Šta je novo?

Mikser akcija ZELENI "NAPAD" NA SAVAMALU!

zexland

Advanced
Učlanjen(a)
07.06.2007.
Poruke
4.558
Pohvaljen
6.928
Lokacija
Belgrade / Βελιγράδι
Prosto neverovatno! Ljudi su za nekoliko sati napravili mali zeleni urbani dzep ispod Brankovog mosta ! :kk:

560762_330548960356019_610397158_n.jpg


538091_330549370355978_875314079_n.jpg


179901_330549407022641_1920342823_n.jpg


270973_330550723689176_1776052258_n.jpg


Vise fotografija sa jucerasnje akcije mozete naci OVDE
 
Neverovatno. A pre samo nekoliko meseci se tu nalazila divlja deponija.

Samo mi se čini da je ovakve stvari teško izvesti bez makar prećutne podrške nadležnih. Bar kada je reč o ovako atraktivnim lokacijama.

S druge strane, za blokovsko zelenilo, dvorišta, krovove, prostore između stambenih zgrada, terase, balkone, garaže, prolaze, haustore itd. mislim da je ovo sjajan recept :)
 
Konacno ta povrsina postaje ono sto zasluzuje.

Ono sto me brine je vreme kada se to radi, i cini mi se, jako jako losa i neplodna zemlja, tj. podloga. Ako ne bude konstantnog zalivanja, tesko da ce se ista primiti.
 
супер акција :kk: сад, питање је колико ће та земља ту да остане, ипак је бетон испод. ту би прво требало раскопати тај бетон и доћи до земље, па све засадити да би се задржало
 
Prozujao kolima ispod mosta u subotu oko podne, delovalo je nestvarno...

Daj bože da ovo preživi, pa da deca koja su učestvovala dok odrastaju i kad porastu, mogu da sa ponosom kažu: ja sam pravio ovaj park!
 
Galeks":cl3pbfpa je napisao(la):
Jesi li siguran da je beton ispod?

бетон, асфалт, свеједно. битно је да би то морало да се скине да би ве ово успело
 
Dopada mi se da jedan tako zapusten djep postaje uredjena i zelena tj cvetna površina :kk:
Dopada mi se sto u gradu jos uvek postoji pozitivna mladalačka energija :kk:
Ma sve mi se dopada ali pitanje u anketi mi se ne dopada ,, bez komunalnih službi,, :shok:
Zato sam i glasao sa NE
Ako toliko ljudi ulaže i vreme i trud tj. rad
a komunalne službe svoju mehanizciju im kao logistiku ne pružaju, onda je to bezveze :(

Svaku prjavljenu ovakvu akciju komunalne službe MORAJU da isprate
 
Moraju Boco ali nece uvek ;)

Ono sto je Stefan lepo primetio jeste losa (neplodna) zemlja, koja je decenijama bila pokrivena manje vise sa djubretom, naravno neorganskim...ono sto ce takodje biti problem je senka mosta koja je manje vise tu po ceo dan, a sto nepogoduje cvetnim masivima i travi koji zahtevaju makar nekoliko sati sunca dnevno...da je vrt privatan, sto podrazumeva redovno zalivanje i djubrenje, ne bi bilo problema, ali manje-vise sada to...vazno je da ovakvih akcija bude sve vise ! :vops:
 
Ovo nije za pohvalu , ovo je za orden!

Nadam se da je i medijski pokriveno kako bi sugradjani mogli da vide da se i lepe stvari desavaju u gradu,
kao dobar primer ostalima koji bi pozeleli nesto slicno da naprave.

Ono sto mene vise brine od neplodnog zemljista je bahatost. Ziveli :vops:
 
JohnnyLee":17f3ym5v je napisao(la):
Galeks":17f3ym5v je napisao(la):
Jesi li siguran da je beton ispod?

бетон, асфалт, свеједно. битно је да би то морало да се скине да би ве ово успело

Na tom mestu su se nalazile dve zgradice koje su srušene kada se most proširivao 1970-tih.
Možda je pitanje čime su bili zatrpani temelji, ali za cveće i nije potreban nešto dubok sloj kvalitetne zemlje. Trava je već doneta "u komadu"

ddddrj.jpg


Što reče Zex, problem je što se parkić nalazi praktično u senci mosta.
I naravno - bahatost.
 
Браво за Миксер! :kk: :kk: :kk:

јел има неко слике готовог платоа...да видимо како је испало?
 
Super akcija.Nazalost,bas tu ce ubacivati kricu levo od mosta pa ce sta god se napravi ruinirati,a i koloseci metroa na brankovom ce skroz prekriti taj prostor :(
 
Лепо ово делује на сликама а ли не могу да опишем шок које је уследео кад сам ово угледао прелазећи мост не знајући за ову акцију :kk:
 
zexland wrote: ,,Moraju Boco ali nece uvek. . . . ,,

Mi placamo komunalne službe a nj. jeste to posao ,
pa po tom principu moraju da prime platu ali ne moraju uvek :laugh:

Sobzirom da je to stvar odluke rukovodstva a ne nj . radnika, smatram da je sasvim uredu
po principu vrednosti radova naplacenih za Taš
po istoj formuli od plata rukovodstva oduzeti vrednost izvedenih ovih radova
a za te pare urediti još po koj gradski đep :dil:
 
jel su predviđene neke zaštite protiv nelegalnog (bahatog) parkiranja.
 
U okviru miksera je i površina ispod brankow bara dovedena u zeleno stanje, tu sui drveće posadili
 
MilisaV":2upkudnw je napisao(la):
jel su predviđene neke zaštite protiv nelegalnog (bahatog) parkiranja.
Jeste, metalna ograda.

Ispod Brankovog bara je betonski zid.
 
bio sam danas sa kolegom sedeli smo oko pola sata tu preko dana.


buka je ogromna jer je za to vreme sigurno prošlo 100 kamiona.

plus sa brankovog mosta se čuje lupanje kad prođe autobus iznad.
 
Zato se stavi fontana,makar bila ona pikolo kao ispred glavne poste pa zubor vode umanji buku.
 
Prodjoh danas da vidim ovaj parkic.Super je ovo zelenilo nema sta,ali jeste bas neprijatno usled onolike buke.

Inace,vecina onih stopala koje smo postavili kod nove mladosti i dalje stoje na ulici :gobb:

P.S.Bilo bi lepo kada bi mixer nagovorio grad i zeleznicu da iscupaju drugi kolosek pruge koji i onako ne koriste sve od beton hale do starog tramvajskog mosta.Kada se gleda sa brankovog mosta taj kolosek se i jedva primeti jer se zarastao u travuljini.

A ako bi ostao samo jedan kolosek onda bi dosli do one psiholoske cake- jedan(kolosek) kao nijedan.
 
Искрено ово место и није за неко седење, џаба фонтана ово би више био леп пример како нека локација која је била ругло годинама може да се среди за пар сати да буде празник за очи.
Мени пада нешто друго на памет, ово је непосредно уз саму Саву а очигледно је да ће имати проблема са наводњавањем. Генерално када дође лето трава уз Саву у Дунав буде жута. Било би лепо да се вода из Саве и Дунава употреби за залевање траве, на пример да се искористе они вентили што су под земљом а тек под притиском воде изађу напоље. Ово омогућава нормално кошење а није на директном удару па је мање склоније разноразним оштећењима.
 
Vrh