Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

7lywxy.jpg
 
Na RTS piše da je procenat za operatera 2,5 %, na danas-u stoji 5%, ako je neko ispratio celu konferenciju može da potvrdi šta je rekao. Inače ni na sajtu bgnaplata i bgprevoz nema novih informacija.
 
Evo mog jednog pitanja. Ja sam kao student krajem oktobra, kao i prethodnih godina, dostavio njima dokaz o tome da sam student. Da li ja sada, iako imam „važećuˮ studentsku karticu, moram opet da idem i dostavljam im isti papir usred ispitnog roka? Da li onda moram opet da im u julu dajem dokaz, pošto će mi dati papir, zar ne?

Mama je šokirana na primer činjenicom da je glavni princip plaćanja telefonom koji joj je službeni, a privatni ne poseduje. Sve u svemu je ovo navrat nanos, a zanima me samo šta mu je toliko stalo na rep da nije moglo da se sačeka sa aplikacijom.

Što se tiče procenta za operatera, Šapić je isprva rekao da je 2,5 %, dok je onda, tridesetak sekundi kasnije, rečeno da je 5 %.
 
Žrtvovao sam 50 dinara da vidim kako zapravo izgleda karta i koji načini sigurnosti protiv falsifikovanja i deljena su primenjeni. Ovde vidimo sličan sastav poruke kao za parking, broj karte i broj mobilnog. Verovatno će nešto od ta dva koristiti kontrolori za evidenciju. Ako se nekome isprazni telefon može da izdiktira komunalnom milicajcu broj telefona i da on proveri u sistemu.

IMG_1876.jpeg
 
Hvala za trud i za 50 din :)

"sličan sastav poruke kao za parking, broj karte i broj mobilnog"...
Da, osim što za parking se šalje poruka i dobija odgovor sa - registracijom vozila, tako da je tamo sve povezano...
 
Izgleda mi da će kontrolor sad da te cimne sa njegovog mobilnog da proveri da li je to zaista tvoj broj, tj. da li je kod tebe. :)
Ajde još neko da uplati ovu mesečnu da vidimo dal važi 30 dana od uplate ili do kraja meseca. :) :) :)
Kad ne znaju gradski oci da objasne lepo, moramo mi sami da provaljujemo kako sistem radi.
 
Каже + основна цена поруке, дакле није проценат, као што је Намбић данас рекао, већ по цени обичне смс поруке или у оквиру тарифе у којој сте.
 
Žrtvovao sam 50 dinara da vidim kako zapravo izgleda karta i koji načini sigurnosti protiv falsifikovanja i deljena su primenjeni. Ovde vidimo sličan sastav poruke kao za parking, broj karte i broj mobilnog. Verovatno će nešto od ta dva koristiti kontrolori za evidenciju. Ako se nekome isprazni telefon može da izdiktira komunalnom milicajcu broj telefona i da on proveri u sistemu.

Pogledajte prilog 161821
Хвала на труду сад је јасније. Не може се рећи да ли је 5% или 2,5% јер зависи од пакета који се користи, неки пакети обухбатају бесплатне смс поруке
Izdiktiram mobilni direktora škole, pa nek se s njim raspravljaju što nije uplatio mesečnu
Вероватно мислиш на ситуације кад се испразни батерија или заборави тел у ком се налази порука са месечном? Сумњам да ће тако да функционише, вероватно ће легитимисати и писати пријаву где ће бити наведено време па ти после доказуј да је порука послата. Овде се поставља питање како доказати ако је коришћен prepaid који није регистрован на име.
 
Izgleda mi da će kontrolor sad da te cimne sa njegovog mobilnog da proveri da li je to zaista tvoj broj, tj. da li je kod tebe. :)
Ajde još neko da uplati ovu mesečnu da vidimo dal važi 30 dana od uplate ili do kraja meseca. :) :) :)
Kad ne znaju gradski oci da objasne lepo, moramo mi sami da provaljujemo kako sistem radi.
To mogu da javim ovde od 1.juna : koleginica je pristala da da mobilni i njoj će uplatiti mesečnu.Ja nisam pristala i od sledećeg meseca idem u školu bez karte. Ako naletim na belog (ime me asocira na belu praškastu materiju) ja ću mu izdiktirati njen broj. Mislim da će biti mesečna za taj i taj mesec.
 
