Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Ако слушаш шта Шапић трабуња, да. А у пракси, не. СМС се тарифира као сваки други, дакле није никакав проценат од цене карте.
Nije šija nego vrat, svakako je dodatni trošak.
 
Srećna nova 2002. godina, stižu revizori!!!
revizori.jpg
 
Не разумем како имају овлашћења за увид у личну карту а немају овлашћења за увид у број телефона?
 
Snender Begova 47, evo da se vidi radno vreme, kad već ne mogu da objave za ovih 10 mesta koje je.

IMG_7688.JPG
 
Разумем, али и достављачи хране знају број телефона. Чини ми се да је недавно и био неки случај да је неки достављач добио отказ јер је наводно смарао неку девојку. То се онда регулише на тај начин. Да се разумемо, увек сам за поштовање приватности, али овде причамо по свему судећи о свршеном послу и о томе да ли неко има по закону некаква овлашћења или не.
 
Могли би да направе апликацију за плаћање смс-ом, као Паркинг сервис
Ево како изгледа таква апликација у Чешкој, свиђа ми се што се може користити у више градова
 
A šta se plaća comtrade ako se plaća i sms operaterima? SMS za zadrugu može bez posrednika, al za kartu za gsp, mora kroz još jedne ruke ne vredi
 
Pa po zakonu nema ovlašćenja da zna tvoj broj telefona, ukoliko ga uopšte i imaš.
 
Da ostane ovekovečen ovaj fenomenalni izum:
RTS voditeljka u fazonu: Divan novi sistem, znate ima malo manjkavosti, ali vidite što je brzo ištampana.

Ако слушаш шта Шапић трабуња, да. А у пракси, не. СМС се тарифира као сваки други, дакле није никакав проценат од цене карте.
A šta ako ja imam kod svog operatera neograničen broj poruka? Tj. besplatne su. Šta onda? "Doplaćujem" li taj procenat ili ne?
 
Pa po zakonu nema ovlašćenja da zna tvoj broj telefona, ukoliko ga uopšte i imaš.
Па ко каже да ће да га зна? Само ће да изврши увид ради потврде плаћања услуге. Нема овлашћење да га меморише и злоупотреби. Како паркинг сервис зна? Има ли он овлашћење за то? Стварно ми је нелогично да има право на увид у личну карту а нема право на увид у број телефона.

А Чешка апликација дође нешто као наш Паркинг манијак.
 
Hteo sam ja da dam doprinos sa dnevnom čak jer i dalje ne kapiram da su izabrali ovaj koncept ...ali izbacuje da sistem nije aktivan.

IMG_5425.jpeg


Elem što se tiče papirnih...možda ćeš ti prilikom kupovine reći okvirno vreme kada ćeš je koristiti...ako je od momenta kupovine stvarno su kompletni idiJoti.
 
Ja neću uzimati kartu dok ne dođe aplikacija. Svakako je rekao da na početku neće biti kontrole ili da neće kažnjavati, realno je teško razumeti kad gangula priča šta tačno hoće da kaže.
 
@Bulbulderac17 Bilo je ovde pre neku stranu danas da ne prolazi poruka za kartu ukoliko je službeni broj to jestako je registrovan na pravno lice.
ako je blokiran vas.Nisam probao na broj koji nema blokiran vas mozda otkucam sutra jednu od 50din pa cu vidim bas oce li da prodje.Na ovome su radili i ussd zahtevi.Family paket za porodice zaposlenih koji se vodi na pravno lice je kartica koju imam i tu radi i vas ali ima setovan limit na 500rsd da se ne bi nabio racun.
 
A šta se plaća comtrade ako se plaća i sms operaterima? SMS za zadrugu može bez posrednika, al za kartu za gsp, mora kroz još jedne ruke ne vredi
Zadruga ide preko posrednika kao i Evrovizija, Zvezde Granda, Parking... Nije to samo do plaćanja, nego i do baze podataka itd.

А Чешка апликација дође нешто као наш Паркинг манијак.

To nije zvanična aplikacija za gradaki u pragu, slao sam već link ovde. Zove se pid litačka.
 
RTS voditeljka u fazonu: Divan novi sistem, znate ima malo manjkavosti, ali vidite što je brzo ištampana.


A šta ako ja imam kod svog operatera neograničen broj poruka? Tj. besplatne su. Šta onda? "Doplaćujem" li taj procenat ili ne?
Imam i ja besplatne poruke, ali aplikacija koja zahteva placanje - placa se. Isto kao kad bi na primer kucao broj stajalista preko SMS-a da vidis za koliko ce ti stanica bus, skinuce ti pare po vazecem cenovniku BUS PLUSA.
 
Vrh