Rascian;11338879":1js4ohm1 je napisao(la):Dobio je 52.87% glasova naspram 47.13% za hitnu pomoc.
Dom Omladine ce dobiti novu fasadu, kompjutere, klima uredjaje, audio/video opremu... Inace projekat je vec gotov, spremni su da raspisu tender za desetak dana, a radovi bi mogli poceti vec u maju.
U Domu Omladine su rekli da ce deo prihoda komercijalnih koncerata u naredne 2 godine uplacivati na racun hitne pomoci.
(izvor: Blic)
извор БлицNovo lice za milion dolara
Autor: Sunčica Tasić | 03.05.2007 - 11:36
![]()
Počelo je trošenje miliona dolara koji su Amerikanci preko svoje ambasade početkom godine poklonili Beograđanima za sređivanje Doma omladine. Kula je već obložena stiroporom, a zatvaranje kuće, zbog krupnih građevinskih radova u unutrašnjosti zgrade, najavljeno je za 27. maj. Ako sve bude prema planu, do septembra će Dom omladine i trg koji se nalazi ispred njega izgledati drugačije.
- Ovo je sedmi projekat za rekonstrukciju Doma omladine u poslednjih 20 godina, ali prvi koji je odobren. Iako je u proteklih šest godina mnogo urađeno, ovaj trenutak je vrlo značajan jer je Domu omladine pružena prilika da se zaista vrati na scenu - kaže Milan Lučić, direktor Doma omladine.
Na platou iznad glavnog ulaza, na dva nivoa biće napravljene dve terase sa stolovima i stolicama, a prostor će biti korišćen za održavanje književnih večeri i sličnih, tihih, programa. Projekat je predvideo i novi izgled densing sale koji podrazumeva promenu mesta bine, ali i novi zvuk. Ovaj prostor će, iz zahvalnost donatorima, dobiti ime „Sala Amerikana“.
Stakla u holu ispred nje, najverovatnije će da zamene prozori tako da će međusprat moći prirodno da se „luftira“. Džez klub će biti proširen na račun dela toaleta, svlačionice i nekih kancelarija na međuspratu. Velikoj sali u suterenu zgrade namenjeni su novi zvuk i sistem za bioskop.
Američkim milionom biće sređen i trg ispred zgrade, deo fasade, holovi, a postoji mogućnost da nešto novca pretekne i da se napolju, sa jedne strane, napravi panoramski lift.
Zbog rekonstrukcije knjižara „Beopolis“ neće moći da radi naredna tri meseca. Prostor u kome bi „Beopolis“ mogao da nastavi da radi dok je Dom omladine zatvoren još nije nađen i to je, za sada, jedna od većih problema ulaska u rekonstrukciju.
Iz Doma omladine će morati uskoro da se isele i zakupci kafića i bilijar sale, kojima je zakup prestao još u junu 2005.
Održaće obećanje dato Hitnoj pomoći
Pošto se oko donacije od milion dolara Dom omladine „borio“ sa Hitnom pomoći i pobedio zahvaljujući glasovima Beograđana, koji su sa 35.733 glasova podržali njegovu rekonstrukciju, u Domu omladine je odlučeno da, posle renoviranja, naredne dve godine Hitnoj pomoći uplaćuju deo prihoda od svih koncerata koje ne finansira Skupština grada.
24 сатаPočinje obnova Doma omladine
MILION Danas će biti svečano obeležen početak radova na rekonstrukciji Doma omladine koja vredi milion dolara i traje do marta 2008. godine. Početku radova će prisustvovati i američki ambasador u Srbiji Majkl Polt, saoptila je ambasada SAD. Osim Polta, svečanosti će prisustvovati Radmila Hrustanović, zamenica gradonačelnika Beograda, kao i Milan Lučić, direktor Doma omladine. Rekonstrukcija je omogućena zahvaljujući sredstvima grada Beograda i Američke agencije za međunarodni razvoj (USAID). Građani su na konkursu ambasade SAD, raspisanom 20. decembra 2006, odlučili da milion dolara američke pomoći bude utrošeno na obnovu Doma omladine.