Вероватно мислиш на ситуације кад се испразни батерија или заборави тел у ком се налази порука са месечном? Сумњам да ће тако да функционише, вероватно ће легитимисати и писати пријаву где ће бити наведено време па ти после доказуј да је порука послата. Овде се поставља питање како доказати ако је коришћен prepaid који није регистрован на име.
Da, mislim na te situacije. Imamo par meseci da isprobamo sve fore i fazone jer reče Gangula da će beli biti u početku, više pedagoški nastrojeni-ako sam ga dobro shvatila

Pa ne mogu da dokažu čiji je prepaid, za sad.
 
Poslednja izmena:
Читам све ове проблеме и људи размишљају шта и како сад, како ће послодавац да уплаћује превоз, да ли важе старе картице, да ли ће те смс поруке да функционишу без баговања, како и где купити месечну или појединачну карту у кешу итд
доста проблема забринутих људи,

а моје питање је да ли су сви у обавези да плаћају карту или су поједине етничке групе изузете од те обавезе и неће сносити нкакве санкције, какве год биле
и да ли поједине етничке групе немају тих проблема и не морају да ломе главу и размишљају шта ће и како ће сад за превоз, то јест да ли смо сви ми остали будале?
I za studente i klinčadiju treba postaviti ista pitanja. Kad god kontrola uđe u autobus, odjednom su svi mlađi od 18 godina...
 
Žrtvovao sam 50 dinara da vidim kako zapravo izgleda karta i koji načini sigurnosti protiv falsifikovanja i deljena su primenjeni. Ovde vidimo sličan sastav poruke kao za parking, broj karte i broj mobilnog. Verovatno će nešto od ta dva koristiti kontrolori za evidenciju. Ako se nekome isprazni telefon može da izdiktira komunalnom milicajcu broj telefona i da on proveri u sistemu.

Pogledajte prilog 161821
Znači, recimo 5 prijatelja ulazi u isti autobus, jedan kuca SMS, dobije broj karte i onda ostali samo diktiraju kontroli brojKartePrvog-1
 
10 prodajnih mesta za sada:

GSP „Beograd“ (tri prodajna mesta) – Skender Begova br.47, Stari Grad
GSP „Beograd“ (jedno prodajno mesto) – TC Trg Republike, Stari Grad
JKP „Naplata prevozne usluge“ (tri prodajna mesta) – Knez Mihailova br. 6 (drugi sprat), Stari Grad
GSP „Beograd“ (jedno prodajno mesto) – Deligradska br. 10, Savski venac
GO Novi Beograd (servisni centar; dva prodajna mesta) – Bulevar Mihajla Pupina br. 167, Novi Beograd
SP „Lasta“ (jedno prodajno mesto), Mladenovac
SP „Lasta“(jedno prodajno mesto), Obrenovac
SP „Lasta“(jedno prodajno mesto), Lazarevac
SP „Lasta“(jedno prodajno mesto), Barajevo
SP „Lasta“(jedno prodajno mesto), Sopot

Da se nadovežem:
Ništa: aerodrom, autobuska stanica (ova postojeća), Prokop, Železnička stanica Novi Beograd...
Ali zato:
JKP „Naplata prevozne usluge“ (tri prodajna mesta) – Knez Mihailova br. 6 (drugi sprat), Stari Grad (inače, Dom Štampe, Kulturni centar Beograda)

A radno vreme? Ko hoće da kupi papirnu kartu u 10-11 uveče, može da se slika?
 
To bi se lako primetilo, skontao bi čovek da kuca isti broj 5 puta, a i lako se može u softveru kod njih napraviti upozorenje ako u jednoj kotroli više puta ukuca milicajac isti broj karte...
 
Vrh