiju zahtev da to dokažu tako što će na uvid da pokažu SMS poruku koja to potvrđuju. Pa bi "Beli“ bi, sve po zakonu, bili nemoćni, ne bi smeli da insistiraju na tome da im se na uvid stavi sadržaj mobilnog telefona.''
 
Poslednja izmena:
Vrh