Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

Каžu već od 3. marta vozovi za sever će ići iz ranžirne, biće organizovan autobuski transfer JGSP NS od glavne do ranžirne u vreme polazaka vozova.
Na sajtu Srbija Voza o ovome naravno nema ni reči. A kada puste prugu BG-NS, hoće li moći da se kupe karte Beograd-Sombor, sa presedanjem na ranžirnoj?
 
Barska pruga je u zadnje vreme postala
dosta popularna u nemačkim medijima.
Kao što sam napisao dole u komentaru
ispod videa šteta što se to dešava sada
kad je žurka gotova.
 
Na sajtu Srbija Voza o ovome naravno nema ni reči. A kada puste prugu BG-NS, hoće li moći da se kupe karte Beograd-Sombor, sa presedanjem na ranžirnoj?

Prvo je trebalo od danas da bude, pa su odložili dva dana. Videćemo da li će ponovo odložiti. Verovatno će objaviti veče uoči ili na samo jutro promena u organizaciji, po starom dobrom običaju. Što se tiče karata sa presedanjem, mnogo pitaš, a i mislim da će malo ljudi da se cima da ide voz - gsp - voz.
 
„Србија Воз“ a.д. обавештава кориснике својих услуга да ће, због инфраструктурних радова од 1. до 15. марта 2022. године, доћи до привремене измене организације саобраћаја возова у унутрашњем саобраћају на шидској прузи, као и возова из система БГ:ВОЗ.

Воз који из Зворника за Београд Центар полази у 6.52 часова, као и воз из Београд Центра за Зворник у 13.46 часова, саобраћаће до и од Руме. За путнике ових возова биће организован аутобуски превоз на релацији Рума – Београд Центар – Рума.
Što lepo ne ukinu železnicu u Srbiji?
 
Par vesti:

Stigao prvi KISS u ž.st. Novi Sad danas.

Od sutra definitivno vozovi za sever iz Novog Sada idu iz ranžirne. Busevi iz ž.st. Novi Sad idu 20 minuta pre polaska voza iz ranžirne.

Interrail niti može da se kupi niti važi u Srbiji još od početka godine. Srbija Voz o tome još uvek nije obavestio Interrail, tako da na sajtu Interraila još uvek nema informacija o tome, jer oni nisu ni upoznati sa situacijom.

Srbija Voz je od početka godine potpuno odsečen od evropskog rezervacionog sistema. Čak i da uvedu onaj najavljivani voz za Ljubljanu, ogromno je pitanje kako će prodavati karte.

Trebalo bi da se postave automati za prodavanje karata za liniju Beograd - Novi Sad, ali prodaja karata preko interneta izgleda da još nije spremna.
 
Jedan sveži snimak stanice u Novom Sadu, moram reći da sam više nego prijatno iznenadjen. Postoje neke stvari koje bih definitivno voleo da vidim drugačije (stolarija, boje itd.) ali peroni izgledaju više nego pristojno za sada, kao i nove informativne table koje su zaista ogroman iskorak u železnici, nadam se da će ih takve standardizovati.

Video od:
Relax & Enjoy Serbia
Relax & Enjoy Serbia


Dokaz da nacionalne boje mogu da izgledaju odlično ako se koriste u odredjenim tonovima i kombinacijama.

Screenshot 2022-03-02 at 17.04.29.png
 
Poslednja izmena:
Jedan sveži snimak stanice u Novom Sadu, moram reći da sam više nego prijatno iznenadjen. Postoje neke stvari koje bih definitivno voleo da vidim drugačije (stolarija, boje itd.) ali peroni izgledaju više nego pristojno za sada, kao i nove informativne table koje su zaista ogroman iskorak u železnici, nadam se da će ih takve standardizovati.

Video od:
Relax & Enjoy Serbia
Relax & Enjoy Serbia

Fascinantna mi je činjenica koliko sve to realno brzo može da se uradi, a davili su ga. Čim im neko stane na kičmu, urade ga kako treba. Jeste da nije cela stanica, al ovom brzinom da im daju još mesec dana, cela bi bila gotova.
 
Kad je puštanje? 15 mart ?

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Нису шугаве боје него је шугав дизајн из сад срећом старог логоа СВ.
 
Зато што им ту није место. Лош дизајн. Боље да овде где су две косе штрафте црвене и плаве боје пише продаја карата него што то пише на боку.
 
Vrh