Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Moj predlog, kupovinu karte preko SMS poruka organizovati kao plaćanje parkinga za automobil samo umesto registarske oznake vozila se ukucava broj lične karte. Svaka ponuletna osoba uvek mora da ima lični kartu uz sebe. Lična karta ima sliku osobe, a može da se očita i uz pomoć uređaja jer ima čip u sebi.
 
Nemaju sve LK cip. Ali zato sve imaju onaj deo koji je masinski citljiv na poledjini u dnu i koji se u milisekundi moze ocitati odgovarajucim citacem.

Ali medjutim to je narusavanje privatnosti!!

Zasto bi grad zao da sam bas ja kupio kartu od 90 minuta?? Zasto bih se legitimisao, mogu li da se vozim anonimno. Nije ovo Severna Koreja :(
 
У првом делу одбио је покушај уплате јер ми је била ћирилична тастатура. У другом делу је одбио јер је у питању службени број.
IMG_20230516_183112.jpg
 
Da skratimo priču, ako hoće telefone - samo QR kod i tu se svaka priča završava. Ostalo je sviranje k…. Ili samo papirne karte a la pre-BusPlus era ili nek naprave kršten sistem sa QR. Ovo sa SMS je potpuni promašaj, ma koliko god koštalo.
 
Budimpesta ima sistem sa QR. Svako vozilo u gradu (metro na stanicama) ima svoj kod, skemirate ga aplikacijom kad udjete, platite, ,uzivate, kad naidje ridza pokazes app sa kodom i to je to. Ko nema ili nece fon tu su papirne karte koje mogu da se kupena svakom cosku, aparat, trafika, kes, kartica, kako ti volja... :)

Nikakva topla voda, niko ti ne trazi licnu kartu i broj cipela ;) Nista preko kolena i pod okriljem noci :) Bar da su se kod ovoga ugledali na Orbana ako su vec hteli da se otarase Erdogana :) :)
 
Poslednja izmena:
Па ништа онда ће тражити личну карту и написати казнену... Пардон, доплатну.



Не знам.



Да, баш кад он буде хтео да провери карту искочиће на твом телефону порука са броја његове жене... Молим те.
Iskočiće nekome poruka od devojke/dečka, poruka sa privatnim informacijama, šta god. Isto tako ako uzmu telefon u ruke, mogu vrlo lako da se vrate unazad i da čitaju poruke.
Da li im je to namera da urade? Verovatno ne. Da li imaju mogućnost da to urade? Svakako, i tu leži problem.
 
Da dodam na niz:
Šapić je odokativno odredio cenu karte od 50 din, bez ikakve jasne ekonomske ili bilo kakve druge računice, samo da bi oborio cenu... i onda su na taj okrugli broj dodali troškove štampe i prodaje.
:ROFLMAO:
 
Iskočiće nekome poruka od devojke/dečka, poruka sa privatnim informacijama, šta god. Isto tako ako uzmu telefon u ruke, mogu vrlo lako da se vrate unazad i da čitaju poruke.
Da li im je to namera da urade? Verovatno ne. Da li imaju mogućnost da to urade? Svakako, i tu leži problem.
Mislim da ni "pravi" policajac na ulici ne sme da ti tek tako uzme telefon i da gleda sadržaj, pozive, poruke....
 
Ok, ja sam imao više puta situacije sa problematičnim likovima pogodite iz koje stranke a jednom i sa policijom. Uvek stavite PIN radi zaštite ličnih podataka, nikako otisak prsta.
 
Ona papirna karta kao da je izašla iz 2005. godine, verovatno i ranije. (Tragi)komedija na račun Beograđana

Umesto da, kad ti je već dupe zinulo da budeš inovator, lepo sedneš pa pripremiš elaborat, pa onda temeljno izgradiš softversku i hardversku podršku, nabaviš validatore, opremiš dovoljan broj prodajnih mesta i onda kreneš u prelazni period tako da to bude što bezbolnije po građane, ti op-cup raskidaš ugovore, raspisuješ pa ukidaš tendere, držiš konferencije na kojima podje*******avaš saradnike i sve to na grbaču ne samo izluđenog naroda, već i čitavog sistema gradskog prevoza.