Izvor: Politika OnlineЗа данас заказано принудно судско отварање Дома омладине како би се омогућио рад Билијар клуба. Згрожени смо да суд може због нечијег приватног интереса да угрози обнову једне институције културе, каже Милан Лучић, директор ДОБ-а
Громогласно најављивана обнова зграде Дома омладине, за коју је од америчког народа град добио милион долара, ових дана доведена је у питање због судског спора око Билијар клуба. Наиме, Трговински суд у Београду је на основу тужбе предузећа „Тргоцентар”, власника Билијар клуба, донео решење којим се Дому омладине Београд налаже да омогући представницима клуба несметан приступ у спорне просторије.
Међутим, према речима Милана Лучића, директора ДОБ-а, Билијар клубу је истекао уговор о закупу још 8. јуна 2005. године, а уколико се реализује судско решење обнова ове институције биће успорена, а можда и онемогућена.
– Згрожени смо да суд може због нечијег приватног интереса да угрози обнову једне институције културе. Власник Билијар клуба је поднео тужбу за сметање поседа и уз неуобичајену ефикасност суда добио у своју корист у којем је чак навео „да се представницима клуба имају отворити врата балкона биоскопа и врата хола биоскопа”, која не постоје. По раније поднетој нашој тужби за исељење против „Тргоцентра д.о.о.” у току је парница у којој ми инсистирамо на неспорној чињеници да је Билијар клуб бесправно радио у ДОБ-у још од 8. јуна 2005. године и да је једина могућност његово исељење – каже Лучић и додаје да ће се на за данас заказаном извршењу појавити и челници Градске управе да подрже ову институцију.
Међутим, Нада Ковачевић, власница „Тргоцентра”, каже да је и после истека уговора редовно плаћала закуп ДОБ-у.
– Будући да су ми после истека уговора редовно стизале фактуре од Дома омладине по истом уговору, ми смо их редовно плаћали и сматрали да је уговор и даље важећи. Међутим, када је почела обнова зграде, нико нас ни о чему није званично обавестио, већ само закатанчио зграду тако да су нам у просторијама остали и пазар, печат и остале ствари. Због тога сам поднела тужбу Трговинском суду и очекујем да се на данашњем, другом по реду, покушају судског извршења, омогући нама да користимо те просторије и нормално радимо – каже Ковачевићева и додаје да је њен Билијар клуб једини у Београду који је организовао турнире у овом спорту и који има представнике на светским такмичењима.
Према речима Ковачевићеве, Билијар клуб је у свом раду имао подршку Секретаријата за спорт, али нажалост не и управе Дома омладине.
Насупрот томе, Милан Лучић каже да ако се Билијар клубу омогући да ради, то ће угрозити обнову зграде.
– Будући да нема посебног улаза до Билијар клуба, уколико се испуни судско решење, то значи да ће цела зграда морати да буде отворена што изискује организовање обезбеђења, а и отежава радове обнове. Нажалост, још једном противправни корисник простора једне куће културе, користећи се марифетлуцима, покушава да у питање доведе стратешки интерес града у домену културе, а то је да се обнове ове институције – објашњава први човек ДОБ-а.
Подсетимо, ова градска институција културе добила је милион долара донације америчког народа за обнову Велике сале и холова. У току обнове, која је почела 29. маја ове године, руководство Дома омладине намеравало је и да реши проблеме са корисницима њиховог простора, попут књижаре и кафића. Иако у јавности цела вишеспратница у Македонској 22 важи као власништво Дома омладине Београд, ова институција културе у овој пословној згради у Македонској 22, осим холова и сала, поседује само први и четврти спрат, при чему компликовани имовинско-правни односи потичу још од времена изградње зграде.
Ненад Радичевић
[објављено: 14.08.2007.]
izvor PolitikaУ Дому омладине настављају радове
Извршитељ је утврдио да је рад Билијар клуба угрожен грађевинским радовима, при чему власници клуба омогућавамо да изнесе своје ствари кад год жели, каже Милан Лучић, директор ДОБ-а
![]()
Подршку руководству ДОБ-а дали су представници културног живота и градске власти
Фото Бета
Обнова зграде Дома омладине ипак ће бити настављена без перипетија, упркос судском спору ове културне институције са власницима Билијар клуба који се налази у холу испред велике сале. Премда се пре два дана чинило да ће радове на реконструкцији здања у Македонској 22 угрозити судско решење којим се ДОБ-у налаже да омогући представницима Билијар клуба несметан приступ у просторије, таква претња је отклоњена у току јучерашњег судског извршења.
Према речима Милана Лучића, директора Дома омладине, судски извршитељ је утврдио да не може да се реализује судско решење, односно да не постоје врата која би према том решењу требало отворити за власнике Билијар клуба.
