Šta je novo?

Moravski koridor E-761 (Pojate - Preljina)

A što su neobrađeni? Baš zbog takvog odnosa prema selu. Uništavaj, potcenjuj, iseljavaj, evo sad i otimaj, a posle se čudi što u mnogim selima ne možeš da skupiš po 3 krave pa mleko pravimo od poljskog belog praha gde seljak, gle čuda, ima račun da proizvodi. Zašto? Zato što iza sebe ima državu i niz njenih mera kojima mu pomaže.
I za kraj ove rasprave, zar mora trasa da uvek raspali po lepim komadima zemlje, uređenim domaćinstvima?
Malo poštovanja manje bi koštalo od kog metra duže ili drugačje trase, a više bi donelo
Trasa ide onuda kuda je najjednostavnije i logicnije. Reka pravi najlogicniji put voda trazi najlaksi nacin da prodje i jer se prirodno postepeno sliva i ima konstantan pad, bas kao sto i autoputu pogoduje.

Selo je zrtva svetske politike koju mi ovakvi kakvi smo moramo da sledimo na nasu stetu.
 
Moze li neko da objasni ove dijagonalne promene,preseci,nagibi ili kako se vec zove, na celoj deonici bar 5 ima? nekako je bas osetno na brzini od preko 120kmh...zar odvodjenja vode mora bas tako da se resava? nisam to do sad nigde video,iskren da budem...hvala.
 
Sutra bih trebao da idem u Kruševac, odredište Hotel Golf, pa ako biste mogli da mi olakšate i ovde napišete koji je najbolji put da dodjem do tamo. Unapred hvala svima na odgovorima.
 
Sutra bih trebao da idem u Kruševac, odredište Hotel Golf, pa ako biste mogli da mi olakšate i ovde napišete koji je najbolji put da dodjem do tamo. Unapred hvala svima na odgovorima.
Ako ides avionom najbolje prvo do Nisa ili eventualno Kraljeva. Onaj Rosulje nije jos krenuo da sljaka a tu bi ti bilo najbolje. Kada tu stignes onda javi pa na dalje ce sve biti lakse.

Salu na stranu, burazeru odakle ides? Napisi nesto ako zaista hoces da ti neko pomogne. Ili je ovo sprdnja pa tako shvati i ovu poruku

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Idem iz Beograda. Dolazim AP od Pojata, pa me je zanimalo da li da izađem ranije ili da idem do Kruševac Zapad i onda kroz grad. Nisam išao na taj kraj od prošle zime. :D
Svakako razmotriću i opciju aviona, nije mi padala na pamet.
 
Moze li neko da objasni ove dijagonalne promene,preseci,nagibi ili kako se vec zove, na celoj deonici bar 5 ima? nekako je bas osetno na brzini od preko 120kmh...zar odvodjenja vode mora bas tako da se resava? nisam to do sad nigde video,iskren da budem...hvala.
Znači nisi nigde bio xD
Vozilo je stabilnije kada sa po jednim tockom prelazi preko spoja nego sa po 2 tocka istovremeno pa nema poskakivanja i uništenja asfalta nakon spoja.
To što je nešto novo ne znači da je loše. Da su prelazi kao na K10 to bi onda osetio a i video na kolovozu kad prikolice kamiona zavrte točak koji im je podignut zbog ulegnuća nakon prelaza. Jer vremenom se podloga nakon neravnine nabije.
 
Idem iz Beograda. Dolazim AP od Pojata, pa me je zanimalo da li da izađem ranije ili da idem do Kruševac Zapad i onda kroz grad. Nisam išao na taj kraj od prošle zime. :D
Svakako razmotriću i opciju aviona, nije mi padala na pamet.
Krusevac zapad. Jedino ranije gde mozes izaci je Cicevac a to mislim da nije dobra opcija. Tako da Krusevac zapad pa kroz grad.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ma ima zemlje, hiljade hektara su neobradjeni i nikom nista.
Ne znam gde bi ti pravio put, verovatno neki lebdeci, ja koliko znam put mora po zemlji da ide.
Lako je biti duhovit kad nije na tvoj racun
Niko ovde ne brani da prave auto put, naprotiv, prica se o tome da meni uzmu 3/4 zemlje a ono sto je preostalo ima toliko suta i sodera i ugazeno je da bude neupotreblivo, njima kazu ne treba
Prica je da je to uz Moravu, ja sam konkretno ulozio oko 4000€ za navodnjavanje i imam prinos od 2.5 do 3 tone na 10ari, ukupno oko 10 tona a oni mi nude 150€ po aru ili ukuno 4.500 € za 30 ari, ostalo ih ne interesuje a upropaste mi
Daj im ti druze tvoje
 
