Šta je novo?

Komunalna milicija (BELI)

@tzoran1

Ja da imam sestoro dece radio bi gde god za koje god pare, za 35000 moze da se nadje posao u roku od dan ako hoces da radis i ne biras, tako da su to gluposti.
Da ne ulazimo u licne tragedije i razloge, koji mogu biti ko zna kakvi, porodica em sto je ostala gladna i dalje sad nema ni oca, jako pametno.

Usput svo to ignorisanje i nepostovanje zakona i pravila, tolerancija za sve i svasta nas i jeste dovelo do ovog gde smo sada, i ne moze biti izgovor ama bas nikakav.
 
Samo violina fali citajuci tuznu pricu za ovu umisljenu Saviju sa Vidikovca u Puma jasi, 360 giljama, sveze izblajhana i nasminkana...

Ovo nikako nije socijalna kategorija vec kriminalna...nije ona uzgajala taj kofer i te krpice ko lubenice...vec je po povoljnoj ceni kupila te stvari od kineza na kontejnere ili svercovala iz turske...uz sve to pretpostavljam kao pocetni kapital koristi socijalnu pomoc...znam nekoliko ljudi koji se bave pretprodajom ovakvih stvari i tu se sasvim slolidno zaradi ako imas dobru lokaciju inprometno mesto...sigurno se ne smrzava jadna mucenica za 20k zarade mesecno...

kao sto je rekao neko posla u beogradu itekako ima samo ljudi nece da rade...ova zena niti je radno nesposobna, niti je socijalna kategorija po izgledu, niti je stara, a vala je fizicki itekako aktivna toliko da moze u slobodno vreme da sparinguje CROcop-u...


o nastupu komunalne milicajke i njenom profesionalizmu takodje imam sto sta da dodam ali to smo vec propazili vise puta..brigada skupljena sa ulice bez ikakve obuke i ne cudi ako ovih incidenata ne bude i vise...mada kada razmislim ni policija nam nije bolja...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja po izgledu gospođe, koja je zadala udarac, ne bih rekao da je u nekakvom siromaštvu. Možda površno, ali ima dovoljno odlika po kojima se vidi da nije baš da gladuje. Uostalom, u Srbiji ima toliko ljudi koji isto ovako prodaju kao i ona, a žive pristojno. I sam poznajem par ljudi u kraju koji tako "rade". Jedan komšija, stariji čovek, živi lagodno, ima lepu kuću, baštu i par voćki. I jednu veliku trešnju koja redovno rađa baš dobro. Ima dvoje unučića u kući. Svaki put kada ima rod, 95% drveta obere i prodaje negde, ostatak procenta malo nešto pojedu deca, ostalo trulo. A najgore od svega je što do poslednje trešnje na drvetu čovek je spreman da je pronađe i ubere da proda. Deca što uspeju da dohvate na niskim granama, ostalo je on ubrao. I to radi sa svim plodovima koje gaji. Tako da, to što neko stoji na hladnom vremenu i prodaje nešto, ne znači da živi loše i da se bori da preživi. I baš mnogo njih su toliko gladni za parama da su spremni za sve, samo da ne rade negde.
 
I ne bi me iznenadilo da je ovako

 
@wexy

Preneo sam tekst iz jedinog razloga da kazem da ne mogu svi da rade sto bi mogli-zeleli ukljucujuci i mnoge preprodavce na ulici.
Mozda ima posla u BG ali ne i u celoj Srbiji.
Mozda je taj covek iz okoline Zajecara imao samo zavrsen deo osnovne skole, mozda je bio delimicni invalid pa ne moze na gradjevinu, mozda....
Malo je cinicno reci da nije hteo da radi pored silne dece, ili ti znas celu njegovu pricu, jer u tekstu se jedino kaze da je nemastina verovatni razlog samoubista (koje naravno ne podrzavam ali neki se tesko bore sa problemima)
end.
 
