Šta je novo?

GDS Petica Kompleks u Bloku 63

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=794076#p794076:360t5t6i je napisao(la):
Assad84 » Uto Nov 17, 2020 4:19 pm[/url]":360t5t6i]Да ли епс, телеком итд. имају везе са буџетом, не знам поенту питања, држава је све друштвене грађевинске фирме продала и све радове за гдс као подизвођачи сада изводе приватне фирме које наравно морају да зараде, нисам упућен да је гдс ослобођена нпр. накнаде за уређење градског грађевинског земљишта овде или било ког издатка који су највећи трошак.

Ево са њиховог сајта: Stručni timovi Građevinske direkcije Srbije upravljaju izgradnjom stambeno-poslovnih objekata, graničnih prelaza i u ime Vlade Republike Srbije vrše stručni nadzor nad izgradnjom stambenih objekata na područjima zahvaćenim elementarnim nepogodama.

И мени сметају много битније ствари од цене стана у некој згради у блоку 63 па морам да се помирим да је то једноставно тако у систему за који смо се борили.
Assade kad god pomenete Kamendin imam osecaj da iz centrale dobijete dva sendvica sa parizerom... A zamislite npr kada od parizera dobijete rak debelog creva, koji metastzaira na jetru i besiku i krene drzava da vam naplati trzisne cene zracenja i hemioterapije i misljenje lekara specijaliste, dok vam za to vreme dete pohadja osnovnu ili srednju skolu za koju je drzava takodje odlucila da vam naplati trzisnu vrednost?!?!

Jel bi to bilo sasvim ok?

Pa udruzivanje pojedinaca u drustva (socio), i nastank drzava je bas vezan za laksi zivot pojedinca, a ne tezi, stoga nije ideja da nam svima bude losije nego da nam svima bude bolje, da svako ima pristojne uslove zivota i rada i da ne mora da jede parizer i zivi u Kamendinu ako to izricito ne zeli....Naselje Zemun polje cije se dve zgrade zovu Kamendin je izgradjeno zbog naseljavanja radinka poljoprivrednog kombinata Zemun, i cini mi se poljoprivredne laboratorije Iskra, Galenika zbog Fabrike Galenika po kojoj je ime dobila, blokovi 64, 63 zbog IMTa, vojske i policije....naselje Kumodraz 2 zbog Torlaka... Itd itd... ni jedno naselje nije ni dobro ni lose vec je nekada radjeno da sluzi coveku, ne da mu bude teret oko vrata....

Ne vidim interes da se ovoliko upinjete u odbranu neodbranjivog i nelogicnog.....

Kratko receno - šuplja priča!
 
Зашто би нам држава наплаћивала своје услуге које финансира од ~60% наших месечних прихода?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=806211#p806211:26ubq3ie je napisao(la):
FavelitoDeBelgrado » Sre Dec 23, 2020 1:05 am[/url]":26ubq3ie]
Assade kad god pomenete Kamendin imam osecaj da iz centrale dobijete dva sendvica sa parizerom... A zamislite npr kada od parizera dobijete rak debelog creva, koji metastzaira na jetru i besiku i krene drzava da vam naplati trzisne cene zracenja i hemioterapije i misljenje lekara specijaliste, dok vam za to vreme dete pohadja osnovnu ili srednju skolu za koju je drzava takodje odlucila da vam naplati trzisnu vrednost?!?!

Jel bi to bilo sasvim ok?

Да ли са неким ко је у стању овако нешто да напише може да се води дискусија на иоле вишем нивоу. Али ајде да се спустим на тај ниво јер нема друге, управо тако, да се то не би дешавало држави је потребно годишње око 3,5 милијарде евра за здравство и око 4,4 милијарде евра за пензије, основно и средње школство обашка и да не набрајам даље, то се финансира од ваших 60% од плате и треба да се финансира а не субвенција за станова на Нбг за комплексаше без пара који би да живе у централној општини на рачун пореских обвезника. А у Камендину имају лепи станови за социјално угрожене грађане који су изграђени почетком ове деценије ако неко није информисан.
 
original-29320122-4df1-4f4b-ae72-8228c48747cc-PXL-20201227-124611249.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=794127#p794127:1dc9fa87 je napisao(la):
Ingwer » Уто Нов 17, 2020 5:30 pm[/url]":1dc9fa87]Meni samo nije jasno kako je moguće da su sa gradnjom stigli do poslednjeg sprata, a da strukture stanova, nacrti niti bilo kakvi podaci o bilo kom stanu nisu objavljeni, posebno kad znamo da se vecina slicnih nepokretnosti na nasem trzistu u velikom delu rezervise/proda jos u momentu izdavanja gradjevinske dozvole.

