Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

Da li su kod vas u BG-u automati za karte rade,u NS-u su već izlepljeni papirima ,,NIJE U FUNKCIJI''.
 
Људи знају, али сад да те неко заустави на Тргу Николе Пашића или Зеленом венцу и пита како до железничке станице, мало је заврзлама да се објасни.
Šta je tu tako teško? Jednostavno ih treba usmeriti u Kneza Miloša.
 
Poslednja izmena:
Šteta. Pored toga u NS-u nigde nisam video kamere na stanici,a belih i svetlih površina je mnogo.
 
Moj deda pokojni je sa svojih 87 godina znao kad izađe na glavnoj žel. stanici, šta je na koju stranu, i da se orjentiše vrlo solidno i precizno, iako je bilo 15 godina da nije bio u beogradu. Kao i 99% ljudi u unutrašnjosti. Pokušavao sam da objasnim starijim ljudima iz unutrašnjosti gde je prokop, možda jedan posto skonta. Prokop ne koriste samo beograđani, a ni beograđani ne znaju gde je.

Naravno da se može naučiti, ali imao si jako pristojno rešenje, koje je usvojila cela država, i izlomio si ga, i sad imaš vrljavo rešenje i moraš da teraš motkom ljude da ga prihvate. Kao da sad izmešamo brojeve gsp prevoza, RADIMO SISTEMATIZACIJU, i kažemo, ma šta, naučiće nove brojeve, šta ima veze. Hoće, ali je kretenski.
Da si starijim ljudima rekao da se stanica nalazi u neposrednoj blizini "Kuće cveća", siguran sad da bi 99% njih reklo da zna gde je.
 
Flirt, vmax = 150 km/h, pun k'o oko.
20220320_115113.jpg
 
Ljudi ne znaju gde je Prokop jer ih baš briga - ne koriste usluge železnice.
Kad i ako budu koristili videće na mapi gde je i naći će put baš kao što nađu do svakog zavučenog splava, vile na moru itd.
Zašto neko ko dođe prvi put posle 15 godina mora da zna gde je šta kad izađe iz voza? 99% ljudi ode avionom ili vozom u neki grad prvi put i nema pojma gde je šta pa ipak nađu svoj hotel...
 
Samo da bude zabeleženo, i pored svih nedostataka nije Prokop u percepciji javnosti rupa zato što je eto tako bogom dana rupa nego je u takvoj poziciji zato što je veoma loše povezana javnim prevozom. To je tehničko informacioni problem, da ta stanica ima desetak linija sa jakim intervalom i da se to reklamira svuda svi bi znali kako da stignu do njega.

Bila bi i stara stanica nedostupna da tramvaj stoji 300m od nje i da je povezana jednom linijom autobusa.
 
Na prokopu sad haos za Ns voza u 12 nije bilo, tek ide sledeći u 1, a ovaj u 2 svakako ne ide jer su na sajtu beo voza rekli da regio express vozovi neće raditi do daljnjeg.
 
Na prokopu sad haos za Ns voza u 12 nije bilo, tek ide sledeći u 1, a ovaj u 2 svakako ne ide jer su na sajtu beo voza rekli da regio express vozovi neće raditi do daljnjeg.

A da se konsultuješ sa redom vožnje na zvaničnoj stranici Srbija voza? U 12 ne postoji voz. U 13:00 ide Regio, a u 14:05 Intercity, tako da ide. Jedini zvaničan red vožnje je sa sajta Srbija Voza, pusti ti šta Kurir objavljuje.
 
Pogledaj red vožnje koji je objavljen na kuriru i polaske, inter city ide u 8, 12, 16 i 20h
Druže,pusti kurir,bljuc,danas,alo i ostale tračarske nazovi novine.
Jesi li ti stvarno na Prokopu?
Ako jesi,imaš bar 10 (slovima DESET) tabli sa važećim redom vožnje.
Ja ne znam šta vam teško da se prvo dobro informišete pa tek onda bubnete nešto ovde.
Bez da se naljutiš sad na mene. 😉
Pozzzz.
 
Poslednja izmena:
Gde da se informišem, do skoro nigde nije bilo reda vožnje ni na Srbija vozu, a na tabli sam video tek sad i evo jedini voz koji sad ima je regio običan i on kasni evo već 5 minuta i ne deluje da će skoro krenuti. Šta reći o raspaloj nesposobnoj vlasti, ne znaju apsolutno ništa da organizuju kako treba. Pomislio sam da ću jednom u životu otići normalno vozom negde i prevario sam se, bez kašnjenja, menjanja reda vožnje i ostalog
 
Gde da se informišem, do skoro nigde nije bilo reda vožnje ni na Srbija vozu, a na tabli sam video tek sad i evo jedini voz koji sad ima je regio običan i on kasni evo već 5 minuta i ne deluje da će skoro krenuti. Šta reći o raspaloj nesposobnoj vlasti, ne znaju apsolutno ništa da organizuju kako treba. Pomislio sam da ću jednom u životu otići normalno vozom negde i prevario sam se, bez kašnjenja, menjanja reda vožnje i ostalog

Izvinjavam se forumašima na velikim slovima, ali ja ne mogu...