Realno ne treba da biramo strane uopste. Niti je ova trebalo da je udari, niti je ova trebalo da je gura i otima joj kofer, niti ova da prodaje tamo gde nema dozvolu. Ne znamo nista konkretno sta je pozadina i ne treba verovati svemu sto citate na internetu. Ova gore objava na fejsu mi je krajnje presmesna i zvuci kao nekakva spanska serija. Da li treba verovati ili ne, potpuno je svejedno.
Kakvi su postupci komunalne policije u ovakvim slucajevima, kada neko prodaje robu na ovaj nacin? Da li se urucuju nekakve opomene, pa onda nakon odredjenog broja opomena ide kazna ili sta? Sve ovo zvuci kao falican sistem, gde se ovakvi ljudi traumiraju, a imamo daleko vece kriminalce i komunalne probleme. A sistem ni ne prepoznaje ovakve ljude, jer realno tezge su uzasno skupe i uzasno su poskupele dok su ovi na vlasti. Isto tako je i mali broj tezgi, a umesto da se ovakvim ljudima omoguci da legalno prodaju i placaju porez, oni se kaznjavaju. Na kraju svi gube, upravo zato sto se desavaju ovakvi dogadjaji.
 
Sad kad ima podršku široke rijaliti-javnosti, Sadija da se kandiduje na izborima i u TV duelu da nokautira Anu Brnabić.

Argumentima, razume se.
 
Ne mogu da se nakajem što sam i slovce napisala iako manje-više ostajem pri svom stavu ali ne i proceni u konkretnom slučaju ko je kriv a ko prav, obzirom da mi ni jedna činjenica nije poznata osim onoga što se vidi na snimku, a to je najčešće varljivo.

Sve u svemu, čitajući neke komentare dolazim do zaključka da u Srbiji cvetaju ruže, posla ima za svakoga naročito na građevini, higijeničarski poslovi, trafikantski i sl. a obrazovanje... ko te pita, samo da se preživi sa minimalcem ili prosekom. Da ne dužim već da zaključim: ko je za BOJKOT izbora a tako misli, taj se folira. (Ako kojim slučajem neko iz vlasti čita, već trlja ruke za obezbeđeni naredni mandat.)

@Majstoru za umetničku fotografiju17

Znači li to da kada neka ode na razgovor za posao najbolje je da ode u zakrpljenim pantalonama, izlizanoj suknji, neofarbana, poželjno neoprana kosa (i šampon košta); da izgleda što jadnije, po mogućstvu neispavana, mršava, bleda, idealno sa dijagnozom tbc.? Oprosti umetničke, malo si preterao i kod opisa napadačice (uzgred nema govora o nokautu), i kod lagodnog zapošljavanja.

Ko slavi Srpsku novu neka mu je srećno, i od Boga mu zdravlje. :gobb:
 
Kada je svojevremeno u susednoj zemlji 'zglajznula' udovica Envera Hodže, indeksovci su napravili štos: 'Pala je Nedžmija, ustala je Albanija!'

Sada bi trebalo spojiti 'Ustala je Sadija', sa 'Srbija', a zašto da ne i sa 'Soraja' i 'Stanija'...
 
Znam udovicu Envera Hodže, sada znam i Sadiju, ali ko su Soraja i Stanija?
 
Pa klip je pre svega humorističkog karaktera, ja sam rekao da neću opšte bespotrebno da morališem i nešto se pravdam. Pravljenje heroja od ove što udara ili žrtvu od ove što je udarena je jednako besmisleno. Vidi se odmah da su obe primitivne i članice vladajuće stranke i presmešno je gledati kako se mlate. Kome ovo nije smešno, ja ne znam... I baš će žena sa pijace da zada ozbiljan udarac koji će nekog teško povrediti, a i jasno se vidi da ova prima udarac, malo čeka i svesno pada, nema tu nikakve opasnosti od bilo kakve povrede teže od ogrebotine ili modrice. Ovo je ko oni Bugari što plivaju za časni krst.

Ja sam se uhvatio bespotrebno u neku raspravu, a nisam ni mislio to što pišem. Ima ljudi koji teško žive i stvarno moraju da rade sve, pa i na crno, da opstanu, ali to nije slučaj sa nijednom od ove dve primitivke.
 
