Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Mesečna karta plaćena sms-om nema bilo kakvu personalizaciju, ništa nas za sada ne sprečava da kupimo jednu mesečnu kartu i svi se vozimo na njoj, a kontroloru pokažemo njen screeshot ili ako budu insistirali da im pokažeš sms inbox ima brdo servisa za fake-ovanje sms sendera.
 
Upravo o tome pričamo kolege sa posla! :) Kupi nas 6 jednu kartu, skrinštojutemo i aj uhvati nas :) Pod uslovom da je baterija puna :)
 
Mene zanima ta "kaznena karta" koliko ce da kosta? Tako mi zvuci ime da ce se ljudima isplatiti da je plate jednom sedmicno.
 
Apsolutno! Isto i ja govorim, ne podržavam švercovanje, ukazujem samo koliko je sve ovo NEPROMIŠLJENO i PREKO NOĆI napravljeno i koliko sistem ima gluposti i rupa :)

A možda su tvorci ovog sistema ti koji podržavaju šverc? :)
 
Da samom sebi odgovorim...
"Beogradska kartica" .... ona bela, novija, koja na sebi ima i grb Beograda, ima i web adresu Grada i web adresu Sekretarijata za javni prevoz... sa kojom je Grad zamenio one prvobitne plave "BusPlus", je zapravo vlasništvo - Kentkarta (piše sitnim slovima na poleđini)...
Nju nije izdao Grad, iako ona tako izgleda.
Carevi su samo promenili dizajn slike na plastici.
BG kartica više ništa ne vredi.
 
ništa ne razumem. ja često ne nosim mobilni sa sobom. Hoću kartu koju ne mogu da kupim dok ne naprave štandove ko zna gde. Ne znam da plaćam preko SMS, tehnički sam zaostao, isporaznila mi se baterija, itd, itd
Prinuđen sam da se švercujem. od svih glupij odluka ovo je možda najgluplja. Srušiti sistem a nisi napravio nov. Koji nije testiran, koji nije radio neko vreme kako bi se ljudi navikli, itd.
Validatori su imali jednu veoma važnu funkciju - najavljivali su stanice. Neko ko ne poznaje Beograd ili ne za taj deo grada, ja na primer ne znam dobro Borču, se oslanjao na te najave.

Ali džaba mi pišemo i žalimo se, oni su rešeni to da sprovedu. I to je to što bi neki rekli
 
Kako će se poništavati papirna karta?

4424506909_c6ebd6447c_o.png


Digitalizacija bato.
 
10 prodajnih mesta za sada:

GSP „Beograd“ (tri prodajna mesta) – Skender Begova br.47, Stari Grad
GSP „Beograd“ (jedno prodajno mesto) – TC Trg Republike, Stari Grad
JKP „Naplata prevozne usluge“ (tri prodajna mesta) – Knez Mihailova br. 6 (drugi sprat), Stari Grad
GSP „Beograd“ (jedno prodajno mesto) – Deligradska br. 10, Savski venac
GO Novi Beograd (servisni centar; dva prodajna mesta) – Bulevar Mihajla Pupina br. 167, Novi Beograd
SP „Lasta“ (jedno prodajno mesto), Mladenovac
SP „Lasta“(jedno prodajno mesto), Obrenovac
SP „Lasta“(jedno prodajno mesto), Lazarevac
SP „Lasta“(jedno prodajno mesto), Barajevo
SP „Lasta“(jedno prodajno mesto), Sopot
 
Jadni turisti, njima će za SMS kartu biti naplaćena i taksa za roming.

To je ono kad niko od rukovodstva ne razmišlja o svojim potezima. Baš će sad turista da trči u GSP u Skenderbegovoj da podigne papirnu kartu...
 
A kako uopšte naplatiti kaznu turisti? On nema JMBG? Aj nađi ga posle u Litvaniji jer nije platio 5000... Nisu u stanju da naplate kazne za parkiranje strancima...

Turisti su najmanji problem, glavni smo mi domoroci :) A nas neko ovde vređa u zdrav razum!! :)
 
Mnogo pitanja koja je trebalo postaviti i REŠITI ali PRE UVOĐENJA novog sistema...

Šta znači "BIće aplikacija za mesec, a možda i za dva"?

Care, reši sve odjednom i uvedi sve u cugu, a ne preko kolena (da ne upotrebim drugu reč na to slovo)! :) Nemoj da nas praviš budalama - jer ćeš na kraju TI biti taj koji će ispasti GLUP! Ljudi će maksimalno koristiti sve rupe u ovom sistemu i on će se raspasti!

P.S. Izvinite ako insinuiram na vulgarnosti... ali kad čovek vidi ovu količinu gluposti može samo da opsuje :)
 
A kako uopšte naplatiti kaznu turisti? On nema JMBG? Aj nađi ga posle u Litvaniji jer nije platio 5000... Nisu u stanju da naplate kazne za parkiranje strancima...

Turisti su najmanji problem, glavni smo mi domoroci :) A nas neko ovde vređa u zdrav razum!! :)
Verovatno isto kao sa kaznom za parking: unajme advokata iz Zagreba koji kontaktira osobu koja živi u Italiji
 
10 prodajnih mesta za sada:

GSP „Beograd“ (tri prodajna mesta) – Skender Begova br.47, Stari Grad
GSP „Beograd“ (jedno prodajno mesto) – TC Trg Republike, Stari Grad
JKP „Naplata prevozne usluge“ (tri prodajna mesta) – Knez Mihailova br. 6 (drugi sprat), Stari Grad
GSP „Beograd“ (jedno prodajno mesto) – Deligradska br. 10, Savski venac
GO Novi Beograd (servisni centar; dva prodajna mesta) – Bulevar Mihajla Pupina br. 167, Novi Beograd
SP „Lasta“ (jedno prodajno mesto), Mladenovac
SP „Lasta“(jedno prodajno mesto), Obrenovac
SP „Lasta“(jedno prodajno mesto), Lazarevac
SP „Lasta“(jedno prodajno mesto), Barajevo
SP „Lasta“(jedno prodajno mesto), Sopot
Bukvalno preslikan sistem kupovine karata kao u vreme papirnih markica.
 
Šta se dešava sa već uplaćenim mesečnim kartama za tekući mesec? Pošto se sistem gasi Beli ne mogu da ih provere? Plaćamo duplo?
 
Извор је конференција за штампу градоначелника. Такође је рекао да и када се карта буде куповала у папирном облику, на цену карте ће бити и додата цена папира на коме се штампа и остали пратећи трошкови тако да ће цена бити који динар више од декларисане вредности.
 
Vrh