Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

Stanica Zemun, nekada i sada.
Железничка_станица_Земун_(26).jpeg
2022-01-30.jpg

2022-04-20.jpg

2022-04-15.jpg

IMG_20220502_230249.jpg
 
Чему игралиште за децу на железничкој станици???
Šta je problem? Deci je interesantno dok čekaju voz a time je i ugodnije roditeljima. Isto tako, železnička stanica postaje mesto kome ljudi iz tog komšiluka teže i navikavaju se da idu tu.
 
Šta je problem? Deci je interesantno dok čekaju voz a time je i ugodnije roditeljima. Isto tako, železnička stanica postaje mesto kome ljudi iz tog komšiluka teže i navikavaju se da idu tu.
У Новом Саду је дечје игралиште у затвореном одељку на спрату станице.
У многим земљама чак постоји и у возу.
 
Prošao sam pored stanice jer sam išao biciklom turu sve od Tošinog Bunara preko Laudanovog šanca pa preko nelegalnog naselja do ŽS Zemun. Igralište je potrebno i bezbedno je. Dobro je da deca mogu da se igraju i zanimaju dok se čeka voz, a tako će i biti mirniji u vozu. Inače odmah pored se gradi luksuzno naselje na ruševinama fabrike Zmaj koje će sigurno imati puno dece.
 
Prošao sam pored stanice jer sam išao biciklom turu sve od Tošinog Bunara preko Laudanovog šanca pa preko nelegalnog naselja do ŽS Zemun. Igralište je potrebno i bezbedno je. Dobro je da deca mogu da se igraju i zanimaju dok se čeka voz, a tako će i biti mirniji u vozu. Inače odmah pored se gradi luksuzno naselje na ruševinama fabrike Zmaj koje će sigurno imati puno dece.
Da ja znam, na mestu fabrike Zmaj braća izrailjska (AFI) grade poslovne zgrade.

A to za Laudonov šanac ('Laudanov?') bi zaista trebalo pisati odgovarajućoj instituciji, npr. Istorijskom institutu SANU, da zvanično saopšte da je bio u Beogradu, a ne u Zemunu. Kroz urbanističke planove nam se provlači ta besmislica.
 
Poslednja izmena:
Штоби данас рекли, пас рата. Где је фајт ту је и он. Може ли неко да објасни по каквим мотивима ми чувамо његово име од заборава?
 
Pa, oslobodio Beograd zajedno sa srpskim frajkorima. Takoreći naš saveznik (Karađorđe bio austrijski oficir). Možda je imao i ulicu, kao što je imao i Evgenije Savojski pre 100 godina.
 
Чији је био Београд после тог ослобођења?
 
Moram da pohvalim potpuno novi red vožnje od 1. maja na relaciji Beograd - Novi Sad, koji ima mnogo više smisla nego prethodni. Da, fali više regio polazaka, ali očigledno je ovakav red vožnje napravljen s obzirom da se raspolaže sa 3 KISS-a, a Flirtova je manjak, s obzirom da su potrebni i za druge linije.

Ono što definitivno ne mogu da razumem je to da i dalje nisu vraćeni polasci iz Beograda za Šid i Zvornik. Bezobrazluk!
 
На траси будућег надвожњака/вијадукта у Врбасу на многим местима постављени ови стубови, да ли неко на форуму зна за шта они служе?

photo_2022-05-03_19-16-43.jpg
photo_2022-05-03_19-16-37.jpg
 
Mислим да има везе са геометром, слично сам виђао на градилишту новог моста преко Саве код Шапца.
 
Na to se posle namontira ono za geometra, ne znam kako se zove :D
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: NSB
Moram da pohvalim potpuno novi red vožnje od 1. maja na relaciji Beograd - Novi Sad, koji ima mnogo više smisla nego prethodni. Da, fali više regio polazaka, ali očigledno je ovakav red vožnje napravljen s obzirom da se raspolaže sa 3 KISS-a, a Flirtova je manjak, s obzirom da su potrebni i za druge linije.

Ono što definitivno ne mogu da razumem je to da i dalje nisu vraćeni polasci iz Beograda za Šid i Zvornik. Bezobrazluk!
Nikome to nije jasno, jedna od mogućih razloga za Šid može biti to što je od Šida do Martinaca pokradena žica i voz ide 30 km/h i konstantno se kasni otprilike 25-30 minuta pa bi možda to uzrokovalo kašnjenja i poremetilo prugu za NS ali nema nikakvog normalnog razloga da ne dođe bar do Stare Pazove pa da ljudi mogu dalje za NS i za Bg da uhvate voz ako ništa drugo.
 
Ја сам као дете обожавао преседање у Руми због парне локомотиве серије 62 по којој сам се пентрао :D Исто је главна занимација у БГ била парњача плавог воза.
 
Srbija Voz prodaje rashodovane EMV i vagone.
 

Prilozi

  • Specifikacija.pdf
    955,3 KB · Pregleda: 212
Vrh