I naravno, niko nije postavio pitanje plaćanja penala Kentkartu: to mi izgleda kao popriličan problem, još kad se o njemu ćuti stiče se utisak da je nešto vrlo gadno čim ne iznose u javnost. Na kraju će izaći skuplja dara nego mera.
 
Nije da mozak ne može, mozga u toj njegovoj šupljini što je Gangula zove glavom ni nema, samo jedna žica da drži uši da ne spadnu.

Bitno da on deli drugima lekcije o tome "na kojem broju obrtaja oni rade"
 
O pa Turci će se potruditi da budu debelo plaćeni penali, a verujem da će dodatno tužiti za klevetu i lažne informacije. Plus sada imaju gomilu elektronskog otpada.
Ваљда је електронски отпад наш (чувени проблем са шифрама)? Сервери који су се користили за потребе БусПлуса нису отпад.
Шта стоји у уговору, који суд је надлежан за арбитражу?
 
I naravno, niko nije postavio pitanje plaćanja penala Kentkartu: to mi izgleda kao popriličan problem, još kad se o njemu ćuti stiče se utisak da je nešto vrlo gadno čim ne iznose u javnost. Na kraju će izaći skuplja dara nego mera.
Ovo je najtragičnije od svega. Apsolutno niko da ga priupita za to, pa kad krene da vrda da ga nagazi.

A I brate mili, nemamo krštenog novinara koji bi se bavio gradskim temama, znači neko ko lepo vlada materijom, poznaje svetske prakse po pitanju gradske administracije, 95% nas ovde bi postavilo smislenija pitanja dotičnom doktoru... Jedino eto Dejan Aleksić se izdvaja i veliki pozdrav za njega, ali čini mi se da se on ne bavi ovim dnevnim kretenlucima ŠaUprave...

Treba nam neko, da dotičnog navuče malo da priča van nabubane matrice, pošto se itekako vidi da gospodin nije baš najrečitiji i bilo bi tu svakakvih bisera za medije.
 
У првом делу одбио је покушај уплате јер ми је била ћирилична тастатура. У другом делу је одбио јер је у питању службени број.
Pogledajte prilog 161829
Ja imam službeni telefon i službeni broj. Znači ništa od plaćanja sms. Pa kako? . Da kupim još jedan telefon
 
Odeš lepo kao reporterka u Beogradskoj hronicu u neku kancelariju gde ti čika za 50 dinara odštampa jednu kartu za manje od 30 sekundi i onda imaš 90 minuta fore da započneš svoju vožnju.

I još se oduševiš (kao pomenuta reporterka) kako je sve prosto i lako i jeftino.
 
Ja ne mogu da verujem da čitam da su ljudi verovali da će za 50 dinara da se voze 90 minuta u gradskom prevozu. ;)
 
Ako dobro razumem i dalje ćemo plaćati nekakve procente u ovom slučaju 5%
 
Odeš lepo kao reporterka u Beogradskoj hronicu u neku kancelariju gde ti čika za 50 dinara odštampa jednu kartu za manje od 30 sekundi i onda imaš 90 minuta fore da započneš svoju vožnju.

I još se oduševiš (kao pomenuta reporterka) kako je sve prosto i lako i jeftino.
Ali treba mi 30 minuta od mesta gde čika prodaje karte do autobuske stanice a još dok stigne bus
 
Odeš lepo kao reporterka u Beogradskoj hronicu u neku kancelariju gde ti čika za 50 dinara odštampa jednu kartu za manje od 30 sekundi i onda imaš 90 minuta fore da započneš svoju vožnju.

I još se oduševiš (kao pomenuta reporterka) kako je sve prosto i lako i jeftino.
Da ostane ovekovečen ovaj fenomenalni izum:
 
Vrh