Šta je novo?

Komunalna milicija (BELI)

Imam, da kazem komsinicu, koja prodaje nekakve marame upavo ovde gde se desio incident, isprva sam pomislio da je ona u pitanju. Malo je prgava. Zivi u iznajmljnoj "smecari" po nameni, u zgradi pored moje. To je prostorija od nekih 13-15kvm gde zivi sa jos jednom osobom. Pricala mi je da ima nepovezan radni staz, a ima suvise godina da bi je neko primio na radno mesto. Reci cu ti koji su "jadnici" prodavci na pijaci. Drugar je licitirao boks tezgu na toj pijaci prosle godine. Ne ide mu bas sjajno jer je vec zasiceno trziste, malo je zakasnio. Skoro svi u tom redu prodaju kozmetiku i kucnu hemiju ili prehrambenu robu. Vecina tu radi preko 15 godina i svako ima po dva-tri stana zaradjenjih od posla. Jedna se hvali da ima 4 apartmana u Grckoj. E, ljudi misle da su to jadnici. Oni placaju pausalni porez, ali robu nabavljaju nelegalno. Nekada im je marza isla i do 100%, sada oko 20-25%. Pazar im je oko 20000 radnim danima i do 60000 vikendom, mislim po danu. Do pre par godina bilo je mnogo vise. Moj drugar je tu najslabiji , zaradi priblizno proecnu platu. Licitacija ga je kostala 440000 din a tezga 11800 mesecno. Za tezgom je svaki dan.
 
Da li si siguran da imaju pravo na paušalno oporezivanje? Imajte u vidu da je zbog potpune propasti rakovičkog basena nezaposlenost sredovečnih ogromna
 
Да, имају. Организовали су протесте пре 10-15 година, и нека од снажних Досових влада је то дозволила. Тобожњим чувањем социјалног мира, створили су нову касту богаташа - за које народ мисли да су сиротиња.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=698125#p698125:a0ojfrqz je napisao(la):
loyola » 13 Jan 2020 10:33 am[/url]":a0ojfrqz]
Aj zaj*** tu informer propagandu, lose ti ide. Otkud ti znas da l je svercovala robu ili ne? Mora da si to ustanovio svojim super sns mocima da vidis preko snimka sta je preslo granicu a da nije naplacena carina i pdv.

Niti citam informer, niti glasam za / podrzavam sns. Ako se zena nije potrudila da legalno zakupi prostor, sasvim sigurno nema registrovanu pravnu formu preko koje koje prodaje, zaista sumnjam da se potrudila legalno da uveze 'robu' koju prodaje.
 
Svi ovi što po "Tviterima" likuju, neka izađu malo na ulicu i blokiraju tu Komunalnu miliciju. Znaju gde im je predstavništvo, a imamo nebrojeno primera sa tog istog Tvitera gde većina poruka Beokomu glasi "Prosledili smo Komunalnoj miliciji", a nikada ne izađu na teren.

Ja ne znam koliko još ova vlast treba da nas gazi pa da izađemo svi na ulicu i pokažemo koliko nas ima.

Svi čekamo neku kapislu, a za to vreme tonemo sve dublje i dublje i viđam nove ljude (propalitete iz kraja) kako stoje kod SNS štanda.
 
Inspektorka sa snimka (u ljubičastoj kapi) je izgleda takođe švercerka ili prodaje oduzetu robu... u međuvremenu je izbrisala tvit u kojem reklamira robu...


 
Dakle imamo tri strane koje se bore kome će otići pare: 1. žena prodavac, 2. konkurentkinja inspektorka švercerka, 3. Vučićev sistem preko poreza (Vesić, policija, romkinja komunalna policija, hranjenje imigranata, tajkuni, sudska mafija...). Ovi treći deluju kao najopasniji, pa da se svrstam na stranu prve kao najslabije, radi balansa moći.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=698185#p698185:3k6aj84g je napisao(la):
tribi » 13 Jan 2020 01:03 pm[/url]":3k6aj84g]Inspektorka sa snimka (u ljubičastoj kapi) je izgleda takođe švercerka ili prodaje oduzetu robu... u međuvremenu je izbrisala tvit u kojem reklamira robu...

