Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

@Nem

Noćas je išao KISS kao reEx...
Znači sada usporava na još par mesta?

Pa zbog loše geometrije usporava tamo gde je dat nalog ili kako se već naziva taj akt... Imaš taj nalog 3 strane unazad...

Kažem to se sve bolje primeti na IC... Ovako je teško reći... jer usporava zbog stanica...
 
@Nem

Noćas je išao KISS kao reEx...


Pa zbog loše geometrije usporava tamo gde je dat nalog ili kako se već naziva taj akt... Imaš taj nalog 3 strane unazad...

Kažem to se sve bolje primeti na IC... Ovako je teško reći... jer usporava zbog stanica...
Znam, znam, video sam. Već sam mislio da su uklonili nedostatke. Uvek ide KISS za taj polazak u 21.30h iz NS-a za BG da bi se vratio u garažu. Inače ide Flirt za Rex.
 
Poslednja izmena:
Ja stalno idem IC, od kako se otvorila pruga, i stalno u Beški kada se ide iz NS i iz BG uspori na 180km pa ubrza
Ako se dobro sećam, tamo se nalazi neutralna sekcija pa zato...

Htedoh danas da kupim preko aplikacije kartu za sutra, ali izbacuje mi grešku, primetio sam da povremeno aplikacija ne radi baš kako treba...
 
^^Jeste.. u 21.30 je Kiss a u 22.30 je Flirt

Ne bih da miniram, ali meni aplikacija besprekorno šljaka i jako bih voleo da ostane tako...

Prijavljivali su i drugi probleme, nije da ne verujem, ali ja očigledno imam sreće...
 
Има рок, од 33 месеца од датума увођења у радове. Пошто су их увели у радове са закашњењем, рок је негде у 2025. Може он да их моли колико хоће. А што прича да је изграђено не знам колико км нових пруга... то је све модернизација постојећих пруга са изменама трасе где је потребно због постизања већих брзина. Једино су деонице Гиље - Параћин и Бешка - Карловачки виногради потпуно нове пруге.
 
Једино су деонице Гиље - Параћин и Бешка - Карловачки виногради потпуно нове пруге.
Upravo tako.
Inače, Gilje-Paraćin je potpisana tokom vladavine žutih. Pruga za 160km/h 10,5km za 17M evra.
Iako je puštena na 120km/h (što je posebna tema) i ako je već pokazala mane, može se srediti za male pare.

Kako smo došli do ovih 10x cena za 200km/h to je glavno pitanje.
 
Moст преко Велике Мораве је био 9 или 10 милиона колико се сећам, знам да је са првобитним извођачем раскинут уговор, па је радио неко други. То је био онај кредит ЕБРД1, из ког су по пројекту требали да буду рађени Батајница - Голубинци (урађено, уз грешке), Гиље - Параћин (урађено, уз грешке) и Ћеле Кула - Станичење (маца појела).
 
Gotovo...

IMG_20230114_145209.png
 
Ово се сусреле наша и бугарска дизалица?
 
Molio bih da neko okači mapu pruge Novi Sad-Subotica na kojoj su navedene maksimalne brzine po deonicama po završetku modernizacije, kao i to isto za predviđenu prugu Bg-Niš 🙏 Ne mogu da nađem..
 
Molio bih da neko okači mapu pruge Novi Sad-Subotica na kojoj su navedene maksimalne brzine po deonicama po završetku modernizacije, kao i to isto za predviđenu prugu Bg-Niš 🙏 Ne mogu da nađem..

Нови Сад - Суботица је све пројектовано за 200 км/ч осим око самог чвора Нови Сад и Суботица.
 
Fala obojici 😇

Bilo bi dobro da se jednim krakom modernizovane pruge poveže i Kragujevac na glavnu trasu.
 
Ima li ikakvog nagoveštaja da će se raditi i Kragujevac-Kraljevo? Znam da je do ranih 2000-ih bila solidno popularna (dok je postojao voz BG-KV).
 
Ovo sam uspreo da pronađem za Bg-Niš.
Pozdrav
Pogledajte prilog 152413
Ma da, sve je to lepo, ali deonica koje se smatra završenom Gilje-Paraćin, da bi bila zaista 160km/h mora da prođe krljenje, da ne kažem manju rekonstrukciju, iako nije ni 10 godina stara.
Mada, ako je budu radili, mogu i nju za 200km/h. Ima samo jednu blagu krivinu.
Takođe mi je nelogično:
Rakovica-Kneževac 200km/h.
Kneževac -Resnik 160km/h (koliko znam to je projektovano za 100km/h a neko je ovde tvrdio da je jedva za 80 zbog krivina)
BG-rasputnica "G" je predviđeno za rekonstrukciju, dok je dalje do Rakovice (kao) završeno.

Ovo je preterivanje.
Kvalitetnom rekonstrukcijom, bez problema od Prokopa može 100km/h odmah od rasputnice u tunelu do Rakovice, pod uslovom da se konačno razreši rasputnica "G".
Dalje do Resnika je sasvim dovoljno da bude 100km/h a kroz Kneževac koliko može 75 ili već koliko.
Od Resnika ide nova trasa pa mogu da maštaju.


Пруга Крагујевац - Лапово је недавно ремонтована и брзина је 100 км/ч. Наравно, потребна је и електрификација.
Brzina jeste 100, ali je ima tu još posla da bi bila zaista korektna pruga konkurentna putu. Npr. elektrifikacija, telekomanda, bolje skretnice...
Takođe je žalosno što nisu ugurali i desetak kilometara pruge ka Kruševcu od Stalaća do Makrešana uz novi autoput.
 
Poslednja izmena:
Kvalitetnom rekonstrukcijom, bez problema od Prokopa može 100km/h odmah od rasputnice u tunelu do Rakovice, pod uslovom da se konačno razreši rasputnica "G".

Не може! Без Од Раковице до Распутнице Г никад није урађена траса по пројекту новог чвора, нити је станица Раковица завршена - зато гледајући из станице Раковица пруга скреће на десно, 2. колосек скреће десно чак и пре завршетка 1. перона, а 1. колосек никад није ни изграђен, јер нема довољан угао за кривину, јер га блокира перон. По пројекту новог чвора пруга из Раковице је требала да наставља ка Распутници Г право без кривине на крају станице, да засече брдо и блажом кривином на лево настави ка Распутници Г. Због тога што то никад није урађено максимална могућа брзина од Раковице до Распутнице Г је 80 км/ч, а од Раковице до Ресника 70 км/ч, зато што је такође у питању стара траса пруге.
 
Znam, pisao sam više puta o rasputnici G, kačio slike, mape, kukao.
A za ulaz u Rakovicu sam zaboravio. U pravu si, to nikada nije završeno zbog onog smešnog nadvožnjaka.
 
Molio bih da neko okači mapu pruge Novi Sad-Subotica na kojoj su navedene maksimalne brzine po deonicama po završetku modernizacije, kao i to isto za predviđenu prugu Bg-Niš 🙏 Ne mogu da nađem..
Нови Сад излаз 80 km/h
Нови Сад - Сајлово 120 km/h
Сајлово - Руменка 180 km/h
Руменка - Наумовићево 200 km/h
Навумовићево - Суботица 160 km/h
Суботица улаз 100 km/h
 
Vrh