– Извршитељ је утврдио да је безбедан рад Билијар клуба угрожен грађевинским радовима, при чему смо ми показали власници клуба да су све њене ствари пописане и заштићене. Омогућили смо јој да ако жели уз нашу помоћ изнесе билијарске столове и остале ствари, а у супротном њене ствари ће остати на истом месту док се не заврши судски процес за исељење, који Дом омладине води против Билијар клуба – рекао је Лучић, после јучерашњих безмало двочасовних преговора судског извршитеља, полицајаца, власнице клуба и представника градских власти и Дома омладине.
На јучерашњем судском извршењу подршку руководству ДОБ-а дали су бројни представници културног живота престонице и градске власти, мећу којима су били Горица Мојовић, помоћник градоначелника, Драгана Зељковић, члан Градског већа, Дарјан Михајловић, секретар за културу, Лидија Авжнер, заменик секретара за културу, Јован Ђирилов и други.
Нада Ковачевић, власница предузећа „Тргоцентар” у чијем саставу је Билијар клуб, у току извршења захтевала је да клуб настави нормално да ради, али јој је само омогућено да провери стање својих ствари и да их однесе када буде желела. Према њеним речима, тужбу за ометање приступа просторијама је поднела јер је нико није обавестио о радовима и затварању зграде.
– Посут је песак и на месту где су моји билијарски столови ништа се не ради. Из биоскопске сале су избачене столице и стављене на моје столице, а очигледно је да радници користе моје. Столови су оштећени и ја ћу тражити обештећење – рекла је власница Билијар клуба.
Иако Ковачевићева тврди да је Клуб редовно плаћао закупнину на основу фактура које су стизале и после истека уговора јуна 2005. године, Горица Мојовић, помоћник градоначелника, то демантује. Према речима Мојовићеве, Билијар клуб већ годину и по дана је бесправно у Дому омладине, што значи да ради и да се издржава на штету градског буџета.
– После истека уговора добили су два пута по три месеца да се снађу и објашњено им је да град Београд неће обновити уговор са њима. Када су радови почели, комисија ДОБ-а је пописала њихове ствари и заштитила их, јер не може због нечијег приватног интереса да чека обнова ове институције културе. Запрепашћена сам да наша тужба чека годину и по дана, а да њихова тужба у року од 24 часа добије решење о принудном извршењу. Град Београд има сличан проблем већ шест година са Клубом „Ступица” у ЈДП-у, потом са кафаном у Библиотеци у Змај Јовиној, као и са туристичким водичем у спољњој Стамбол капији – објаснила је Мојовићева и запитала се кога штите судови.
Према њеним речима, град Београд је сличне проблеме имао и са извођачем радова у вртићу „Пчелица” у Савском венцу, који се затворио у том објекту, али никада од суда град није добио налог за хитно судско извршење како би ушао у свој посед.
Осим донације од милион долара америчког народа, према њеним речима, град ће уложити још много више у уређење Дома омладине, па ће укупна улагања износити четири и по милиона евра.
Н. Радичевић
[објављено: 15.08.2007.]
Izvor: DanasZoran Ateljević
advokat
Očigledno je da su predstavnici Doma omladine i investitori rekonstrukcije propustili da blagovremeno isprazne prostor, pa se zbog toga vodi sudski postupak. S druge strane, očigledno je i da korišćenje predmetnog prostora od ugostitelja, a nakon isteka ugovora o zakupu, predstavlja zloupotrebu ranijih prava koja su prestala istekom ugovora. Pravna država ne dozvoljava anarhičnost i nudi jedinu moguću opciju, ukoliko nema dobrovoljnog iseljenja, a to je sudski postupak i dobijanje izvršne sudske odluke kojom će predmetni prostor biti ispražnjen. Imajući u vidu uobičajeno dugo trajanje sudske procedure, trebalo bi da institucije Grada obezbede autoritativnog medijatora koji će u odnosu na tuženog ugostitelja preduzeti aktivnosti na osnovu kojih će on sagledati značaj rekonstrukcije i dobrovoljnim iseljenjem doprineti da se funkcija Doma omladine što brže ostvari.
Darijan Mihajlović
gradski sekretar za kulturu
To nije jedini slučaj da se neka gradska ustanova našla u takvoj situaciji, jer je nekada izdala prostor u zakup. Kada su u pitanju ugovori koji su istekli i postoji želja Grada da se oni urede, nastaju problemi koje čak ni Grad ne može da reši bez određenih pravovremenih sudskih odluka. Prosto je neverovatno da se uređenje prostora koji služi svim građanima dovodi u pitanje na taj način.
