Šta je novo?

Moravski koridor E-761 (Pojate - Preljina)

Цена коју су дали у суседном селу је изван сваке реалности. То је 100 хиљада евра по хектару.
Нисте ви добили премало него су они добили превише.
Мислим није све црно бело, али суштина је таква.
Mislim da ti imas problem sa matematikom. Najveca cena koju su ponudili usmeno(ne isplatili), je bila 10€ po aru
 
Iznos koji nam nude je 182 dinara ili 1.5€ po metru kvadtatnom
Један хектар има 10000 метара квадратних.
Дакле теби нуде 15000 евра по хектару. Математички приказано 10000*1,5=15000.

Evo video gde piše šta su nakon blokade dobili crno na belo piše 1260 dinara po m2 za pakovraće požega, što je manje nego moravski koridor gde niko ne zateže protestima.
Овде си навео да је на деоници Паковраће - Пожега исплаћивано 1260 динара по метру квадратном.
Ако то опет преведемо у математику и хектар који садржи 10000 метара квадратних, дођемо до ситуације у којој су људи на деоници Паковраће - Пожега добијали више од 100.000 евра по хектару. Дакле 1260*10000/117=107.692

Дакле у суседном селу (Паковраће) су добили цену за своје плацеве као да живе на Менхетну а ви сте добили цену као да имате најплодније војвођанске оранице. Ваша цена је више него добра а њихова је нереално висока.
 
Po ovoj dinamici radova,do polovine meseca ja mislim da ce biti sve kompletno uradjeno do Koseva...i dalje ne razumem kako ce izgledati ceona naplatna rampa ali dobro...tj ne znam kako ce to sve spojiti u buducnosti...ako neko sve to zna....bio bih zahvalan da neko malo to pojasni...pretpostavljam privremena do stalne naplatne rampe i petlje Kosevi...
 

Потпуно јадно. Од Јасике до Крушевца има 3 км, а нису направили пешачку и бициклистичку стазу. Какав промашај и лоповлук на пројекту који ће коштати 3 пута више од првобитне цене.
 
Malo više od 3km je udaljenost do centra Kruševca, a od Jasike do ulaska u sam grad ima manje od jednog kilometra. Na toj relaciji mnogi idu pešice ili biciklom, a među njima je i veliki broj dece. Kao što sam već napisao na Radetovom kanalu, kada se uzme u obzir da su kolovozne trake na nadvožnjaku uske, da ne postoji prolaz za pešake i bicikliste, da nije osvetljeno, da je veliki nagib i sl. to je sigurno velika nevolja i problem u najavi.
 
Na tom mestu je pre nego sto je bio kruzni tok poginulo mnogo ljudi.
Kada je inicijalno napravljena obilaznica, ona se direktno ukrstala sa tim putem. Bilo je isto nagiba, vidljivost ocajna. Bio sam mali, ali znam da je malo malo neko ginuo
 
Дакле теби нуде 15000 евра по хектару. Математички приказано 10000*1,5=15000.
Дакле у суседном селу (Паковраће) су добили цену за своје плацеве као да живе на Менхетну а ви сте добили цену као да имате најплодније војвођанске оранице. Ваша цена је више него добра а њихова је нереално висока.
100% si pravu. 15000 €/ha za livadu u Dragačevu? Pa 12000 €/ha je plodna zemlja u dolini Velike Morave...
 

Потпуно јадно. Од Јасике до Крушевца има 3 км, а нису направили пешачку и бициклистичку стазу. Какав промашај и лоповлук на пројекту који ће коштати 3 пута више од првобитне цене.
Da li taj put po standardizaciji ima pesacku i biciklisticku stazu? Da li je ista postojala preko kruznog toka pre izgradnje nadvoznjaka?
 
Pretpostavljam da se standardizacija pravi na osnovu realnog stanja na terenu i prilikom izgradnje nečeg novog. Pre izgradnje nadvožnjaka nije postojala asfaltirana pešačka i biciklistička staza, ali to nije razlog da se ne napravi i sada. Pre izgradnje nadvožnjaka pešaci i biciklisti su mogli da se kreću pored puta, a sada im je ovim rešenjem to onemogućeno.
 
