Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

3329 i 3199 dobili one nove ekrane sa navigacijom. Samo još da proradi zvučna najava.:)
Jedan od najnekvalitetnijih HIgera #3428 (SP Kosmaj), je dobio zvucnu najavu i displej prikazuje napokon ono sto i treba (a ne pogresno vreme).
Bilo bi lepo da zavrnu rukave i osposobe vozila pre izgradnje metroa :ROFLMAO:
 
Isao sam osamdeset trojkom u Solarisu od stanice "Macvanska" do stanice "Crveni krst" jer glupe trole sa 29 su nestale i ako je na divnoj Gangulinoj tabli pisalo da je 29 za 2 minuta i jos jedna 29 za 7 min. Od kad su pocele najave nijednom nisam usao u vozilo koje ima to. Uglavnom, najava je okej, lepo i jasno govori, ali samo u prvom delu autobusa, ne znam zasto, displej okej, ali opet samo u prvom delu. Verujem da ce uskoro najave poceti da se postavljaju i u trole i u privatne autobuse i da se najave stave i na zadnji deo zglobnih autobusa. Linije koje za sad imaju po onome sto ja znam i sto sam slucajno video ovde su: 18,27E,56,83, potez 300 i jos neke.
-Sto se tice 18ice:
1. Bmc-ovi nemaju najave ne znam zasto.
2. Solaris jedan u koji sam usao ima, ali je motor toliko glasan (sedeo sam pored njega) da nisam cuo govorenje stajalista u prvom delu, ali sam video na displeju da pisu stanice.
 
U Higeru je čak i preglasna najava, da me na trenutke štrecne. Nikako ne mogu da svarim glas ove Doris, iako se mnogo bolje razume kako izgovara stanice od Nevene, opet me nervira to akcentovanje, umesto da izgovara to prirodnije.
 
Šta se desilo sa najavom na jednom CAF-u?
Blejim ispred univerzitetske biblioteke, prolazi Španac i samo čujem "Sledeće stajalište Vukov Spomenik", ono kao cigani kada idu sa "stari akumulatori, stare veš mašine"..
 
Šta se desilo sa najavom na jednom CAF-u?
Blejim ispred univerzitetske biblioteke, prolazi Španac i samo čujem "Sledeće stajalište Vukov Spomenik", ono kao cigani kada idu sa "stari akumulatori, stare veš mašine"..
Videh to jednom, ne znam šta se desi da se aktivira spoljni zvičnik. On bi trebalo da služi za obaveštavanje putnika na stajalištu o liniji i smeru, ne za to.
 
Управо сам се возио са 3339 на 89 и приметио сам нови апарат код возача који је много лепши од оне фискалне касе.Даће Бог да оно заживи у свим возилима и код приватника и у Ласти.
 
Juče ulazi kontrola u dalmatinskoj u 32, pregledali pola autobusa, i izašli posle 2 stanice. Sve što su pregledali je bilo ofrlje... Da im nisam ja pokazao telefon ne bi mi ni tražili...
 
Vi koji ste u političkim strukturama, imate li informaciju o finansijskom efektu Šapićeve reforme naplate. Da li se povećala naplata?

Ne moram biti poseban stručnjak da bi došao do zaključka po kom apsolutno ne postoji mogućnost uvećanja prihoda, a prema smanjenju cena i činjenici da je kontrola prilično labava. Verujem da plaćaju oni koji su i do sad to činili. Sve i da je povećan broj onih koji kupuju karte, dal mesečne, dnevne, za jednu vožnju, po trenutnim cenama pre bi rekao da su prihodi još i manji nego pre ove "velike" reforme.
 
Vrh