Šta je novo?

Ložionica

Najbolji prikaz stanja tehnicke kulture i odnosa prema tehnickoj bastini...zato nemamo muzej zeleznice, muzej automobila...muzej vazduhoplovstva pod pitanjem...cak i kada je bio otvoren nije imao prototipove G-2 i G-4...

A tek diskusija gde smestiti Teslin muzej, pored mocne centrale...
 
Ja kada mi neko spomene stvari koje je spomenuo @bobcat , ne zamišljam kao sporadične slušajeve obrasle u korov i prepuštene zubu vremena i atmosferskim uticajima u kombinaciji sa izloženim maketama u jednoj prostoriji srednje veličine, kao što je na fotografijama koje je postavio @Дошљак . Veoma slično i što se tiče gradskog prevoza.Da su stvari kod nas postavljene na drukčiji način, dobio bi se od grada / države prostor na kome bi mogli entuzijasti da rade i da imamo muzej na kome bi nam pozavideli mnogi. Ovo pišem generalno, ne samo vezano za železnicu. Ako mogu u drugim zeljama da se naprave posećeni i rentabilni muzeji tehničkog nasleđa i sl. istorije (mahom lokalne), može i ovde. Ali umesto da od stranaca preuzimamo taj model rada i način razmišljanja, naši poličitari se hvataju i propagiraju projekte i modele funkcionisanja nekih stvari koji su se u istom tom inostranstvu pokazale kao promašaj ili nisu jednostavno primenljivi kod nas. Plus što ovde ako neki projekat nema kafić na kafiću, piši propalo.​
 
Ок твој укус, ти волиш фенси урбане кафиће, word press семинаре, предавања о АИ, coworking space, представе Андрије Милошевића. Ја сам више за историју и традицију. Не ложим се на швабе. Знам да се ви мало ложите на швабе мало гадите све по задатку, некада врх био неки Вебер, сад се гадите неких Рота, Шидера и Шенаха.

Ево за пример и музеји у Москви и Будимпешти.
Pogledajte prilog 192593


Pogledajte prilog 192594
А ево га и Београдски музеј, једна локомотива скромно завучена у живу ограду и изложба макета и слика.
Pogledajte prilog 192595Pogledajte prilog 192596
Ja nemam pojma o cemu ti pricas....haha.
Ali u redu....ja neznam ni ko je taj A. Milosevic. Ti izgleda dosta znas o tim stvarima, i ne znam zasto mene vredas. Ja sam pricao o muzeju i sta da se radi sa Lozionicom. Ti pricas o meni i kako ne zelis da ides na seminare, word press itd.

Te slike iz Moskve sto si nakacio, izvini, ali rusi imaju i neku zeleznicu na koju mogu da budi ponosni, imaju sta da stave u taj muzej.
Kod nas plavi voz Titov rda i truli.
Nas muzej izgleda tuzno i siromasno. I trebalo bih da se obnovi.

Ali ti volis mozda vozove, vecina ljudi ne. Taklo da, hteo boh u centru grada nesto cemu se svi raduju i mogi da korsite. A ne samo ti.
 
Ништа лично, није ми била намера да вређам. Плави воз трули зато што је напољу. А могао је да буде у Ложионици као што су биле и две локомотиве најстарије на Балкану.
 
20240320_014150.jpg
20240320_014223.jpg
 
Čekao sam dugo, ali neko je konačni primetio grešku u opisu fotografije.😃
 
Poznavajući njih, ne bi me čudilo da su stvarno mislili da je iz 90tih.

Kao i onomad novinari Kaldrme, kada su 441 nazvali dizel lokomotivama.
 
Vrh