Evo mogu ja da probam.
Dakle, još nisu objavljene cene niti strukture stanova za razliku od svih ostalih sličnih projekata gde se sve zna pre kopanja temelja. Razlog može biti to što će se stanovi zapravo prodavati vladajućoj ekipi po duplo (ili bar značajno) nižim cenama od tržišnih, mimo očiju javnosti. I kada neko poput mene ili tebe pozove GDS da se raspita dobiće odgovor da je sve rasprodato. Prave cene po kojima su stanovi otišli nećemo nikada saznati jer neke ozbiljne revizije i kontrole kod njih naravno neće biti. A gubitak koji nastane se opet može pokriti iz budžeta kao što se radi sa mnogim javnim preduzećima.
Ne garantujem da je ovako kako pišem, ali postoje ozbilje indicije
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=807924#p807924:vbote8rb je napisao(la):
рачуновођа » Pon Dec 28, 2020 12:59 pm[/url]":vbote8rb]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=794127#p794127:vbote8rb je napisao(la):
Ingwer » Уто Нов 17, 2020 5:30 pm[/url]":vbote8rb]Meni samo nije jasno kako je moguće da su sa gradnjom stigli do poslednjeg sprata, a da strukture stanova, nacrti niti bilo kakvi podaci o bilo kom stanu nisu objavljeni, posebno kad znamo da se vecina slicnih nepokretnosti na nasem trzistu u velikom delu rezervise/proda jos u momentu izdavanja gradjevinske dozvole.

Evo mogu ja da probam.
Dakle, još nisu objavljene cene niti strukture stanova za razliku od svih ostalih sličnih projekata gde se sve zna pre kopanja temelja. Razlog može biti to što će se stanovi zapravo prodavati vladajućoj ekipi po duplo (ili bar značajno) nižim cenama od tržišnih, mimo očiju javnosti. I kada neko poput mene ili tebe pozove GDS da se raspita dobiće odgovor da je sve rasprodato. Prave cene po kojima su stanovi otišli nećemo nikada saznati jer neke ozbiljne revizije i kontrole kod njih naravno neće biti. A gubitak koji nastane se opet može pokriti iz budžeta kao što se radi sa mnogim javnim preduzećima.
Ne garantujem da je ovako kako pišem, ali postoje ozbilje indicije

Bojim se da to sto kazes nije nemoguce... uzas, mada neko mi rece da je zvao i da je cena 2.500 po m2. Ne svidja mi se lokacija, nisam potencijalni kupac ali ako neko bude zvao bilo bi lepo da podeli informacije i utiske
 
Ingwer":qtdttpky je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=807924#p807924 je napisao(la):
рачуновођа » Pon Dec 28, 2020 12:59 pm[/url]":qtdttpky]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=794127#p794127 je napisao(la):
Ingwer » Уто Нов 17, 2020 5:30 pm[/url]":qtdttpky]Meni samo nije jasno kako je moguće da su sa gradnjom stigli do poslednjeg sprata, a da strukture stanova, nacrti niti bilo kakvi podaci o bilo kom stanu nisu objavljeni, posebno kad znamo da se vecina slicnih nepokretnosti na nasem trzistu u velikom delu rezervise/proda jos u momentu izdavanja gradjevinske dozvole.

Evo mogu ja da probam.
Dakle, još nisu objavljene cene niti strukture stanova za razliku od svih ostalih sličnih projekata gde se sve zna pre kopanja temelja. Razlog može biti to što će se stanovi zapravo prodavati vladajućoj ekipi po duplo (ili bar značajno) nižim cenama od tržišnih, mimo očiju javnosti. I kada neko poput mene ili tebe pozove GDS da se raspita dobiće odgovor da je sve rasprodato. Prave cene po kojima su stanovi otišli nećemo nikada saznati jer neke ozbiljne revizije i kontrole kod njih naravno neće biti. A gubitak koji nastane se opet može pokriti iz budžeta kao što se radi sa mnogim javnim preduzećima.
Ne garantujem da je ovako kako pišem, ali postoje ozbilje indicije

Bojim se da to sto kazes nije nemoguce... uzas, mada neko mi rece da je zvao i da je cena 2.500 po m2. Ne svidja mi se lokacija, nisam potencijalni kupac ali ako neko bude zvao bilo bi lepo da podeli informacije i utiske
Pre jedno mesec dana sam dobio informaciju u GDS-u da prodaja počinje u januaru i da će promotivna cena stanova sa uračunatim popustom od 6% biti 2340 eur + pdv, i navedema cena u promotivnom periodi će važiti za sve strukture stanova.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To bi znacilo da je nepromotivna cena sa PDV-om 2765 evra po kvadratu za blok 63. Pa hahaha stvarno. Ovu hipotezu oko prodaje za duplo manje pare clanovima partije cemo verovatno moci da proverimo u katastru za par meseci.
 
