Šta je novo?

Letovanje 2023.

Blade

Advanced
Učlanjen(a)
24.11.2015.
Poruke
2.444
Pohvaljen
1.521
Vec je kasno da otvorim temu...Ali svaka informacija može da bude korisna. I ove godine se menjaju pravila u ogranicenjima u putovanjima u inostranstvo, mere se ukidaju. Pored toga uz put moze da bude svašta korisno, saveti, preporuke, razmena iskustva(mnogo ljudi putuje na skroz drugaciji nacin, iako istim prevoznim sredstvom.

Letovanje ne pocinje kada odete na plazu, nego kada od kuce krenete ka letovalistu i traje dok opet ne dodjete ispred kuce. Samo putovanje do letovalista je cesto veoma zanimljivo i tek kako se u njemu može uzivati. Samo na tu temu može da se prica u nedogled...

Pa ko hoce, da napisemo po nesto na ovu temu...
 

Evo nekih patrola - što SAT-ovih, što koje su snimali neki drugi...Ali korisnih informacija ima svuda....Verujem da ste mnogi na letovanju vec bili i ....Jel ima neka kafana na putu, negde, osim vec izvikanog ,,Predejana". Odajte neko lepo mesto za predah. Za čuvenu kafanu ,,Javor Džoko" - Mrzenci, znam. I ko može, a ljubitelj je pečenja, treba da ode, kajati se nece. Vredi što se malo skrene sa puta...
 
Muž i ja smo ovo leto išli turu po Istri i Kvarneru... vrhunski smo se proveli. Istra je prelepa, kako obala tako i unutrašnjost Istre, baš je ostavila lep utisak. Moram pohvaliti ostrva Krk, Rab, Lošinj... definitivno preporuka za letovanje... potrebno ti je samo dobro društvo i ništa više! Evo par mesta koje smo obišli
https://www.journal.hr/lifestyle/put...pici-otok-krk/
https://www.emajstor.hr/clanak/604/i..._vijek_u_malom https://www.premantura.net/item/veli...each-kamenjak/
https://www.youtube.com/watch?v=FP5wSZNoBrI&t=29s
 
Da malo zivnem temu na 2023 godinu, gledam malo po booking i airbnb smestaje (pretežno Španija i Italija) i čini mi se da su cene bar za 20% vece nego prošle godine za isti period kada smo žena i ja išli u Španiju. Nimalo mi se ne svidja pogotovo sto su i karte avionske takodje poskupele. Voleo bih da čujem i druga mišljenja za ostale destinacije. Mišljenja sam da će se ovo leto kriza već osetiti i da će Grcka dobiti povratnike, tj one sto su zamenili Grčku ostalim mediteranskim zemljama.
 
Pa ne znam po kom osnovu, pošto je meni prva asocijacija na 'mesto gde mi uzimaju više para nego što treba' - Grčka. Ipak ću morati tamo letos, jer sam nadglasan u kući sa 2:1 (dobili i ovi od 11 godina pravo glasa, čekam da stasa moje biračko telo od 8).

Ako ćemo po novčaniku, trebalo bi da Albanija i Bugarska dobiju na popularnosti (uz CG i Neum:)).

Zanimljivo mi je šta će biti s Turskom, s obzirom na zemljotresenije.
 
Ma neće Ameri da izazivaju za vreme turističke sezone..
 
Doslo vreme da se nadje neko mirno mesto jer okruzen selfi idiotima mogu da budem i u Beogradu. A zurki je bilo dosta. Naravno ,,problem'' je sto takva mesta nisu popularna i ljudi koji tamo idu se ne hvale po internetu i ne kace slike ili pazljivo skrivaju svoju lokaciju da je ne bi drugi ugrozili i krenuli da dolaze.
 
Inace, odlican video za one koji kazu da imas para kupio bi i ti stan u BNV-u, K-Distriktu

🙄🙄🙄
 
Pa ne znam po kom osnovu, pošto je meni prva asocijacija na 'mesto gde mi uzimaju više para nego što treba' - Grčka. Ipak ću morati tamo letos, jer sam nadglasan u kući sa 2:1 (dobili i ovi od 11 godina pravo glasa, čekam da stasa moje biračko telo od 8).