Samo bih i ja dodao da ko hoće da radi - ima posla. Evo, kod mene svaka druga radnja traži radnike. Drugarica otvorila pekaru u centru i ne može da radi u dve smene jer niko neće da radi za 40000. Svi bi da sede u kancelariji i kuvaju kafice, ili da dobiju posao preko stranke.

Svi koji su malo bolje upućeni i poznaju prodavce sa pijace, znaju da tu ima malo sirotinje. Prava sirotinja su one bakice što prodaju razne gluposti va kruga pijace i ko zna kakva se tu priča krije. Isto kao kod onih porodica sa 10-oro dece, a ni otac ni majka nemaju posao. Nema to veze sa siromaštvom, nego sa mozgom - neki ljudi nisu psihički sposobni da žive i takvih je uvek bilo. Pitajte malo one koji su odrasli na selu - uvek je postojao neki sirotan, a kada shvatite da je svaka zgrada na NBG jedno selo i kada malo bolje pogledate svoje komšije shvatićete da svaka zgrada ima jednog takvog sirotana.

To nisu oni koji prodaju u krugu pijace - tu se sve zna i znaju se reoni i cenovnici i oni žive sasvim pristojno.
 
I to ti drugarica daje 40 000 sa prijavom, 5 dana nedeljno, 8 sati radno vreme i 20 radnih dana odmora?
 
Поново ради биоскоп!

Пре пар минута, на окретници на Бановом брду, из аутомобила комуналне милиције излази службено лице у униформи комуналне полиције (питање је да ли и он сам зна ком одреду од ова два наведена припада), прилази аутобусу на линији 49 (нисам се сетио да видим гаражни број, у потању је полазак у 10:18), узима од возача податке и приступа прегледу исправности возила. Након тога одлази до свог аутомобила, попуњавајући претпостављам неки извештај, али и даље не дозвољава аутобусу да крене. Све то се одиграва и након 10:31, када друго возило на истој линији купи нас путнике са станице и брзом брзином одлази на вожњу.

У једном тренутку, возач из првог аутобуса је изашао из кабине и рекао нам да су од суботе кренули у овакве контроле, што нам потврђује и возач другог возила, и да су исти возачи већ прошли по бар једну контролу. Возач из првог возила је такође рекао како ће писати казну њему због непоседовања униформе за рад. Возач другог возила, иако је имао униформу, је због тога одјурио са почетне станице, не би ли и његов полазак био суспендован, иако је он поседовао униформу за рад.

И тако је, услед техничког прегледа лица једног од два горе поменута одреда, полазак који би био реализован на време суспендован, а нама грађанима, одавно већ другог реда, путницима у том возилу, доказано да је безбедност на првом месту, и како без униформе, која за припаднике тих одреда има веће моћи од униформи Брус Вејна или Кларк Кента, обављање дужности није могуће.

П.С. Не подржавам то што возач није имао униформу, али да ли је то разлог због ког треба да трпе путници или предузеће чији је возач запослени, па на крају и сам возач? И да ли по том критеријуму треба кажњавати и возаче ГСП-а, које сам више пута видео да не носе униформу на радном месту?
 
loyola":1r7wue8l je napisao(la):
I to ti drugarica daje 40 000 sa prijavom, 5 dana nedeljno, 8 sati radno vreme i 20 radnih dana odmora?
Tako je, osim što mislim da je 6 dana nedeljno.
Od fizikalija ima da stavi pleh sa polusmrznutim pecivom u peć i da ga iz iste izvadi i stavi u vitrine.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=698522#p698522:irxfa0oh je napisao(la):
ČikaRade » 2 minutes ago[/url]":irxfa0oh]Поново ради биоскоп!

Пре пар минута, на окретници на Бановом брду, из аутомобила комуналне милиције излази службено лице у униформи комуналне полиције (питање је да ли и он сам зна ком одреду од ова два наведена припада), прилази аутобусу на линији 49 (нисам се сетио да видим гаражни број, у потању је полазак у 10:18), узима од возача податке и приступа прегледу исправности возила. Након тога одлази до свог аутомобила, попуњавајући претпостављам неки извештај, али и даље не дозвољава аутобусу да крене. Све то се одиграва и након 10:31, када друго возило на истој линији купи нас путнике са станице и брзом брзином одлази на вожњу.