Evo, upravo sam pogledao snimke kružnog toka pre izgradnje nadvožnjaka. Do kružnog toka iz pravca kruševca je bio trotoar i poseban prelaz za pešake na kružnom toku, a od kružnog toka ka Jasici, trotoar je bio u jednom manjem delu, a nakon toga nekih 200 metara je bilo prostora za kretanje pešaka i biciklista pored samog puta, od mosta ponovo počinje odvojeni deo za pešake.
MORAVSKI KORIDOR Nešto novo se sprema kod kružnog toka Jasika, 17.05._ - www.youtube.com.png
MORAVSKI KORIDOR -Jasika - www.youtube.com.png
 
Evo, upravo sam pogledao snimke kružnog toka pre izgradnje nadvožnjaka. Do kružnog toka iz pravca kruševca je bio trotoar i poseban prelaz za pešake na kružnom toku, a od kružnog toka ka Jasici, trotoar je bio u jednom manjem delu, a nakon toga nekih 200 metara je bilo prostora za kretanje pešaka i biciklista pored samog puta, od mosta ponovo počinje odvojeni deo za pešake.
Pesacko/biciklisticka staza moze da se provuce ispod mosta pored nadvoznjaka. Ima dovoljno mesta a cini mi se i visine.
 
To nije loša ideja, samo to nije nadvožnjak već korito potoka koji zna prilično da nadođe kada su veće kiše. Verovatno bi moglo nešto pametno da se iskombinuje.
 
Један хектар има 10000 метара квадратних.
Дакле теби нуде 15000 евра по хектару. Математички приказано 10000*1,5=15000.


Овде си навео да је на деоници Паковраће - Пожега исплаћивано 1260 динара по метру квадратном.
Ако то опет преведемо у математику и хектар који садржи 10000 метара квадратних, дођемо до ситуације у којој су људи на деоници Паковраће - Пожега добијали више од 100.000 евра по хектару. Дакле 1260*10000/117=107.692

Дакле у суседном селу (Паковраће) су добили цену за своје плацеве као да живе на Менхетну а ви сте добили цену као да имате најплодније војвођанске оранице. Ваша цена је више него добра а њихова је нереално висока.
Ne slažem se da je 11 evra po kvardatu malo, već smatram da je minimalno pravično jer:
1) Prisilno sklanjaš ljude sa njihove dedovine, onda plati da bar mogu da biraju gde će da kupe, nije njihov izbor
2) U BG- Miljakovac 3 je Ar placa od 14000 do 20000 evra, dakle samo jedan Ar (10x10 metara)
3) Neće svako po hektar prodati, neko će par ari, nekome će ostati deo njive nepristupačan i skoro pa beskoristan
4) Oni će naplaćivati putarinu vozačima isto po kilometru dal kroz Novi Sad dal kroz Pakovraće.
5) I taj novac će posle ko zna koliko godina biti isplaćen i šta ti ljudi da rade do tada bez njiva ili kuća?

Dakle lako je sad nama sa neke tastature pričati tim napaćenim ljudima koliko treba da im bude dosta, više razumevanja za njih ne bi škodilo.
 
Dakle lako je sad nama sa neke tastature pričati tim napaćenim ljudima koliko treba da im bude dosta, više razumevanja za njih ne bi škodilo.
Napacenim ljudima koji prodaju hektar ničega za 107 hiljada evra?
Oprosti mi ali nemam razumevanja. Svi su dobro omastili brke o tu nerealnu cenu. Jako je malo ljudi kojima je stvarno zao sto im je dedovina otudjena za tako velike pare.
 
Za tebe je to hektar nicega, za njih nije. I oni sve najgore misle o ljudima koji se guraju u Beogradskim stanovima i ne bi dali ni 2000 evra za tvoj stan. Ne shvatas poentu, mislim da nisi mnogo zalazio u sela i slusao sta ti ljudi misle i govore. Ova vlast se potrudila a i predhodne da misle sve najgore o Beogradjanima.
 
