Šta je novo?

Mašina za pranje i sušenje veša

Moje iskustvo sa kombinovanim masinama za ves sa susenjem u Srb je katastrofalno.
Nije bitno koja masina. Mozes ti da kupis i najskuplju masinu koja postoji na trzistu Srbiji ali dzaba. Ja u sustini gledam da ne perem ves dok sam u Srb :)

To sve ne primetis dok nemas odvojenu masinu za pranje i odvojenu masinu za susenje vesa.
Cak i kad imas mnogooo vazna stvar je da ima ventilacioni izvod (masina za susenje vesa).
Najveca razlika je u tome sto u Srb grinje ostaju po vesu i izadje zguzvan zesce. Dok u US ne moras ni da peglas a nema grinja. Neverovatna razlika.

Jednostavno masina koja susi treba da ima ventilacioni izvod da grinje mogu da izlaze napolje.

Ovo izlazi napolje posle svakog pranja.

Koje je vase iskustvo sa time?
Šta sad ovo znači?

Grinje ne postoje u US a u Srbiji su neke hibridne od 200 grama? Kako to da se veš bolje opere u US nego u Srbiji? Kako to da se veš ne gužva u US a u Srbiji se gužva?


A taj klip što si okačio, to nisu grinje već sitna vlakna sa tkanine koja se odvajaju pri sušenju u mašini. Zato svaka mašina za sušenje, kombinovana ili ne, postepeno uništava garderobu ili joj skraćuje vek trajanja.

Imam kombinovanu mašinu već 7 godina, LG sa pumpom i invertorom. Nema isti kapacitet za pranje i sušenje ali nije nikakvo ograničenje jer može da suši 5 kg, a toliko i operem. Barem ne moram da ustajem u pola noći da premestam opran veš u sušilicu. Miran san nema cenu :)
 
Šta sad ovo znači?

Grinje ne postoje u US a u Srbiji su neke hibridne od 200 grama? Kako to da se veš bolje opere u US nego u Srbiji? Kako to da se veš ne gužva u US a u Srbiji se gužva?


A taj klip što si okačio, to nisu grinje već sitna vlakna sa tkanine koja se odvajaju pri sušenju u mašini. Zato svaka mašina za sušenje, kombinovana ili ne, postepeno uništava garderobu ili joj skraćuje vek trajanja.

Imam kombinovanu mašinu već 7 godina, LG sa pumpom i invertorom. Nema isti kapacitet za pranje i sušenje ali nije nikakvo ograničenje jer može da suši 5 kg, a toliko i operem. Barem ne moram da ustajem u pola noći da premestam opran veš u sušilicu. Miran san nema cenu :)
Ja imam iskustva sa pranjem na oba kontinenta. Iskreno ne moze da se poredi nebo i zemlja razlika. :) ok mozda si u pravy mozda se to ne zovu grinje vec neka vlakna to je moja greska (ako je tako). Svakako sam pokazao na sta se odnosi.
Kombinovana u Srb je uzas. Nikad vise.
 
Imam i ja ista iskustva, zato pitam konkretno ali i dalje ne dobih odgovor.
 
Vrh