Lako je biti duhovit kad nije na tvoj racun
Niko ovde ne brani da prave auto put, naprotiv, prica se o tome da meni uzmu 3/4 zemlje a ono sto je preostalo ima toliko suta i sodera i ugazeno je da bude neupotreblivo, njima kazu ne treba
Prica je da je to uz Moravu, ja sam konkretno ulozio oko 4000€ za navodnjavanje i imam prinos od 2.5 do 3 tone na 10ari, ukupno oko 10 tona a oni mi nude 150€ po aru ili ukuno 4.500 € za 30 ari, ostalo ih ne interesuje a upropaste mi
Daj im ti druze tvoje
Pa tvoj slucaj nije ono sto je opisano i na sta sam odgovorio. Ja sam odgovorio za one koji ar cene kao da su u Njujorku.
 
Lako je biti duhovit kad nije na tvoj racun
Niko ovde ne brani da prave auto put, naprotiv, prica se o tome da meni uzmu 3/4 zemlje a ono sto je preostalo ima toliko suta i sodera i ugazeno je da bude neupotreblivo, njima kazu ne treba
Prica je da je to uz Moravu, ja sam konkretno ulozio oko 4000€ za navodnjavanje i imam prinos od 2.5 do 3 tone na 10ari, ukupno oko 10 tona a oni mi nude 150€ po aru ili ukuno 4.500 € za 30 ari, ostalo ih ne interesuje a upropaste mi
Daj im ti druze tvoje
2.5-3 tone čega?

Moj stav je jasan, i rekao sam već sto puta. Ako je cena toga da se pravi AP, da oštetimo bilo koga, nek ga nikad ne napravimo. Ali ovo me interesuje. Kolika je ukupna investicija u to nešto, što ti donosi 3 tone godišnje nečega, i šta je to nešto.
 
2.5-3 tone čega?

Moj stav je jasan, i rekao sam već sto puta. Ako je cena toga da se pravi AP, da oštetimo bilo koga, nek ga nikad ne napravimo. Ali ovo me interesuje. Kolika je ukupna investicija u to nešto, što ti donosi 3 tone godišnje nečega, i šta je to nešto.
Očito ne znaš šta je poljoprivreda, šta se sve danas radi na zemlji i koliko se pametnim i savremenim radom može zaraditi. Nije isto gajiti kukuruz i papriku ili kupus, recimo.
Zato, ne vredi svakome zemlja isto. Ne vredi ni svaka zemlja isto, zavisno od položaja, blizine reke, izloženosti suncu, vetru, polavi, blizini puta... Mnogo je to kompleksan posao kome je država vrlo neozbiljno i neodgovorno prema tim ljudima pristupila. I tu vidimo njihove sposobnosti i za sve ostalo
 
Znam šta je poljoprivreda, znam da nije isto gajiti kupus ili papriku, i zato i pitam šta je gajio, kolika mu je bila investicija, koliki prinos godišnje i slično. To je ono što ne znam, a dovoljno me interesuje. Ne moram da radim zemlju da bih želeo da čujem šta seje neko i koliko je uložio da bi dobijao neki prinos.

Iz tvog posta mi deluje da si zaključio da imam dozu nepoštovanja prema njegovom poslu, ili poljoprivredi ili da me briga za to da l će zemljoradnici dobro proći, a zapravo sam rekao sve kontra. I ranije sam pisao u odbranu takvih ljudi, recimo na temi Iverak - Lajkovac, gde su Pivići u takvoj situaciji, gde su skroz uredili domaćinstvo prema sebi i došla država i kao ajde sikter napolje.
 
2.5-3 tone čega?

Moj stav je jasan, i rekao sam već sto puta. Ako je cena toga da se pravi AP, da oštetimo bilo koga, nek ga nikad ne napravimo. Ali ovo me interesuje. Kolika je ukupna investicija u to nešto, što ti donosi 3 tone godišnje nečega, i šta je to nešto.
Mislim da nisi dobro procitao komentar, u pitanju je skoro 10 tona, 2.5-3 tone ja na 10 ari, a meni je uzeto 30 ari od 37, u pitanju je paprika
 
Jasno. Svejedno mi je da l gledamo na 10 ili 30 ari ili 37, lako ću pomnožiti kad znam na 10 ari prinos. Više me interesovalo koliko može paprike na nekoj površini da se dobije.