У једном тренутку, возач из првог аутобуса је изашао из кабине и рекао нам да су од суботе кренули у овакве контроле, што нам потврђује и возач другог возила, и да су исти возачи већ прошли по бар једну контролу. Возач из првог возила је такође рекао како ће писати казну њему због непоседовања униформе за рад. Возач другог возила, иако је имао униформу, је због тога одјурио са почетне станице, не би ли и његов полазак био суспендован, иако је он поседовао униформу за рад.

И тако је, услед техничког прегледа лица једног од два горе поменута одреда, полазак који би био реализован на време суспендован, а нама грађанима, одавно већ другог реда, путницима у том возилу, доказано да је безбедност на првом месту, и како без униформе, која за припаднике тих одреда има веће моћи од униформи Брус Вејна или Кларк Кента, обављање дужности није могуће.

П.С. Не подржавам то што возач није имао униформу, али да ли је то разлог због ког треба да трпе путници или предузеће чији је возач запослени, па на крају и сам возач? И да ли по том критеријуму треба кажњавати и возаче ГСП-а, које сам више пута видео да не носе униформу на радном месту?
To je ono što smeta većini. Zakon mora da se poštuje, ali mora da postoji neki prioritet, a to je trenutno nepropisno parkiranje i na tom problemu mora da radi svakodnevno barem 60% zaposlenih. Ostalih 40% neka kontroliše sve ono što mi preko Beokoma prijavljujemo. Najlakše je selektivno sprovoditi pravdu po pijacama i autobusima.
 
Комунална милиција треба да контролише возила и возаче на окретницама а не да ремети ред вожње. Код нас се све ради наглавачке.
 
a sada se bave i opstruisanjem javnog prevoza??

komunalnu miliciju treba rasformirati.. za deset godina "rada" malo su doprineli komunalnom redu.
 
Нису то они сами смислили, то им је наредио стручњак ГВ.
 
zakon o komunalnoj policiji
clan 9. tacka 3
ostvarivanje nadzora u javnom gradskom... saobracaju u skladu sa zakonom i propisima grada..

i od svega oni se zamlacuju blokiranjem rada vozila jer vozac nema propisanu uniformu...

alo.. slikaj ga napisi prijavu i pusti ga da radi u i onako raspalom javnom prevozu. to sto ima belu a ne nebo plavu kosulju apsolutno ne utice na bezbednost.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=698495#p698495:n54i68sq je napisao(la):
astrodule » Uto Jan 14, 2020 10:20 am[/url]":n54i68sq]Samo bih i ja dodao da ko hoće da radi - ima posla. Evo, kod mene svaka druga radnja traži radnike. Drugarica otvorila pekaru u centru i ne može da radi u dve smene jer niko neće da radi za 40000.
U redu, kažeš ima posla. Pa... da krenemo:
- Ja bih da lečim karijes,
- Ja bih da se bavim biohemijom,
- Ja bih da friziram,
- Ja bih da budem učiteljica,
- Ja bih da projektujem,
- Ja bih da sviram,
- itd. itd.

I to sve zbog toga što sam za to školovan/a. Naravno, samo lud će gladovati a ne prihvatiti čak i da peče/prodaje hleb iako je npr. farmaceut ali to nije rešenje. Doduše, neka zanimanja su rezervisana za odlazak iz Srbije, a ostalima koji se nisu snašli čak ni u pekarama, daj šta daš. Ako ćemo tom logikom, čemu onda škole za sva ta silna zanimanja, neka ih zatvore a neka otvore pekarske zanate, pa da nas bog vidi. Suština je u sistemu koga treba menjati, a neće se promeniti dokle god biologičari budu radili u pekarama.

