Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Извор је конференција за штампу градоначелника. Такође је рекао да и када се карта буде куповала у папирном облику, на цену карте ће бити и додата цена папира на коме се штампа и остали пратећи трошкови тако да ће цена бити који динар више од декларисане вредности.
Za taj dodatak moraju da poštuju Zakon o trgovini:
Isticanje cene

Član 35

Trgovac je dužan da na jasan, nesumnjiv, lako uočljiv i čitljiv način istakne prodajnu cenu na robi odnosno ambalaži, neposredno pored robe ili u slučaju daljinske trgovine neposredno pored prikaza ili opisa robe. ........ Prodajna cena je konačna cena po jedinici robe, uključujući poreze i dažbine.
 
Извор је конференција за штампу градоначелника. Такође је рекао да и када се карта буде куповала у папирном облику, на цену карте ће бити и додата цена папира на коме се штампа и остали пратећи трошкови тако да ће цена бити који динар више од декларисане вредности.

A "deklarisana vrednost" je u ovom slučaju šta? (retoričko pitanje, ne očekujem od tebe odgovor)
Karta bre vredi jednu vožnju, a cena je cena, novčana vrednost, koja se menja sa promenom cenovnika.
Specifikacija troškova ne bi trebalo da interesuje kupca karte, treba da ga interesuje samo usluga i cena.
 
10 prodajnih mesta za sada:

GSP „Beograd“ (tri prodajna mesta) – Skender Begova br.47, Stari Grad
GSP „Beograd“ (jedno prodajno mesto) – TC Trg Republike, Stari Grad
JKP „Naplata prevozne usluge“ (tri prodajna mesta) – Knez Mihailova br. 6 (drugi sprat), Stari Grad
GSP „Beograd“ (jedno prodajno mesto) – Deligradska br. 10, Savski venac
GO Novi Beograd (servisni centar; dva prodajna mesta) – Bulevar Mihajla Pupina br. 167, Novi Beograd
SP „Lasta“ (jedno prodajno mesto), Mladenovac
SP „Lasta“(jedno prodajno mesto), Obrenovac
SP „Lasta“(jedno prodajno mesto), Lazarevac
SP „Lasta“(jedno prodajno mesto), Barajevo
SP „Lasta“(jedno prodajno mesto), Sopot
Јел ће моћи маркица ту да се извади?
 
Za taj dodatak moraju da poštuju Zakon o trgovini:
Извињавам се ја сам се погрешно изразио, мислио сам да је јасно шта сам хтео да кажем. Наравно да неће бити наплаћена једна а одштампана друга цена, само сам мислио на то да ће наплаћена цена бити већа од ових објављених у табели за износ тих пратећих трошкова, а то ће све наравно бити декларисано на рачуну.
 
- Svuda će da se postave info kako moze da se uzme karta. I u autobusima i na stanicama svuda.
Jel će da objasne i kako će da funkcioniše za prepaid korisnike, ili će njih da upute na šaltere? A i kako će se naplaćivati korisnicima postpaid korisnicima, kroz račun za mobilni ili box paket provajdera kod koga imaju uslugu?

Smart city gps i kompletan sistema pracenja javnog prevoza biće u roku od meseca dana.
Ako to ne bude funkcionisalo biće upravnici u autobusima koji će pratiti to dok GPS ne zaživi.

Šapić kaže i da one poruke koje su se kucale za proveru stanica nisu bile efikasne.

- Svi će biti lišeni tih lažnih informacija. Mesec dana toga neće biti dok ne dođe taj novi GPS.
Zamišljam kako će čika sa megafonom da izviruje i da sa Medakovića viče toliko glasno da može da ga čuje i onaj u Zemunu, te će tako korisnik u Zemunu tačno znati koliko je udaljeno vozilo na liniji 18. Jednostavnije i prostije od provere SMS nesigurnih poruka uvek može.

Snižena je mesečna karta na 2.200. C zona koja obuhvata ceo grad je sada 3.300 a bila je 3.500, u zoni B spadaju sve prigradake opštine, osim Grocke koja se deli pola. U novom sistemu su sve uprostili. Tacno se zna koji deo pripada kojoj zoni. Maksimalno je sve uprošćeno građanima. Jednostavnije i prostije od ovoga ne postoji.
Jednostavnije i prostije od toga da ćeš i u novom sistemu naplate znati tačno koja si zona, baš kao i u starom što je bilo, ne postoji.

Ističe da vraćaju poverenje građanima Beograda. Podseća da je za vikend počelo skidanje validatora.
Evo ja prvi javno da se pohvalim da mi je vratio poverenje u bolji, jednostavniji i napredniji sistem naplate vraćanjem retrogradnog sistema papirnih karata i kupovine karata na lokacijama iz vremena papirnih markica.

Kako će "povrašćene kategorije" da kupuju (uplaćuju) mesečne karte?
Tako što će umesto što su zlim čikama iz Turske plaćali 1120 din, da plaćaju dobrim čikama iz Beograda i Srbije 2.200. Što bi rekao gradonačelnik, jednostavnije i prostije od ovoga ne postoji. :D
 
Tako što će umesto što su zlim čikama iz Turske plaćali 1120 din, da plaćaju dobrim čikama iz Beograda i Srbije 2.200. Što bi rekao gradonačelnik, jednostavnije i prostije od ovoga ne postoji. :D

Koliko sam ispratio, i za povlašćene kategorija ostaju srazmerno umanjene cene.... samo nije jasan način izdavanja mesečnih karata (tj, kakve će oni uopšte imati karte, gde će se i kako izdavati...).
 