Ako ćemo po novčaniku, trebalo bi da Albanija i Bugarska dobiju na popularnosti (uz CG i Neum:)).

Zanimljivo mi je šta će biti s Turskom, s obzirom na zemljotresenije.
Iskreno Grcku ne gledam vec nekoliko godina, mada se secam price od ljudi da je i prosle sezone poskupela. Za ovu ne znam. Verujem ako kazes da je tako, ali kod nas ti je tradicionalna "sigurna" destinacija Grcka, kada se sve oduzme i sabere, pa i ako poskupi svake sezone. Pogotovo ko ima malu decu.
 
Doslo vreme da se nadje neko mirno mesto jer okruzen selfi idiotima mogu da budem i u Beogradu. A zurki je bilo dosta. Naravno ,,problem'' je sto takva mesta nisu popularna i ljudi koji tamo idu se ne hvale po internetu i ne kace slike ili pazljivo skrivaju svoju lokaciju da je ne bi drugi ugrozili i krenuli da dolaze.
Cesto bude problem da se neka takva destinacija "otkrije", gde masovni turizam nije postojao, i onda se iz godine u godinu sve vise instagramera/tiktokera itd pojavi i pokvari je. Onda vise nemam ni zelju da idem tamo.
 
Grčka nikako nije više povoljna. Jedino ko ima decu te mu je lakše kolima da dodje pa iznajmi neki stan 10km od plaže (ili u nekom mestu od 1000 stanovnika) i kupuje hranu u marketu. Ali, ne letuje svako u Paraliji... Bugarska je opet mnogo povoljnija od Grčke samo što kupanje nije isto.
 
Upravo gledam smestaj gde sam bio pre godinu dana u blizini Malage, za isti period (kraj sezone), isti broj nocenja, 300 EUR je skuplji.
 
Ja ću na Krf, tamo na jesen, septembar, možda čak i oktobar
 
Grčka nikako nije više povoljna. Jedino ko ima decu te mu je lakše kolima da dodje pa iznajmi neki stan 10km od plaže (ili u nekom mestu od 1000 stanovnika) i kupuje hranu u marketu. Ali, ne letuje svako u Paraliji... Bugarska je opet mnogo povoljnija od Grčke samo što kupanje nije isto.
Место Китен јужно од Бургаса, све препоруке (и за купање).
 
Posetite kanjon reke Gradac. IOam tamo i smestaj. Mirno je i idealno kad su velike vrucine.
 
Kad sam bio u Bugarskoj, Bugarska je izgledala onako kako sam zamisljao ce Bugarska da izgleda. Veruj mi, nije to tako kako ti mislis price nisu bile istinite. A i sad sam video Kiten na strit vjuu, Zarkovo na moru :ROFLMAO:
 
Ако, Жарково на мору, али са савршено чистом плажом са једнако чистом клоњом, спасиоцима и, чак, амбулантом.
Висока цивилизација за грчке Калуђерице-на-мору, уз то двапут јефтиније.

Заборавих - и ваздушна бања.
 
Poslednja izmena:
510zpi014r511.jpg
aerial-view-main-strip-mamaia-holiday-resort-area-top-travel-destination-summer-black-sea-coas...jpg

Nije Cancun u Mehiku, već rumunska Mamaia.. eee, Srbijo...
 
Али рече мој покојни пријатељ Дража, звани Румун (а говорио и бугарски:)) - колико је Црно море у Бугарској лошије у односу на Јадран, толико је у Румунији Црно море лошије него Црно море у Бугарској... (реално, оно је мање слано од мора на која смо навикли, то је главна разлика, а није ми она баш нешто много сметала).
 
Da je rumunsko i bugarsko more toliko lepo,ne bi gomila njih okupirala ceo Halkidiki i Tasos...
 
Vrh