Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697502#p697502:21b19iuy je napisao(la):
spatiotecte » Sub Jan 11, 2020 2:26 pm[/url]":21b19iuy]Izvini WLAB smem li da te pitam šta si po struci?
Pošto kažeš za druge da se ne razumeju u zeleznicu kao i ti pa da uvidimo odakle ti toliko znanje.

Ne kažem za druge, već kažem za tebe. Nisam železničar, ali sam vozoljubitelj već 15-ak godina, i dosta me zanimaju određene stvari u vezi sa železnicom, koje sam fino proučio, pa se do određene mere razumem u određene stvari. I baš zato kad pišeš određene stvari, vidim da se ne razumeš dovoljno da bi o tome pisao. I ne vidim to samo ja, već i poznanici i prijatelji železničari i vozoljubitelji koji čitaju tvoje postove.
 
Aha, zanimljivo...
E pa vidis ja sam vozoljubitlje vec 31 godinu jos iz vremena SFRJ kad sam 1988 godine prvi put putovao Simplon ekspressom, tako da ako se gleda po tome imam duplo vise staza od tebe. :lol:
A ovde imamo na forumu zeleznicara koji vidi da se ti bas i ne razumes u zeleznicu.
A inace ja kao neko ko se bavi projektovanjem u gradjevinskom sektoru vidim da se ti bas i ne razumes u gradjevinske radove pa samim tim ni u brze pruge koji su objekti niskogradnje.

Drago mi je da smo razresili ovu dilemu, sada znamo da se obracamo nekom klincu koje je jedva punoletan i ko nije skolovan ni u zeleznici, ni u gradjevini a misli da zna mnogo toga.
 
spatiotecte":1a5mz9pw je napisao(la):
E pa vidis ja sam vozoljubitlje vec 31 godinu jos iz vremena SFRJ kad sam 1988 godine prvi put putovao Simplon ekspressom, tako da ako se gleda po tome imam duplo vise staza od tebe.

Ima matoraca po stranici Udruženja ljubitelja železnice koji su čak i železničari ili bivši železničari koji non stop lupetaju neke gluposti, koji su verovatno i od tebe stariji dosta. I kakve to veze ima?

spatiotecte":1a5mz9pw je napisao(la):
A ovde imamo na forumu zeleznicara koji vidi da se ti bas i ne razumes u zeleznicu.

Neka to otvoreno napiše, ko god je taj.

spatiotecte":1a5mz9pw je napisao(la):
A inace ja kao neko ko se bavi projektovanjem u gradjevinskom sektoru vidim da se ti bas i ne razumes u gradjevinske radove pa samim tim ni u brze pruge koji su objekti niskogradnje.

Blago nama onda.

spatiotecte":1a5mz9pw je napisao(la):
Drago mi je da smo razresili ovu dilemu, sada znamo da se obracamo nekom klincu koje je jedva punoletan i ko nije skolovan ni u zeleznici, ni u gradjevini a misli da zna mnogo toga.

Nisam tek punoletan. A i da jesam, kakve to veze ima? Inače sam bio jedan od aktivnijih članova na railserbia forumu, na kojem si i ti bio ako se ne varam.

No, predlažem da sačekamo da se prvi deo "brze pruge" pusti u saobraćaj i da vidimo kojom će brzinom vozovi ići, pa da onda pričamo nešto, pošto ovo nabeđivanje ne vodi nikuda.
 
Da li stvarno verujete u bajku da neko ko ima preko 1000 evra platu pada na 10000 evra mita?

Da li verujete u bajku da je za posao od 2 milijarde, gde je su oprani milioni i milioni, on uzeo samo 10 hiljada?
Ko je uzeo ostatak?

Uhapšeni gospodin mi nikada nije bio simpatičan i sigurno ima razloga za njegovo hapšenje, ali brateee.
 
Предизборна кампањица, пустите на граници да падне један пунто са килограм дроге, да протерамо иза њега шлепер са 5 тона.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697856#p697856:a2fa5ycz je napisao(la):
Pendolino » Sun Jan 12, 2020 5:13 pm[/url]":a2fa5ycz]Da li stvarno verujete u bajku da neko ko ima preko 1000 evra platu pada na 10000 evra mita?

Da li verujete u bajku da je za posao od 2 milijarde, gde je su oprani milioni i milioni, on uzeo samo 10 hiljada?
Ko je uzeo ostatak?

Uhapšeni gospodin mi nikada nije bio simpatičan i sigurno ima razloga za njegovo hapšenje, ali brateee.

" Manji deo para sam zadržavao za sebe, a veći deo davao ministarki Zorani Mihajlović i njenom mužu biznismenu Vladimiru Atanackoviću na ruke" rekao je M Jevtic

apsolutno sam siguran da blajhana nije uzela ni evro. neko ko seta Guci tasnu od 3000$ se ne prodaje za par hiljada evra.
 
Ovo je cisto izgradjivanje pozicija pred izbore. Kao sto se koristi afera sa caletom Stefanovica da se on malo spusti, tako sad i ovo za Zoku Koridorku. Cisto da se pecnu, kako bi znali svoje mesto, da slucajno niko ne zasmeta vodji u predizbornoj kampanji.
 