GDE DA SE INFORMIŠEŠ?
NA SAJTU SRBIJA VOZA POSTOJI RED VOŽNJE NA KOME SVE LEPO PIŠE!
https://w3.srbvoz.rs/redvoznje/info/sr
 
Gde da se informišem, do skoro nigde nije bilo reda vožnje ni na Srbija vozu, a na tabli sam video tek sad i evo jedini voz koji sad ima je regio običan i on kasni evo već 5 minuta i ne deluje da će skoro krenuti. Šta reći o raspaloj nesposobnoj vlasti, ne znaju apsolutno ništa da organizuju kako treba. Pomislio sam da ću jednom u životu otići normalno vozom negde i prevario sam se, bez kašnjenja, menjanja reda vožnje i ostalog
Mogao si na ovom forumu da se informišeš,svako bi ti rekao da jos nema zvanični red vožnje. Tek je juče objavljen. Nije mogo kurir da zna pre srb voza.
 
Gde da se informišem, do skoro nigde nije bilo reda vožnje ni na Srbija vozu, a na tabli sam video tek sad i evo jedini voz koji sad ima je regio običan i on kasni evo već 5 minuta i ne deluje da će skoro krenuti. Šta reći o raspaloj nesposobnoj vlasti, ne znaju apsolutno ništa da organizuju kako treba. Pomislio sam da ću jednom u životu otići normalno vozom negde i prevario sam se, bez kašnjenja, menjanja reda vožnje i ostalog
Ae nemoj da se vadiš sad.
Znamo svi šta si hteo da postigneš sa onim tvojim inicijalnim postom. 😉👍
 
Elem, u Regio vozovima ljudi stoje jedni drugima na glavama. Videćemo kako će biti kad se sve uhoda, ali predviđam da će tako isto biti, naročito od 1. maja, kada prođe promotivni period i cena karte u Regio vozovima bude najjeftinija.

Zašto ovo pišem? Pa pre par godina sam skrenuo pažnju da je peron u Tošinom bunaru prekratak (110 m) i da zbog toga neće moći da se dupliraju garniture polazaka Regio vozova za koje je potreban veći kapacitet (Flirt je dugačak 75 m). Već prvi dan se ispunilo moje predviđanje.

P.S. da sam sebe ispravim - ipak polazak u 13:00 iz BG dupli Flirt - znači može na Tošin Bunar, samo se moraju blokirati vrata van perona. Svakako ne bi bilo loše da razmisle o produženju perona za dodatnih 40 metara. Međutim, evo kasni 10 minuta.
 
Poslednja izmena:
Elem, u Regio vozovima ljudi stoje jedni drugima na glavama. Videćemo kako će biti kad se sve uhoda, ali predviđam da će tako isto biti, naročito od 1. maja, kada prođe promotivni period i cena karte u Regio vozovima bude najjeftinija.

Zašto ovo pišem? Pa pre par godina sam skrenuo pažnju da je peron u Tošinom bunaru prekratak (110 m) i da zbog toga neće moći da se dupliraju garniture polazaka Regio vozova za koje je potreban veći kapacitet (Flirt je dugačak 75 m). Već prvi dan se ispunilo moje predviđanje.
Moraće da se dorađuje. Mada nema garnitura koje će se koristiti za dupliranje.
Jedino da se klase vrate na neke polaske ka Nišu i Užicu. Ali o5 ni to nije fer prema putnicima na tim pravcima kao što nije fer ni prema stanovnicima Kraljeva, Čačka i okoline.
 
колико знам, поручени су нови Флиртови, тако да би могли да се убаце и додатни поласци. а и не би било лоше да су поручили пар Цмокића уместо Флиртова, па да њих убаце и на Регио

Pogledaj red vožnje koji je objavljen na kuriru i polaske, inter city ide u 8, 12, 16 i 20h

брате, Курир. од свих :poop: узео си друго најгоре
 
колико знам, поручени су нови Флиртови, тако да би могли да се убаце и додатни поласци. а и не би било лоше да су поручили пар Цмокића уместо Флиртова, па да њих убаце и на Регио
Naručeni Flirtovi stižu tek za 2 do 3 godine, a jedan KISS200 košta kao četiri FLIRT160, tako da bi bilo bacanje pare to što si napisao.
 
Vrh