Šta je novo?

Lokacijska dozvola

7 meseci auuu. Pa ja mislim da sto se tice nase administracije mismo rekorderi u svetu po vremenu zavrsavanja. Pa sta li rade toliko vremena?? Ma nema, samo piju kafe i od kancelarije na kancelariju. Ja bi uveo normu pa koliko dokumenta odradi toliko para pa da vidimo da li ce tad da se sfrckaju od kancelarije do kancelarije i da piju akfu a plata im radili ne radili 60 000 dinara.
 
Pozdrav svima na forumu! I ja sam sa Vračara i imam isti problem sa krovom koji prokišnjava i samo što nam se nije srušio na glavu.Krenuli ja i keva u akciju sakupljanja dokumentacije i poklekle na samom početku.Vertikala se nalazi samo iznad našeg stana i komšije,naravno,ne interesuje finansiranje popravke istog.Računale nas dve ako već treba da damo pare za krov (jer to moramo)hajde da ga pretvorimo u stambeni prostor i pripojimo stanu.Sakupile potpise,krenule da radimo idejno rešenje i tek onda sam shvatila koja procedura i kakva sve papirologija je potrebna da bi se sve to i završilo.Postoji varijanta da se sve sredi, ali košta, a mi nismo neki lovatori da bi sve to iskeširali.Ja bih samo da popravim krov i dobijem normalan stambeni prostor.Problem nastaje što je zgrada iz 1937,ima krov na 5 voda,potpuno suludo napravljen i nikakav iskoristiv prostor ispod,ako se ništa ne izmeni.A čim se nešto menja...
Može li neko od vas ko je već prošao ceo ovaj proces, da me bar uputi u tajne naše urbanističke birokratije i tačno mi kaže koji papiri i kojim redosledom su potrebni za ovo.Izgleda da ni pravnici ni urbanisti nisu bas sasvim sigurni kako novi zakon treba da se sprovodi.
Please HELP!
P.S. Naravno da imamo komšinicu koja jedva čeka da počnemo nešto da radimo bez dozvole,jer se hrani i preživljava na tudjoj nesreći
 
Pogledah papire i datume, onako kao hronoloski da ih poredjam, a malo sam bio i radoznao: prosle nedelje u sredu sam, posle dve godine 7 meseci i 9 dana, konacno dobio pravosnaznu gradjevinsku dozvolu. Imam i kritiku i pohvalu, ali komentar jednostavno nemam...

Pozdrav svima
 
Vrh