Dragoslav Krnajski
slikar, predsednik ULUS
To je gotovo redovna pojava. Slična situacija postojala je u Umetničkom paviljonu "Cvijeta Zuzorić", gde je mahinacijama i zloupotrebom propusta u pravnoj regulativi, zakupac godinama stvarao probleme. Očigledno je problem u zakonima koji to omogućavaju, ali i u odnosu države prema institucijama kulture.
Gorčin Stojanović
reditelj, umetnički direktor JDP
Kad kažete pravosuđe, u Srbiji to ima prizvuk šale. U našem pozorištu imamo sličan problem, i mada ne poznajem detalje spora u Domu omladine, mogao bih reći da je uglavnom reč o tome da još postoje otuđeni centri moći. Pojedini moćnici, naročito na lokalnom nivou gde se to manje vidi, mogu da određuju pravila, pa me ni ne čudi kad tu svoju moć koriste. Slično iskustvo imaju gotovo sve javne ustanove, koje su u nekom trenutku pripustile kafane u svoj objekat. Nemam ništa protiv kafana, ali ne bi bilo loše onemogućiti njihovo prisustvo u ustanovama, posebno kulturnim, bar dok sprovođenje zakona u ovoj državi ne zaživi.
Izvor: Blic OnlineAutor: Sunčica Tasić | 16.08.2007 - 11:41
Grad u poslednjih deset godina nema baš mnogo sreće sa zakupcima. Kako nekom izadaju prostor u nekoj kulturnoj instituciji tako taj reši da u njemu ostane za vjek i vejkov, pa se cela stvar završava na sudu. Procesi su međutim maratonski i dok Grad pokušava da istera svoje, kafedžije mirno rade i zarađuju.
Privremena mera sudije Trgovinskog suda Branke Krivokapić Tanasijević zbog koje je mogla da bude obustavljena rekonstrukcija Doma omladine izvukla je iz senke mnoge slične slučajeve. Ispostavilo se da to nije jedini prostor koji pripada Gradu, a nad kojim on nema kontrolu, kao i da Nada Kovačević, vlasnica bilijar kluba u suterenu Doma omladine, nije jedina koja ne želi da napusti ekskluzivan prostor u kome radi bez kirije, računa za vodu, struju i grejanje.
Gde je Stambol kapija?
Četiri godine se spor Grada sa Udruženjem turističkih vodiča vrti oko pitanja koji deo Kalemegdana je zapravo Stambol kapija.
- Pokušavamo da iselimo Udruženje turističkih vodiča iz Stambol kapije jer smo taj prostor dali Turističkoj organizaciji Beograda. Trgovinski sud je našu tužbu odmah odbacio, jer nismo mogli da priložimo papire koji tačno definišu šta je Stambol kapija i koje katastarske parcele zauzima. Iako je ona deo kompleksa zaštićenog spomenika kulture koji je sazidan mnogo pre zemljišnjih knjiga i katastra sud traži dokaze kao da se radi o kući u Leštanima, a da pri tom uopšte ne razmatra po kom osnovu se Udruženje nalazi u tom prostoru - kaže Katarina Žeželj, zamenik gradskog javnog pravobranioca.
Grad se na ovu odluku žalio i slučaj je vraćen na ponovo razmatranje. Trgovinskom sudu je naloženo da, ako ne može nikako drugačije da utvrdi šta je Stambol kapija, odredi veštačenje.
- Gradski zavod za veštačenje je jedina referentna institucija. Turistički vodiči devet meseci nisu dozvolili veštacima da uđu u prostor. U prigovoru koji su uložili posle skoro godinu dana su tvrdili da je veštačenje bilo pristrasno. Vispreno su se dosetili da je osnivač Gradskog zavoda Skupština grada - priča Katarina Žeželj.
Sudija Mladen Nikolić je ovaj prigovor usvojio i krajem juna ove godine zaključio raspravu. Istog dana Nikolić je doneo i drugo rešenje kojim je ponovo otvorio zaključenu raspravu i sada se čeka novo veštačenje.