Ako ti situacija dozvoljava, i možeš da živiš bez ovog prihoda, ja bih gurao na sudu do kraja, i naplatio sve do poslednjeg dinara. Onog trenutka kada budu probijali rokove zbog tvoje parcele, krenuće da ti nude pare koje hoćeš, samo da uđu u posed, što će verovatno biti i pre nego što suđenje dođe do kraja.
 
Odgovorio
Pa tvoj slucaj nije ono sto je opisano i na sta sam odgovorio. Ja sam odgovorio za one koji ar cene kao da su u Njujorku

Ti ne shvataš poentu, taj stan se lako prodati za 2000, a njegova njiva verovatno nikad ne bi dostigla cenu od 15000 po hektaru, čak i ako bi se našao neko da je kupi, a o 100 hiljada ne vredi trošiti reči. I baš bi bilo lepo da neko isprati tokove novca. Ubeđen sam da će potlačeni seljak uložiti 100 hiljada u stan u beogradskoj košnici a ne u neku njivu. Iskonski oportunizam srpskog seljaka. I da ne grešim dušu, ima delova Srbije gde su seljaci pitomi i normalni al ovi oko Čačka, Kraljeva i Kruševca to sigurno nisu.
Kad se neko potpise kao ,,stari" ja odmah pomislim ovaj je mudar i pametan, ali...
Na mom hektaru zemlje ja posejem i uberem oko 40 tona paprike u sezoni i to nije najbolje sto moze
E sad ,,stari" ako je prodam po pola evra na veliko siguran sam da ces ti izracunati koliko mi ostane tih tvojih stanova za 10 godina
A to da nismo pitomi ,zato sto ne damo svoje za dzabe nek ti sluzi na cast
 
Jasno. Svejedno mi je da l gledamo na 10 ili 30 ari ili 37, lako ću pomnožiti kad znam na 10 ari prinos. Više me interesovalo koliko može paprike na nekoj površini da se dobije.

Ako ti situacija dozvoljava, i možeš da živiš bez ovog prihoda, ja bih gurao na sudu do kraja, i naplatio sve do poslednjeg dinara. Onog trenutka kada budu probijali rokove zbog tvoje parcele, krenuće da ti nude pare koje hoćeš, samo da uđu u posed, što će verovatno biti i pre nego što suđenje dođe do kraja.
Ja sad ne znam dali me zaje*******avas ili ne zivis u Srbiji?
Oni su preko parcele presli i uzeli sta im je trebalo a na ostalom je istovareno djubre i sut
Koga i kako da zaustavis?, da ubijem nekoga od tih jadnih radnika, sta pricas to prijatelju, de ti zivis?
Stave ti papir sa 182 dinara po kvadtatu i zdravo, oni rade bez obzira potpisao ti ili ne
 
Živim u Srbiji.

Onda verovatno na jednoj strani Srbije važe jedna pravila na drugoj druga. Pošto neke deonice nisu ni pipnute jer nije završena eksproprijacija, a negde ulaze bagerom i ruše sve.
 
Živim u Srbiji.

Onda verovatno na jednoj strani Srbije važe jedna pravila na drugoj druga. Pošto neke deonice nisu ni pipnute jer nije završena eksproprijacija, a negde ulaze bagerom i ruše sve.
Ja uglavnom nisam potpisao, dali smo svi advokatu da vodi pa cemo videti. Vec drugu godinu nismo usli u njive, videcemo sta ce i kako ce biti
 
Odgovorio



Kad se neko potpise kao ,,stari" ja odmah pomislim ovaj je mudar i pametan, ali...
Na mom hektaru zemlje ja posejem i uberem oko 40 tona paprike u sezoni i to nije najbolje sto moze
E sad ,,stari" ako je prodam po pola evra na veliko siguran sam da ces ti izracunati koliko mi ostane tih tvojih stanova za 10 godina
A to da nismo pitomi ,zato sto ne damo svoje za dzabe nek ti sluzi na cast
Ako ne jedeš i ne ulažeš ništa u proizvodnju, zaradićeš za jedan fin stančić u novogradnji za 10 godina...
 
U poljoprivredi danas imamo dve vrste proizvodnje i proizvođača: one koji rade onako kako su radile njihove dede i one koji koriste sva nova znanja,tehniku i tehnologiju.
Prvi proizvode kukuruz po sistemu posejaću pa koliko bude, drugi razne druge kulture, najčešće povrtne ili začinske, i naravno ozbiljno zarade. Tu se javlja problem cene zemlje, jer je ponuđena vrednost ispod godišnjeg prihoda.
 
Vrh