Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

Da, nema dovoljno Flirtova za Niš od kad je otvorena pruga za Novi Sad. Takođe na relaciji Kraljevo - Požega ide DMV 711 umesto Flirta. Izgleda da će od sredine juna ići i dnevni Barac, te zbog toga neće biti dovoljno vagona za vozova 790/791/792/793 Beograd - Niš. Videćemo.
 
Па тек почели да их праве... Неће то скоро.

Него, недавно сам видео, а поунукан писањем мбвг1 да локомотиве много троше, да постоје локомотиве мање снаге за путничке возове. Типа теретни су од 4-7МВт а путничке иду до 2МВт.

Имамо ли ми уопште те локомотиве (само) за путничке возове?
Оне би могле да буду доста јефтиније од теретних?
 
Za Niš nema brzih. Na RE-Ex idu vagoni.
Da li na polasku RE 2902 u 07:30 ujutru iz Niša za Beograd trenutno saobraća lokomotiva sa vagonima ili Flirt? Planirao sam da za nedelju dana putujem njime, zanima me najviše zbog klimatizacije, koja u vagonima ne postoji.
 
Nova business klasa u DB ICE ili restoran štagod....bruka
6CF43980-FFCE-4800-A855-3CE302423B37.jpeg
1FD9DEBB-DE62-4F53-8EAA-2C2B8F121603.jpeg
 
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Valjevu, intenzivnim radom, rasvetlili su dve teške krađe i uhapsili I. D. (1980) iz Beograda i S. A. (1989) iz Vladičinog Hana, zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili ova krivična dela.

Gospoda očigledno ordiniraju po celoj državi čim su stigli do Slovca čak iz Vladičinog Hana.
 
Da li na polasku RE 2902 u 07:30 ujutru iz Niša za Beograd trenutno saobraća lokomotiva sa vagonima ili Flirt? Planirao sam da za nedelju dana putujem njime, zanima me najviše zbog klimatizacije, koja u vagonima ne postoji.
Vozi FLIRT, međutim i u vagonima postoji klimatizacija jer su vagoni Z1. Što se udobnosti putovanja tiče, vagoni su 10 puta bolji od FLIRTa
 
Једна изненађујуће лепа вест

https://www.ekapija.com/news/370080...kih-stanica-u-33-grada-i-opstine-sirom-srbije

Само ми није јасно зашто су овде навели неке станице које су већ сређиване у протеклом периоду, типа Рума, Лозница, Ваљево, Ср. Митровица... Али океј, све у свему, охрабрујуће. И коначно ће средили распалу станицу у Сомбору.
 
Sa obzirom da bi trebalo u subotu da putujem iz Beograda za Požegu vozom, zanima me da li i su i dalje aktuelne lagane vožnje na pruzi i u slučaju da jesu, koliko bi duže trebalo da očekujem da putujem u odnosu na red vožnje? Hvala unapred na odgovorima

Sent from my MRX-AL09 using Tapatalk
 
Једна изненађујуће лепа вест

https://www.ekapija.com/news/370080...kih-stanica-u-33-grada-i-opstine-sirom-srbije

Само ми није јасно зашто су овде навели неке станице које су већ сређиване у протеклом периоду, типа Рума, Лозница, Ваљево, Ср. Митровица... Али океј, све у свему, охрабрујуће. И коначно ће средили распалу станицу у Сомбору.
Овде у чланку наводе Владимирце, та општина нема железницу ни станицу.
 
Sa obzirom da bi trebalo u subotu da putujem iz Beograda za Požegu vozom, zanima me da li i su i dalje aktuelne lagane vožnje na pruzi i u slučaju da jesu, koliko bi duže trebalo da očekujem da putujem u odnosu na red vožnje? Hvala unapred na odgovorima

Sent from my MRX-AL09 using Tapatalk
Još uvek su aktuelne, treba računati minimum sat vremena produžetka
 
Једна изненађујуће лепа вест

https://www.ekapija.com/news/370080...kih-stanica-u-33-grada-i-opstine-sirom-srbije

Само ми није јасно зашто су овде навели неке станице које су већ сређиване у протеклом периоду, типа Рума, Лозница, Ваљево, Ср. Митровица... Али океј, све у свему, охрабрујуће. И коначно ће средили распалу станицу у Сомбору.
kako misle da urade sve ovo sa 30 miliona dinara? Jel u pitanju greska, mozda su mislili na eure?
 
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Valjevu, intenzivnim radom, rasvetlili su dve teške krađe i uhapsili I. D. (1980) iz Beograda i S. A. (1989) iz Vladičinog Hana, zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili ova krivična dela.

Gospoda očigledno ordiniraju po celoj državi čim su stigli do Slovca čak iz Vladičinog Hana.
Koliko se ja sećam, i krenuli su "odozdo", tj. vesti o krađi žice i tegova su se prvo pojavljivale u južnijim krajevima države pa su se polako primicale Beogradu :D
 
Vrh