„Stupica“ u stupici
Sedam godina Grad pokušava da iseli kafanu „Bojan Stupica“ iz Jugodlovenskog dramskog pozorišta i da dokaže da je ugovor na osnovu koga preduzeće „Miloš Čuljković“ radi beznačajan. Na svakom ročištu, bilo ih je 20, kako kažu javni gradski pravobranioci, sud je davao sve teže razumljive naloge i tražio dokaze za koje nije bilo moguće shvatiti šta sa njima hoće, osim da oduže proces.
- Jugoslovensko dramsko pozorište i preduzeće „Miloš Čuljković“ su sklopili ugovor o zakupu bez saglasnosti Republičke direkcije za imovinu. Kad se radi o državnoj svojini, takvi ugovori su nepotpuni zbog čega je ovaj spor pravno čist i jednostavan - objašnjava Katarina Žeželj.
Sud o tome, ipak, odlučuje sedam godina. Jedan od njegovih naloga je bio da se utvrdi kome pripada pozorište. Pošto JDP ne postoji u katastru nepokretnosti, sud ga je, prema rečima Katarine Žeželj, tretirao kao „ničiju stvar“.
- Ako ne mogu da dokažem čija je Savezna skupština može cirkuska družina da se useli unutra i da održava predstave. Priznaju nas kao vlasnike kad ih uvodimo u prostor da u njemu rade, ali kad treba da izađu iz njega, onda nam osporavaju vlasništvo - kaže Katarina Žeželj.
Poslednje ročište je bilo 22. septembra prošle godine.
Ima i rešenja
„filmskom brzinom“
- Sedam godina smo u ime Biblioteke grada vodili spor za „Čitalište“ u Zmaj Jovinoj ulici. Konačno je presuđeno u našu korist, ali kafedžiji ne pada na pamet da izađe. U Pozorište na Terazijama smo bukvalno provalili. Za izbacivanje kafedžije koji je bio zaključan u Beogradskom dramskom pozorištu su nam trebali panciri jer je imao pušku. Kad Grad tuži, sporovi se rešavaju godinama, a kad je tužen presuđuje se filmskom brzinom. Ko je ovde lud i ima li ovde zdrave pameti i logike - pita Gorica Mojović, pomoćnik gradonačelnika.
Vlasnik kafe-knjižare „Čitalište“ Aleksandar Mitrović je iz prostora u Zmaj Jovinoj ulici trebalo da se iseli krajem februara. Pošto je on to odbio, Grad je od Četvrtog opštinskog suda tražio prinudno iseljenje na koje se još uvek čeka.
Miru Stupicu uvredio „otirač“
Na otiraču ispred kafića u foajeu Jugoslovenskog dramskog pozorišta piše „Stupica“. Naša poznata glumica Mira Stupica je uvređena što svi koji ulaze u taj lokal gaze i brišu noge o njeno prezime. Posebno je ljuta na Grad koji ništa ne preduzima po tom pitanju - kaže Gorica Mojović.
JDP je „ničija stvar“
Sudija Drugog opštinskog suda Olgica Arsović je za dve godine, na drugom ročištu, zaključila raspravu na temu foajea Jugoslovenskog dramskog pozorišta, kad je po isteku ugovora JDP tražio da se „Bojan Stupica“ iseli. U istom sudu sudija Milica Zlatar JDP tretira kao „ničiju stvar“.
Izvor: Politika OnlineСамо две недеље после решења проблема насталих због судске одлуке о омогућавању представницима Билијар клуба да несметано приступе у просторије у Дому омладине, у ову институцију је стигло ново судско решење у корист још једног бившег корисника овог простора. Како сазнајемо, Трговински суд је донео привремену меру увођења у посед власника кафеа „Тачка”, једног од бивших корисника простора у Дому омладине, иако је ова институција културе у јуну претворена у градилиште.
Према незваничним информацијама из градских власти, кафеу „Тачка” је истекао уговор са ДОБ-ом у марту ове године, при чему ово предузеће дугује неколико милиона динара неплаћених кирија.
Ђорђе Павлов, звани Ђока Кортина, који је власник кафеа „Тачка”, потврдио је за „Политику” да је суд донео решење о увођењу у посед, али да је цео спор плод лоше комуникације са челницима Дома омладине.
- Спор са ДОБ-ом је настао, јер су ми одредили нереално велику месечну закупнину од 4.000 евра. Због тога сам одлучио да напустим тај простор, али тек када ми надокнаде трошкове реновирања тог простора у којем је пре неколико година направљен и подијум. Међутим, они су то одбили. Без обзира на тај судски спор, спреман сам да направимо поравнање тако што ћемо измирити међусобне дугове, они мени трошкове реновирања, а ја њима неплаћену кирију - каже Ђорђе Павлов и додаје да је и даље могуће да се стране у спору разиђу пријатељски.