Месечна карта од 2200 ме изађе скупље да је платим телефоном пошто иде +5% оператеру него да је физички извадим на наплатним местима. Пошто кретени не знају за општине ван Чукарице очекујем да ће поставити наплатна места у Раковици.

И зашто само пензионери могу да ваде картице у општинама? Зашто онда општине нису наплатна места за све грађане? Овако ја морам на НБГД или у Кнез да јурим да извадим месечну, ако уопште може да се извади.
 
Na nekom od "novih" od prodajnih mesta?

A GSP-ov prostor u Deligradskoj, recimo, bi trebalo sačuvati zakonom kao muzej socijalizma, bio sam pre 6 meseci tamo, osećao sam da sam se vraito u 1987, a Giga Moravac stoji u redu iza mene. :) Istina gospođa za šalterom je bila izuzetno ljubazna i njoj sve pohvale, ona je čvrsto u 22. veku, a radi u neljudskim uslovima!
 
Носиће доказ о припадности повлашћеној категорији на продајно место, где ће куповати одговарајућу месечну карту по својој повлашћеној цени за ту категорију, до појаве апликације, ако буду хтели да је користе.
 
Počelo je rasulo

O, da...

"Mediji su ranije objavili da je gradski sekretar za javni prevoz Predrag Lukić podneo ostavku iz ličnih razloga, a da je direktor GSP Zoran Šarac ponudio ostavku na ovu funkciju."


Na stranu što gradonačelnik ne zna ni šta je odnos snage i broja obrtaja, a ni da postoje i stepeni prenosa - za štednju energije...
 
Носиће доказ о припадности повлашћеној категорији на продајно место, где ће куповати одговарајућу месечну карту по својој повлашћеној цени за ту категорију, до појаве апликације, ако буду хтели да је користе.
Aha... znači ceo NBG na dva šaltera u Opštini u vreme 7-13h... niko ne zna kako će da izgledau te karte, šta treba za nju, koja je procedura, kakav dokaz treba... da li je ta karta personalizovana... sad smo na pola meseca, ima 2 nedelje da se to reši...
 
Mesečna karta preko poruka je težak promašaj, jer ne vidim kako mogu sprečiti dalje prosleđivanje poruke?
Tipa neko kupi kartu i prosledi je svim svojim prijateljima, a verovatno će biti i preprodaje. Primalac samo treba da promeni njegovo ime u imeniku na 9011 (ili šta će već pisati).
 
Месечна карта од 2200 ме изађе скупље да је платим телефоном пошто иде +5% оператеру него да је физички извадим на наплатним местима. Пошто кретени не знају за општине ван Чукарице очекујем да ће поставити наплатна места у Раковици.

И зашто само пензионери могу да ваде картице у општинама? Зашто онда општине нису наплатна места за све грађане? Овако ја морам на НБГД или у Кнез да јурим да извадим месечну, ако уопште може да се извади.
Pa ti onda izvadi preko telefona, ne vidim problem.
Ili da otvorimo neki racun da ti doniramo tih dodatnih 5% za telefon.
Ljudi, mnogo kemcite oko oko sitnica.
 
Ja sam razumeo da mesečna karta od 2200 dinara NIJE personalizovana i da neće biti vezana za "Petra Petrovića" nigde u sistemu! Tj. da suštinski nema nikakve tehničke razlike između karte koja važi 90 minuta i one koja važi 30 dana, da je jedina razlika u vremenu koje važi... :)

Kako kapiram personalizovane su samo povlašćene kategorije (nezaposleni, invalidi itd) koji će plaćati manje od 2200...

Ili grešim?
 
I ako sam razumeo nema više karata za jun, jul, avgust... nego ako platiš "mesečnu" ona važi 30 dana od dana kupovine (jasno piše na onoj prezentaciji, malim slovima istina)...

Ili grešim?

Eto i to sad neodumica :)
 
Није проблем 5% него што нећу преко телефона да уплаћујем месечну, изгуби се порука или нешто буде с телефоном после морам 5000 казну да плаћам. Зато хоћу карту у физичком облику.
 
Meni i dalje nije jasno kako se na paprirnim kartama upisuje vreme ulaska u vozilo, ili datum ako je u pitanju dnevna karta? Imam 500 dinara na nepersonalozovanoj, odem u Deligradsku i dobijem 10 (9 ili 8 - nije bitno), karti za jednu vožnju i onda hemijskom upisujem da sam u autobus ušao u 15:32 ;) Ili ću morati da kucam broj sa te papirne karte u telefon i da šaljem SMS? ...
 
Ja mislim i da su čitali, zato su i ubacili neke stvari koje su očigledno ovde pisane.
 
Ostaje sutra da vidimo dal će MTS da mi dozvoli da pošaljem sms na ovaj broj pošto sam zbog stalnih pokušaja krađe od MTS i drugara zabranio VAS poruke, sve osim parkinga. Pitanje je dal će ove poruke moći kao parking da se isključe iz te zabrane.
 
Vrh