Svi bi da sede u kancelariji i kuvaju kafice, ili da dobiju posao preko stranke.
Otrcano mišljenje jer neki poslovi zahtevaju i kafu i kancelariju, ali ne nužno i stranačku pripadnost.
Sličan osećaj odbojnosti imam prema rečenici izgovorenoj čekajući u nekom redu ili na društvenim mrežama: "Glasali ste ga, eto vam sada...". Prvo, niko nikoga ne glasa već glasa za nekoga. Drugo, kakav je to bezobrazluk obraćati se takvim rečima nekome za koga nemaš pojma za koju je opciju. Slično je i kada se pominju penzioneri koji su za neke svi redom krezavi, nepismeni, ispranih mozgova što je tek ludost, pa pitam sve koji tako misle, jesu li i njihovi roditelji (babe, dede) penzioneri takvi i nikakvi ili možda neko izgleda pristojan, svestan kao npr. penzioner dr Brdar itd. itd.

Svi koji su malo bolje upućeni i poznaju prodavce sa pijace, znaju da tu ima malo sirotinje. Prava sirotinja su one bakice što prodaju razne gluposti va kruga pijace i ko zna kakva se tu priča krije. Isto kao kod onih porodica sa 10-oro dece, a ni otac ni majka nemaju posao. Nema to veze sa siromaštvom, nego sa mozgom - neki ljudi nisu psihički sposobni da žive i takvih je uvek bilo. Pitajte malo one koji su odrasli na selu - uvek je postojao neki sirotan, a kada shvatite da je svaka zgrada na NBG jedno selo i kada malo bolje pogledate svoje komšije shvatićete da svaka zgrada ima jednog takvog sirotana.

To nisu oni koji prodaju u krugu pijace - tu se sve zna i znaju se reoni i cenovnici i oni žive sasvim pristojno.
???
@astrodule,
Nekada zablistaš, a nekada mi se zavrti u glavi od tvojih konstatacija i tada si gori od najkrezavijeg penzionera. :mrgreen:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=698616#p698616:n54i68sq je napisao(la):
tzoran1 » Uto Jan 14, 2020 3:20 pm[/url]":n54i68sq]zakon o komunalnoj policiji
clan 9. tacka 3
ostvarivanje nadzora u javnom gradskom... saobracaju u skladu sa zakonom i propisima grada..

i od svega oni se zamlacuju blokiranjem rada vozila jer vozac nema propisanu uniformu...

alo.. slikaj ga napisi prijavu i pusti ga da radi u i onako raspalom javnom prevozu. to sto ima belu a ne nebo plavu kosulju apsolutno ne utice na bezbednost.

Tačno! Uostalom, nije kriv vozač već nadređeni koji je sve to dozvolio.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=698616#p698616:cy1yvrgy je napisao(la):
tzoran1 » Уто Јан 14, 2020 3:20 pm[/url]":cy1yvrgy]zakon o komunalnoj policiji
clan 9. tacka 3
ostvarivanje nadzora u javnom gradskom... saobracaju u skladu sa zakonom i propisima grada..

i od svega oni se zamlacuju blokiranjem rada vozila jer vozac nema propisanu uniformu...

alo.. slikaj ga napisi prijavu i pusti ga da radi u i onako raspalom javnom prevozu. to sto ima belu a ne nebo plavu kosulju apsolutno ne utice na bezbednost.

Проверио сам и сам касније да им је једна од ингеренција надзор и контрола јавног превоза, и слажем се да закон треба да буде једнак за све, али са друге стране и примена тог закона мора бити једнако примењена на све.
Могао би безброј примера да наведем где се закон спроводи селективно, и долази се до закључка да та полиција своје обавезе извршава на исти начин, без приоритета, селективно и на крају крајева, бахато.
 
Bokserka Sadija je svojevremeno izašla na televizor u novogodišnjoj epizodi Marka Žvaka i dala par saveta u stilu Nade Macure kako provesti Novogodišnju noć i šta pobit ovaj popit... :D :mrgreen:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=VLVqq4rgHz4[/youtube]

Malo sokić, malo votkić... Prava narodna žena. :D

-------------

Inače ovo sa Komunalcima koji ''održavaju kvalitet'' javnog prevoza tako što stopiraju već napunjena vozila pa ih pregledaju nasred ulice... je jedno obično sviranje k...
 
Vrh