Према његовим речима, надлежни су за данас заказали избацивање његових ствари из Дома омладине, чему он, како каже, неће присуствовати. Нажалост, у току јучерашњег дана нисмо успели да ступимо у контакт са руководством Дома омладине, тако да је неизвесно да ли ће овај спор омести радове на обнови зграде, која се, између осталог, финансира са милион долара донације америчког народа.
Н. Р.
Izvor: 24sataPrva od tri faze rekostrukcije Doma omladine koja je počela u maju, završena je u predviđenom roku, a završetak renoviranja očekuje se na jesen 2008. godine. Druga faza rekonstrukcije Doma omladine odnosi se na rekonstrukciju fasade i trebalo bi da počne do 20. oktobra. Istovremeno, počinje i poslednja, ali najduža faza, koja podrazumeva popravku velike sale i holova. Za celokupnu obnovu obezbeđena je suma od oko 300 miliona dinara. Od toga, donacija građana Amerike je milion dolara. To je prva rekonstrukcija Doma omladine posle 43 godine, kada je i osnovan. Iako nije u potpunosti završena, neke manifestacije poput koncerata i festivala ipak će biti održane. Jedan deo Doma omladine trebalo bi da bude otvoren u martu ili aprilu 2008. godine, a završetak kompletne rekonstrukcije, prema postojećem planu, biće završen u septembru.
Izvor: BeoInfoУ Галерији Дома омладине Београда сутра у 19 часова свечано ће бити отворена изложба слика Милене Стојановић. На сликама великог формата су жене на трапезу, укротитељке лавова, гутачице ватре. Те монументалне женске фигуре сликане су широким четкама, чиме је више наглашена целовитост него детаљи, а важну функцију на овим сликама има и боја која је провоцирајућа.
izvor 24 sataM. Joksimović |||| - 24.01.2008. - 23:13
Druga faza obnove Doma omladine počinje u ponedeljak...
Druga faza rekonstrukcije Doma omladine počinje u ponedeljak i trebalo bi da bude završena do leta, najavio je za „24 sata” direktor Milan Lučić. U ovoj fazi će, zahvaljujući američkoj donaciji od milion dolara, biti zamenjen deo fasade prema Dečanskoj i Makedonskoj ulici, renovirani krov (letnje terase) i skver ispred glavnog ulaza i rekonstruisana sala „Pogon”.
POGON - Treća i poslednja faza obnove Doma omladine trebalo bi da počne odmah po završetku druge i da bude završena oko Nove godine.
Sala „Pogon” će novi izgled i ime „Amerikana” dobiti rotacijom pozicija šanka i bine, a ugradnja snažne klime omogućiće normalan rad i u letnjim uslovima. Obnoviće se bina i VIP galerija, a u sali će biti postavljena videoakustična izolacija - specijalni prozori sa staklom debljine 12 milimetara koji će omogućiti da posetioci ne smetaju nikome napolju, kao i da njima ne smeta saobraćaj.
Rekonstrukcijom će se dobiti veći prostor, a planirana je i najsavremenija zvučna, svetlosna i video oprema.
- Cilj nam je da do leta osposobimo taj programski deo, a onda će biti organizovan jednonedeljni festival s puno različitih događaja, tako da publika može da vidi novi prostor i opremu - kaže Milan Lučić.
U prvoj fazi ugrađen je elektronaftni agregat koji je bio neophodan da ne bi došlo do prekida programa zbog nestanka struje, sređeni su kanalizacija, vodovodi, hodnici, liftovi... Treća faza obuhvata rekonstrukciju Velike sale, sređivanje elektroinstalacija, ventilacije, klime i džez kluba.
Vrednost radova 4,5 miliona evra
Za renoviranje Doma omladine, kada budu završene sve tri faze, biće izdvojeno ukupno oko 360 miliona dinara (4,5 miliona evra). Prvu fazu, koja je završena u septembru prošle godine, finansirala je Agencija za poslovni prostor s 25 miliona dinara, novac za drugu fazu (milion dolara, tj. oko 55 miliona dinara) obezbedila je Američka ambasada u Beogradu, a za treću fazu Skupština grada će izdvojiti oko 280 miliona dinara.