Ti ne shvataš poentu, taj stan se lako prodati za 2000, a njegova njiva verovatno nikad ne bi dostigla cenu od 15000 po hektaru, čak i ako bi se našao neko da je kupi, a o 100 hiljada ne vredi trošiti reči. I baš bi bilo lepo da neko isprati tokove novca. Ubeđen sam da će potlačeni seljak uložiti 100 hiljada u stan u beogradskoj košnici a ne u neku njivu. Iskonski oportunizam srpskog seljaka. I da ne grešim dušu, ima delova Srbije gde su seljaci pitomi i normalni al ovi oko Čačka, Kraljeva i Kruševca to sigurno nisu.
 
Prosto mi je nivog međusobnog nerazumevanja i polarizacije u društvu ne shvatljiv sa mog stanovištva. Prosto ne želim da se naviknem da neko navija da neki drugi sugrađanin kojme se oduzima zemlja što manje plati. Ja baš želim da komšiji krava bude zdrava i plodonosna, jer sam onda i ja srećniji kada vidim komšiju koji je srećan. Kada bi samo stali u njihovu pozicijiu sumnjam da bi onda omalovažavali nekčiju imovinu kao -hektar ničega- .
Pogotovu što većina njih neće prodati hektar državi. Uhvatili ste se za 107.000 evra kao da svako kome se oduzima zemlja toliko minimum tamo dobija. Većini se uzima neki nepravilni oblik i ostavljaju patrljci zemlje. Pa zbog te opšte polarizacije i gde ih ljubomorne komšije gledaju kao -oparene-.

Dal će on uložiti u stan u begradu ili će otići u neko drugo mesto jer kod drugog ljubomornog čoveka iz istog mesta kome nisu exproprisali i koji će mu čuvši koliko je on dobio po kvadratu tražiti isto toliko koliko je on dobio. Imajte u vidu da nisu svi ti ljudi u 20tim godinama pa da mogu dići sidro sa živinom i otići u BG na npr. 11 sprat.
 
Ti ne shvataš poentu, taj stan se lako prodati za 2000, a njegova njiva verovatno nikad ne bi dostigla cenu od 15000 po hektaru, čak i ako bi se našao neko da je kupi, a o 100 hiljada ne vredi trošiti reči. I baš bi bilo lepo da neko isprati tokove novca. Ubeđen sam da će potlačeni seljak uložiti 100 hiljada u stan u beogradskoj košnici a ne u neku njivu. Iskonski oportunizam srpskog seljaka. I da ne grešim dušu, ima delova Srbije gde su seljaci pitomi i normalni al ovi oko Čačka, Kraljeva i Kruševca to sigurno nisu.
Nemam ništa sa tim krajem ali ovo je takva generalizacija i vređanje da bi moderator trebao da reaguje!
Naravno da će svako gledati da izvuče maksimum iz situacije koju nije tražio. Nisu ti "divlji" seljaci ekipa koja unapred dobije informacije pa pokupuje zemlju, a posle papreno preproda državi. Tada niko ne postavlja pitanja. Više puta prežvakano, taj seljak mora da dobije dosta veću nadoknadu da bi svoju dedovinu preselio negde gde mu odgovara. Bolje da bude preplaćen nego potplaćen. Tog seljaka moramo čuvati, nije nam ih puno ostalo.
 
Dal će on uložiti u stan u begradu ili će otići u neko drugo mesto jer kod drugog ljubomornog čoveka iz istog mesta kome nisu exproprisali i koji će mu čuvši koliko je on dobio po kvadratu tražiti isto toliko koliko je on dobio.
Po vašoj priči oni su oštećeni. Znači mora komšiji da plati malo više nego što je dobio a ne manje?
 
Veliki je propust što nije napravljen širi nadvožnjak kod Jasike, za potrebe pešaka i biciklista. Pri tome nije ni osvetljen.

Ista greška je napravljena na nadvožnjaku preko auto-puta kod Obrenovca.
 
Vrh