Šta je novo?

Kurirske službe (Post Express, City Express, Bex...)

Sweet Dee

Higher intermediate
Učlanjen(a)
25.06.2021.
Poruke
1.137
Pohvaljen
2.655
Narucio sam paket iz inostranstva i posle nesto vise od dve nedelje mi dolazi Siti ekspres, bez ikakvog obavestenja da je paket stigao u zemlju, da je dostavljen kurirskoj sluzbi ili da ocekujem u toku dana, lik se samo pojavio na vratima kada niko nije bio kod kuce. Zamolim ga da dodje za pola sata ili kasnije u toku dana ali nije pristao, kaze sutra prepodne da ocekujem ponovni dolazak. Sutradan niko ne dolazi i zovu me iz njihove centrale da ce kurir da dodje ipak prekosutra. Danas sam imao posla ujutru i nisam bio u 9 kada mi je opet dosao. Srpska verzija dostave.
 
S drige strane
šta očekivati bolje za za par stotina dinara poštarine .
Rashodi nisu mali takvim službama a svako ponavljanje jedne te iste usluge istom licu dupliranje usluge , a treba biti i rentabilan.

Teško ruku pod ruku ide rentabilnost i visoki kvalitet za male pare.
Mozda bi bilo dobro vezano za gornji primer ponavljanja iste usluge za istu isporuku dodatno plačati pa ko hoce nek isporuči i iz 10 puta.

Mozda... ali teško da vecini odgovara tako nešto
 
Ljudi u Srbiji jednostavno previše kukaju na kurirske službe.

U Nemačkoj je puno razvijenija mreža kurirskih službi. Tu su DHL, Amazon, Hermes, UPS...

Pakete od Amazona uglavnom ne dobijem, već ih jurim kod komšija i po mestima na kojima ih ostavljaju u komšiluku (tipa optičarska radnja, lokalni šnajder...) ili moram da idem u lokalnu poštu (DHL). Bukvalno 9/10 puta ne dobijem paket direktno, bilo da sam kod kuće ili ne. Jednostavno ni ne zvone na interfon nego sve pakete za ulaz ostave kod jednog komšije. A to da me zovu na telefon ili da organizuju dostavu za dan sutra, pa to je naučna fantastika.

A o strukturi ljudi koji rade za kurirske službe, bolje da ne komentarišem.
 
E ovde dobiješ isto to, samo što ne ostave blizu nego "skokni ti do pančevačkog puta br. 475 od 18 do 19h, iza osmog semafora, posle trećeg čopora pasa levo/desno" ili čekaj sutra da kurir ponovo dođe od 8 do 16h (ako ne zaboravi).

Ljudi kukaju jer su cene sve veće i usluga sve lošija. Čak se i PostExpress iskvario (koji je važio za najbolju kurirsku službu) jer je dosta ljudi na bolovanju. A državna firma i može im se, imali posla ili ne.

A struktura ljudi ti je ovde ista, ako ne i gora. Dešava se da se paketi "gube", a daleko bilo da ti odštete paket, tu imaš 2 meseca da se natežeš jer će oni odmah "nije adekvatno upakovano", iako su primili paket i nisu ništa rekli.

Bitna je odgovornost, koju tu imaš od strane kompanije koja ti ne isporuči paket. Ovde ima da te vozaju i šetaju, pravdaju i šta sve ne, samo da ti odštetu ne isplate (bez obzira što si platio osiguranje te pošiljke).
 
Сити експрес најгори. Наручили смо шопорет од једне фирме, сад не знам да ли је од њих или не, и звали нас после 6 месеци да нам јаве да ли да испоруче шпорет или не.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Vrh