Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

Pitanje od milion dinara: Zašto su BG vozovi grafitirani, a IC/Regio nisu... (ako se izuzmu vagoni za kompozicije)
 
Zato što su raspad i magnet za grafitere. Slično je i sa katicama u odnosu na CAF tramvaje.
 
461-001,011,013 i 034
Te četri su u vlasništvu Srbija voza.
011 i 013 su trenutno u najmu kod privatnog kargo operatera RTL,001 sam viđao na Optima agencijama a 034 nisam već duže vreme viđao. Mada je i ona bila iznajmljena pomenutom privatniku.

Znači suštinski za barac ostaje - 0 :)
 
Pretpostavljam da će pobediti 2 ili 4, mada bih lično voleo da vidim 1.
I ja isto 1, ali bilo koji od ova 4 biće bolji nego ovi skroz crveni trenutno.
Htjeo sam još da pitam dali neko zna kakvi su uslovi da se otputuje dnevnim barskim vozom do Užica i nazad za isti dan, dali voz puno kasni i dali radi klima u vagonima?
 
I ja isto 1, ali bilo koji od ova 4 biće bolji nego ovi skroz crveni trenutno.
Htjeo sam još da pitam dali neko zna kakvi su uslovi da se otputuje dnevnim barskim vozom do Užica i nazad za isti dan, dali voz puno kasni i dali radi klima u vagonima?
Putovao jedno 4 puta prošle godine i pre par nedelja, apsolutno najbolji način doći do Užica tj napraviti izlet. Ja sam uvek koristio dnevni voz do Užica (9:00 --> 12:00) i nazad istim dnevnim vozom (17:03 -->20:02). U svim slučajevima je radila klima u vozu, prošle godine su kašnjenja bila minimalna ove godine je bilo 30 munuta zakašnjenja u oba smera. Svakako bih preporučio.
 
Мени је ово мењање бесмислено када су ФЛИРТ шему и њене варијације применили на вагонима, 441, 461 и Швеђанкама.
Apsolutno, treba da se drže jedne te prepoznatljive kolor šeme za regionalne vozove. Kolor šema vozila imaju značajnu ulogu u signalizaciji uloge voza, ljudi čim vide crveni voz znaće da je regionalni, čim vide beli, znaće da je u pitanju brzi "soko" voz. Ovako se samo bespotrebno forsira šarenilo.

TGV je isto tako prepoznatljiv, da li je vozilo starije ili novije generacije, u pitanju su srebrne garniture sa plavom trakom. ICE isto tako, bela garnitura sa crvenom trako bio to ICE iz 1990 ili iz 2022 itd.
 
Dizajner čista nula, toliko linija na vozu, a šema prati max dve. Užas.
Da li ima nekakvu svrhu ova žuta boja napred? Nalazi se na svim šemama, ali se ne uklapa.
Za mene broj 4.
 
Putovao jedno 4 puta prošle godine i pre par nedelja, apsolutno najbolji način doći do Užica tj napraviti izlet. Ja sam uvek koristio dnevni voz do Užica (9:00 --> 12:00) i nazad istim dnevnim vozom (17:03 -->20:02). U svim slučajevima je radila klima u vozu, prošle godine su kašnjenja bila minimalna ove godine je bilo 30 munuta zakašnjenja u oba smera. Svakako bih preporučio.
Hvala puno, baš tako sam i mislio, trebao bi nešto da obavim i idealno mi odgovara ta kombinacija i usput da se provozam dnevnim pošto sam za cg uvijek išao noćnim.
 
Koliko oni plaćaju kre**** (rođake) koji prave ove kolor šeme? Pa već imaju dobru kolor šemu, neće valjda sad pri svakom naručivanju voza da se glupiraju i troše naše pare na izmišljanje nove šeme???
 
@bassomnia

tender za tehničku pomoć Infrastrukturi Železnica Srbije u implementaciji projekta
Нису у питању никакви радови већ техничке услуге. Вероватно Инфраструктура нема довољно стручног кадра за спровођење пројекта па се ангажују спољни сарадници. Није ни чудо, Инфраструктура (па ни друга предузећа у државном власништву која су инвеститори инфраструктурних објеката) не могу да плате инжењере колико могу да их плате стране фирме које изводе радове.
 
Намештен посао за неку страну фирму за консалтинг. Читај Сименс, Штадлер, Шнајдер помоћиће Железницинама око модернизације итд..
 
Vrh