Ova u ljubicastoj kapi i salu, sto stoji pored ove inspektorke koja je oborena? A sto je najgore, ova kad je pala, nije ni pomislila da joj pridje, nego jos nesto dovikuje za ovom sto je pobegla...
 
Neko je spomenuo i mislim da je u potpunosti u pravu, da je obučenost koju je u situaciji sa snimka pokazala policajka neadekvatna. Ne znam kroz kakvu obuku bi trebalo da prodju komunalni i ostali policajci ali ovo deluje više nego smešno.
 
Sa Fejsbuka

Jadno. :roll:

Sa sve ovom slikom momenta kad se kobila zaleće i sprema da nokautira...

Nikad ne bih pomislio da ću doći u situaciju da branim Komunalnu policiju, ali... kad ''klatno'' ode toliko daleko u jedan ekstrem, valja podsetiti narodne mase da postoji i druga strana priče i da preterivanje ne vodi nikuda. :roll:
 
Ове две су слика и прилика друштва. Једна удара, друга глуми да је повређена. Видели сте како се милицајка спретно затетурала и дочекала на рукама. Требало је да буде глумица, то би јој боље ишло. Жао ми је деце продавачице, која ће ни крива ни дужна највише настрадати овде.
 
А тек кад видим ове што стоје и глуме публику, то је тек тужно. Губили смо ратове баш због оваквих пасивних. Радознали, свега би желели да буду сведоци, а да помогну то не виде као моралну обавезу. Трагедија, немам шта друго да кажем.
 
Требала је да мисли на децу пре него што је потегнула песницу. А ваљда деца имају и оца. Ако и има деце. Позадина није најјаснија.
 
Ne znam baš koliko je u interesu policajke da odglumi to. Razmišljam svojim rezonom, ja da sam na njenom mestu, sve i kad bih hteo, bojao bih se da odglumim tako nešto jer nadređeni mogu to da protumače kao da nisam sposoban da obavljam taj posao. Što može da rezultuje i otkazom.

Samo kažem. Ne znam više detalja o događanjima posle kraja snimka niti o povredama pa je glupo da nagađam. Ali ne znam, nekako ne vidim kako ijednom pripadniku tih službi ide u korist da glumi tako nešto. Pogotovu u situaciji kad nema kolege pored da jure napadača.
 
Дошљак":3vmgpeov je napisao(la):
Требала је да мисли на децу пре него што је потегнула песницу. А ваљда деца имају и оца. Ако и има деце. Позадина није најјаснија.
Замислимо да је самохрана мајка и да су јој рођаци далеко. Ко би се онда бринуо о деци? Социјалне службе у Србији? Код нас су институције пропале скроз.
 
Bender Rodriguez":ig048yl4 je napisao(la):
Ne znam baš koliko je u interesu policajke da odglumi to. Razmišljam svojim rezonom, ja da sam na njenom mestu, sve i kad bih hteo, bojao bih se da odglumim tako nešto jer nadređeni mogu to da protumače kao da nisam sposoban da obavljam taj posao. Što može da rezultuje i otkazom.

Samo kažem. Ne znam više detalja o događanjima posle kraja snimka niti o povredama pa je glupo da nagađam. Ali ne znam, nekako ne vidim kako ijednom pripadniku tih službi ide u korist da glumi tako nešto. Pogotovu u situaciji kad nema kolege pored da jure napadača.
Мени се чини да је одглумила, али сам спреман да се извиним ако сам погрешио. Оваквих инцидената ће бити све више нажалост.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=698298#p698298:3vgw9vot je napisao(la):
@Aca » Pon Jan 13, 2020 4:59 pm[/url]":3vgw9vot]
Дошљак":3vgw9vot je napisao(la):
Требала је да мисли на децу пре него што је потегнула песницу. А ваљда деца имају и оца. Ако и има деце. Позадина није најјаснија.
Замислимо да је самохрана мајка и да су јој рођаци далеко. Ко би се онда бринуо о деци? Социјалне службе у Србији? Код нас су институције пропале скроз.

O tome se pre učinjenog razmišlja. Postoje hraniteljske porodice gde deca koliko toliko normalnije odrastaju.

