Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

Uh, šta li izbori rade... Oni su ih sad baš stisli, ne bi li završili i istestirali tu prugu pre izbora.
 
Hvala , nadam se da cu nadvožnjak u Bataji i videti uživo... doduše to nece biti skoro te
slicice mi dosta znače .
 
Jel drugi KISS stigao ? Trebalo je do kraja januara.

Не, није требао да стигне до краја јануара! Качио више путе овде рокове испоруке из уговора, али неки изгледа не знају да читају овде...:unsure:
 
272904175_5110145382337334_4511871322205107643_n.jpg
Novi logo Srbija Voz-a.
 
Evo par varijacija novog loga Srbija voza:
1) U boji (Srpska zastava)
Screenshot_6.png


2) Belo na crveno (ovo možemo očekivati na FLIRTu i na DMV 711)
Logo Belo.jpg


3) Belo na plavo (nisam sigurna gde možemo ovo očekivati, za sad je na instagramu i facebooku profilna)
Belo na plavo.jpg


Inače, sinoć sam računao. Pod pretpostavkom da će KISS na IC vozu saobraćati u proseku sa 60 posto popunjenosti (neki polasci će biti puniji, neki slabije popunjeni), samo od IC voza sa 5 dnevnih polazaka dnevno po smeru, godišnje dobijamo 50 miliona putnik-kilometara. To je čak trećina od od ukupnog broja putnik kilometara u 2020. ili jedna petina u odnosu na 2019. I to je samo IC, bez uzimanja u obzir RE, REx vozova (koji će svakako biti dosta popunjeniji), Šidskih vozova i indirektan uticaj na porast putnika na ostalim prugama (pre svega barskoj, vrsackoj i somborskoj)
 
Бело на плаво ће бити на РВР, локомотивама 666, а бело на црвено још на електро локомотивама.
 
Мађари су данас започели радове на модернизацији и изградњи двоколосечне пруге Будимпешта - Келебија. Да ли се зна када ће кренути радови на нашој деоници пруге Нови Сад - Суботица? Већ пар месеци нема ни речи о томе иако су радови требали да почну још у септембру 2021. по последњим најавама.
 
Zar nisu poceli? Stanica u NS spada u deo NS - SU

Па спада, али се отворена пруга уопште не ради. Станица НС се ради само део са првим пероном како би могли возови из Београда да крену у марту. Теретни саобраћај НС-СУ нормално иде иако је укинут путнички.
 
Evo par varijacija novog loga Srbija voza:
1) U boji (Srpska zastava)
Pogledajte prilog 126142

2) Belo na crveno (ovo možemo očekivati na FLIRTu i na DMV 711)
Pogledajte prilog 126141

3) Belo na plavo (nisam sigurna gde možemo ovo očekivati, za sad je na instagramu i facebooku profilna)
Pogledajte prilog 126143

Inače, sinoć sam računao. Pod pretpostavkom da će KISS na IC vozu saobraćati u proseku sa 60 posto popunjenosti (neki polasci će biti puniji, neki slabije popunjeni), samo od IC voza sa 5 dnevnih polazaka dnevno po smeru, godišnje dobijamo 50 miliona putnik-kilometara. To je čak trećina od od ukupnog broja putnik kilometara u 2020. ili jedna petina u odnosu na 2019. I to je samo IC, bez uzimanja u obzir RE, REx vozova (koji će svakako biti dosta popunjeniji), Šidskih vozova i indirektan uticaj na porast putnika na ostalim prugama (pre svega barskoj, vrsackoj i somborskoj)
Ја се, међутим, прибојавам да ће експресни возови саобраћати са 16% попуњености.
 
Da li naš zakon priznaje put do posla (vozom recimo) da je uključeno u radno vreme? Znam da u Švajcarskoj dosta ljudi putuje preko cele zemlje, a taj put ima se računa kao radno vreme jer u vozu mogu da rade
 
Прва идеja ми је да се три гарнитуре назову по три највеће реке у Србији - Дунав, Сава и Морава, али онда се сетих да ће овај воз ићи само на релацији Београд - Нови Сад - Суботица, тако да ће овај са именом Морава бити мало чудан на линији за север Србије.

Евентуално би могло би оставити Дунав и Саву, а уместо Мораве да буде Фрушка Гора или Палић. Једног дана ако се буду набављале додатне гарнитуре за јужну пругу, оне би могле добити назив по јужним топонимима.

Или друга варијанта, с обзиром да ће воз саобраћати на линији Београд - Нови Сад - Суботица, назвати три гарнитуре по ова три града - Београд, Нови Сад и Суботица.

Ове две варијанте ми делују некако логично и неусиљено. Давати неке називе типа стрела, муња итд. ми делује онако мало застарело и вештачки, нарочито што гарнитура нема тај неки "аеродинамични облик".

А трећа варијанта - "Мона експрес", "Зока експрес" и трећи, хм...😁
 
Poslednja izmena:
1000 dinara jedan smer, 1600 povratna, za najbrži voz, zvanično potvrđeno.
 
Прва идеja ми је да се три гарнитуре назову по три највеће реке у Србији - Дунав, Сава и Морава, али онда се сетих да ће овај воз ићи само на релацији Београд - Нови Сад - Суботица, тако да ће овај са именом Морава бити мало чудан на линији за север Србије.

Евентуално би могло би оставити Дунав и Саву, а уместо Мораве да буде Фрушка Гора или Палић. Једног дана ако се буду набављале додатне гарнитуре за јужну пругу, оне би могле добити назив по јужним топонимима.

Тиса?
 
Vrh