Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

Нисам нашао адекватну тему, али морам да изнесем један проблем који сам скоро приметио - путници са БГ воза претрчавају масовно булевар хероја са Кошара ван пешачког прелаза ка блоку 65. Мислим да би ваљало пројектовати пасарелу од железничке станице до друге стране улице као и ограде против претрчавања на разделном острву.
 
То је редовна појава од како је железничко стајалиште "Тошин бунар" пуштено у саобраћај, нажалост.
 
Нисам нашао адекватну тему, али морам да изнесем један проблем који сам скоро приметио - путници са БГ воза претрчавају масовно булевар хероја са Кошара ван пешачког прелаза ка блоку 65. Мислим да би ваљало пројектовати пасарелу од железничке станице до друге стране улице као и ограде против претрчавања на разделном острву.
Ja lično preskačem, većina to radi. Jednostavno umesto da mi put traje 14 minuta, traje mi 6 minuta. Ono što je dobro jeste da na pomenutom bulevaru vozila idu u snopovima, tj prođe grupa vozila pa nema nikog minuta pa ponovo. Čak je i usklađeno u oba smera da istovremeno nema nikoga na ulici
 
Мени то делује веома опасно пошто није ретко да пешаци остану заробљени на разделном острву.
 
Мени то делује веома опасно пошто није ретко да пешаци остану заробљени на разделном острву.
Razdelno ostrvno je jako široko. Možda jeste opasno, ali jednostavno skrati vreme toliko da se isplati, mnogi i to koriste. Potreban je pešački prelaz ili nadvožnjak
 
И опет се види да је померање стајалишта из осе природних пешачких токова било погрешно и да су требали да га направе на надвожњаку преко саме улице Тошин бунар да буде директно повезано на пешачки прелаз без околишања.
 
Треба да се постави пешачки, није нека мудрост.
Прелазе сви ван пешачког, зашто и не би, као што и ја прелазим Миланковића дуж 28. блока - није ни нелегално ако има 100 метара од прелаза, а има 600 м између најближих. Понекад пређем баш испред носа пандурима који ту обожавају да мере брзину.
 
Osim ovoga ka Novom Sadu, apsolutno ništa nije završeno do kraja.

Хајде конкретно, шта није завршено до краја? РЖД је урадио све што је било предвиђено по уговору. Није РЖД крив што наручилац посла није тражио да се раде споредни колосеци у станицама, пропусти итд.
 
Danasnja Politika - opet tema zasto Hrvatska ne voli istocne pruzne izlaze samo zapadne, i sto nemamo pouzdanog ekonomskog partnera u Hrvatskoj: https://www.politika.rs/scc/clanak/520052/aleksandar-vucic-nafta-odluka
Brza pruga.jpg
 
@marrecar
Kao neko ko sticajem okolnosti jako često mora da putuje preko granice mogu da potvrdim sve što ste rekli kao tačno jer sam toliko toga video i čuo da bih knjigu sa anegdotama mogao da napišem. Postoje izuzeci naravno.
Kada se na sve to doda i nezainteresovanost Madjarskih carinika da rade naročito od kako je 2016 uhapšeno desetine Madjarskih carinika zbog korupcije, a (nezvanično imaju malu platu ili je ne dobijaju redovno), i da im sistem pada skoro svakodnevno onda nastaje kolaps na granici. Nekad se desi da ih toliko mrzi da rade da ne puste ni jedan autobus po 4,5 sati i naprave kolonu.
 
Na kraju izražava nadu da će produžiti do Beograda. I ja se lično nadam da će to biti uskoro, važan nam je zapadni izlaz (od Beograda preko Slovenije ka Austriji i Švajcarskoj kao i Italiji na drugu stranu). Naravno izlaz na Budimpeštu će biti višestruko značajniji i zbog stanja pruge i zbog većih gradova ka severu.
 
И то баш лагана. Није писала брзина, али није више од 30 км/ч. Притом, на сајту пише да је кашњење 00:00.

А викенд баш ударни. Ујутру су већ била распродата два воза из Београа. Ја сам за воз у 14:00 морао да купим карту сат раније.
 
Po mojim informacijama bila je krađa čvrstih tačaka. Sad sam prošao do Batajnice i nazad. Pretposlednji REx iz Novog Sada je bio 100 posto popunjen.
 
Da li neko znaš šta se desilo sa trećim Kiss-om i zašto je Rex Flirt, a ne Kiss?
 
Najstrašninje od svega je što neko može ukrasti i deo skretnice pa da se ponovi incident kao sa vršačke pruge samo sa posledicama velike brzine.
 
Izgleda da je rešen prolem, na sajtu ne vidim da kasne. Ako neko ima konkretnu informaciju sa terena neka javi
 
На сајту није писало ни јуче па је каснио. У возу је писало +10, на сајту 00:00.
 
Vrh