Vozio sam ranije za jednu agenciju koja je iznajmljivala autobuse švercerima i nisu nimalo jadni kao što se na prvi mah čini, niti su za sažaljivanje.
Taj šverc između ostalog je rak rana privrede, trgovine. Normalne firme koje plaćaju poreze imaju zaposlene nemaju šanse da se odbrane od šveca . I koga žaliti , radnike koji silom prilika zbog šverca završe na ulici ili ove sa dobrim krošeom ?
Žena je prekršila zakon, žena je ometala službeno lice, žena je udarila službeno lice i kao i svako od nas treba da odgovara za postupke.
Drugo i komunalna policajka može lako da nađe dobrog advokata i sa veštacima da napravi daleko bolju priču.
 
Ljudi kakva gluma. Udarac stisnutom pesnicom, plus šok. Naravno da je pala. Plus ako je bila svesna da će profitirati od ovoga...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=698279#p698279:1tg1ctjh je napisao(la):
Bender Rodriguez » 13 Jan 2020 04:26 pm[/url]":1tg1ctjh]Sa Fejsbuka

Jadno. :roll:

Sa sve ovom slikom momenta kad se kobila zaleće i sprema da nokautira...

Nikad ne bih pomislio da ću doći u situaciju da branim Komunalnu policiju, ali... kad ''klatno'' ode toliko daleko u jedan ekstrem, valja podsetiti narodne mase da postoji i druga strana priče i da preterivanje ne vodi nikuda. :roll:
file.php
Prejadni smo. Ljudi se na ovo stvarno primaju. Čudo su savremene tehnologije, sve ogole do koske.
 
Policajka je radila svoj posao. I zalosno je stanje drustva kada se stalno stavlja na stranu svercera u svim situacijama kada se kako tako pokusava ustanoviti neki red. Izgleda da ovom drustvu definitivno nedostaje 1993.
 
Ljudi koji zive u okolini pijace svaki dan zovu komunalnu jer im deca tuda ne mogu proci do skole od haosa i parkiranih vozila, a drugi dan na sav glas brane ovu zenu sto je udarila milicajku.

Kolektivno ludilo.
 
Mislim, sa ovim stanjem svesti - zloćudni koktel gluposti i mržnje - da ovde izbije građanski rat, da bismo prošli ko Ruanda i Koreja zajedno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=698004#p698004:20buotny je napisao(la):
Agent001 » Mon Jan 13, 2020 12:23 am[/url]":20buotny]Au ljudi moji, krivicno delo je krivicno delo. Dokle smo mi dosli da osoba ne samo sto krsi zakon (prodaje na crno) vec i udara sluzbeno lice i vecina ljudi tapse i aplaudira na to?!

Sta - svi ljudi koji su legalno zakupili tezge su sad magarci, ova se nasla pametna prodaje na crno i jos se sili okolo naokolo. I sad treba da je kao sazaljevamo, jer ko zna koliko gladnih usta hrani kuci i kojekakve druge konstrukcije.
Izvoli brate, kasa u Amanu, Maksiju, gdegod za 35 000 pa udri.

Zakon je prekrsen i tacka. Nema relativizacije tipa tek kad kazne sve nepropisno parkirane automobile, onda mogu da kazne ovu zenu. To ne vodi nicemo. Kao sto neko rece - svi bi da zive u uredjenoj drzavi, a niko ne bi da postuje zakon.
Naravno da nije za tapsanje i likovanje jer je prekrsen zakon...ali i ovo je Srbija?

"Muškarac Z. S. (37), iz sela Velika Jasikova kod Zaječara, rano jutros izvršio je samoubistvo vešanjem, kako se sumnja, iz nemaštine. Iza sebe ostavio je šestoro dece i suprugu."

Ne mogu svi ni da se zaposle na kasi u Amanu Maksiju gde god !
Jeste off ali da se ne potezu ni price kako nece narod da radi.

https://www.blic.rs/vesti/hronika/muskarac-se-obesio-zbog-nemastine-za-sobom-ostavio-sestoro-dece-porodica-skrhana/5329c52#vuukle-comments
 
Vrh