Ono kad imaš malo keša u rezervi i rešiš da uložiš u svoju budućnost:

Germany Goes Greener With $95 Billion Push for Train Over Plane

The 10-year plan is not only to upgrade rails, bridges and carriages but also build out capacity and electrify more routes so as to lure passengers from cars and planes. The federal government will finance 62 billion euros and state-owned Deutsche Bahn AG is to come up with 24 billion euros.

https://www.bloomberg.com/amp/news/arti ... ssion=true
 
а код нас супротно, никаквим редом вожње, и лошом инфраструктуром, одвраћају народ од железнице
 
А хоћете раст на аеродромима? Па одакле бре?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=698827#p698827:12em6g39 je napisao(la):
Прле » 15 Jan 2020 10:30 am[/url]":12em6g39]А хоћете раст на аеродромима? Па одакле бре?

Ne brini, pokajaće se Nemci kad easyJet napravi električne avione, a oni gruvali silne milijarde u železnicu.
 
Неће, зна он зашто грува, сигурно није због екологије.
 
Još kad bi easy jet mogao da preveze putnike u prigradskom i regionalnom saobraćaju koji i čini najveći deo u broju prevezenih putnika u Nemačkoj.
 
Немачка је довољно велика држава са довољно великим тржиштем за све видове саобраћаја
 
Vlasnica Gucci tašne je izjavila da će do marta ove godine biti gotov levi kolosek do Stare Pazove, a do oktobra ove godine i desni.

Malopre prolazim od Zemuna do Prokopa BG:vozom. Radovi traju već više od godinu dana, a nigde nije levi kolosek završen. U tunelu, na mostu, kao i u okviru stranice Novi Beograd kolosek i dalje nije postavljen, a od Novog Beograda do Tošinog Bunara je samo postavljen na tucanik, bez završnog sloja tucanika. Na mostu preko Save farbaju ogradu i metlaju, a Zemun je jedna ogromna ruševina. Od signalizacije, jedino sam video ofarbane stubove ulaznih signala. Ovim tempom jedino mogu jedno međustanično rastojanje bez signalizacije do marta da završe i da lažu da su otvorili levi kolosek brze pruge...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=699000#p699000:26mlzdh6 je napisao(la):
WLABmz » 15 Jan 2020 05:06 pm[/url]":26mlzdh6]Vlasnica Gucci tašne je izjavila da će do marta ove godine biti gotov levi kolosek do Stare Pazove, a do oktobra ove godine i desni.

Uopšte ne vidim zašto to rade sebi kad bi mogli da kažu samo nešto u stilu, "radovi dobro napreduju..." bez roka - kad već svi znamo da neće ispoštovati taj rok.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=699088#p699088:3n3uu69g je napisao(la):
ink » Sre Jan 15, 2020 9:24 pm[/url]":3n3uu69g]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=699000#p699000:3n3uu69g je napisao(la):
WLABmz » 15 Jan 2020 05:06 pm[/url]":3n3uu69g]Vlasnica Gucci tašne je izjavila da će do marta ove godine biti gotov levi kolosek do Stare Pazove, a do oktobra ove godine i desni.

Uopšte ne vidim zašto to rade sebi kad bi mogli da kažu samo nešto u stilu, "radovi dobro napreduju..." bez roka - kad već svi znamo da neće ispoštovati taj rok.


Zato što su smislili novi trik. Naprave ceremoniju otvaranja nezavršene pruge. Kao nekad Valjevo - Loznica. Pa i sama ceremonija otvaranja radova u Novom Sadu, a kasnije i u Zemunu je bila godinama i mesecima pre nego što su radovi otpočeli. Zašto ne bi ceremonija otvaranja pruge bila godinama i mesecima pre njenog završetka?

Meni samo nije jasno da u Srbiji ne postoji nijedan novinar koji će sa sajta IŽS da skine izveštaj o mreži 2017. ili 2018. godine i vidi koji su rokovi bili tad za završetke faza modernizacije pruge Beograd - Stara Pazova (u međuvremenu za 2019. i 2020. su rokovi samo pomereni), i da priupita Zoranu ili nekog od nadležnih zašto se radovi odvijaju dinamikom koja je već trostruko probila prvi rok.
 
Evo slike od mene iz Batajnice, radovi ka Pazovi. Dovukli su sine, ima 6 komada, ne znam koliko su doneli ali ja nisam video kraj niza odatle odakle sam gledao. Trenutno prave kanal za odvod podzemnih voda i napravili su propust kojim bi prebacili tu vodu iz naseljenog dela u taj kanal gde ce se voda skupljati. Evo i fotke:


Propust i ispred ove naradzaste ograde je iskopan kanal
NKTsMPB.jpg



Pogled ka Batajnici
pu55YCZ.jpg


Pogled ka Pazovi
kSFuRea.jpg



Uvecana slika pogleda ka Pazovi gde se jasno moze videti brdo peska i masine koje rade. To je ona lokacija koju sam okacio prosli put(link sa Google Maps) gde ce biti nadvoznjak.

Cm3y7W8.jpg


I imam pitanje, za sta su ove kao male betonske ploce koje su celom duzinom stavljene?
 
Vrh