Сада је нејасно да ли истина иде више ка томе да је цена 2765 евра/м2 или да станови нису на тржишту и да ће се делити ботовима владајуће странке, обе теорије звуче уверљиво.
 
Cena kvadrada od 2500€ + PDV. Ljudi ovo je nesto najsmesnije sto sam mogao saznati za ovu lokaciju! Ejjj 2500€?!! Hahaha... Presli su igricu

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Сад је јасно да тролате тему са измишљањем прича и фејк реакцијама
 
Na gradilistu sve sami Arapi, Pakistanci, sta li su vec...?! Kako god, napravili su tj. prave jos pokazni stan... Cena od preko 2700 evra /m2 APSOLUTNO NEREALNA!!!

Parking moze da se nadje eventualno ujutru, sve posle 14-15h, nemoguca misija... dobar deo zgrade severno i zapadno orjentisan, a ko god je ikad bio u blokovima zna kako duva sa severa, po strani sto nema sunca... Ceo objekat tik uz Nehruovu i Jurija Gagarina... znaci buka i prasina - zagarantovani... preko puta mesara Milan i neki restoran, kad raspale rostilj, dim na sve strane...

Prvi veci marketi Roda i Tempo u Evropskoj...

Lokacija ok, u blizini vrtici, skole, dom zdravlja, parkovi... sama zgrada ce verovatno izgledati lepo, ali strci nekako u moru sivila i betona sa svih strana... Ne znam da l postoje ruznije zgrade od ovih u blokovima... ne postoje dve iste terase, svako je "sredio" svoju kako mu je bilo zgodno... Kada bi ih barem okrecili spolja... preko puta Petice pokretni buvljak, prodaje se po trotoarima sve i svasta... od cveca, kiselog kupusa i jaja do televizora i guma...

Iako prodaja pocinje tek u martu, rekose da je potraznja neverovatna, sto verovatno znaci da ce ogranicen broj stanova stvarno biti u prodaji... sve u svemu bice ovo izgleda samo za privilegovane po privilegovanim uslovima, a za ostale sta pretekne... :D
 
Ako je zaista za ovu lokaciju 2500+pdv onda je sve otislo u k....
 
Vlaiko":1qx5p6vr je napisao(la):
Na gradilistu sve sami Arapi, Pakistanci, sta li su vec...?! Kako god, napravili su tj. prave jos pokazni stan... Cena od preko 2700 evra /m2 APSOLUTNO NEREALNA!!!

Parking moze da se nadje eventualno ujutru, sve posle 14-15h, nemoguca misija... dobar deo zgrade severno i zapadno orjentisan, a ko god je ikad bio u blokovima zna kako duva sa severa, po strani sto nema sunca... Ceo objekat tik uz Nehruovu i Jurija Gagarina... znaci buka i prasina - zagarantovani... preko puta mesara Milan i neki restoran, kad raspale rostilj, dim na sve strane...

Prvi veci marketi Roda i Tempo u Evropskoj...

Lokacija ok, u blizini vrtici, skole, dom zdravlja, parkovi... sama zgrada ce verovatno izgledati lepo, ali strci nekako u moru sivila i betona sa svih strana... Ne znam da l postoje ruznije zgrade od ovih u blokovima... ne postoje dve iste terase, svako je "sredio" svoju kako mu je bilo zgodno... Kada bi ih barem okrecili spolja... preko puta Petice pokretni buvljak, prodaje se po trotoarima sve i svasta... od cveca, kiselog kupusa i jaja do televizora i guma...

Iako prodaja pocinje tek u martu, rekose da je potraznja neverovatna, sto verovatno znaci da ce ogranicen broj stanova stvarno biti u prodaji... sve u svemu bice ovo izgleda samo za privilegovane po privilegovanim uslovima, a za ostale sta pretekne... :D
To vrtići, škole i DZ, to su sve popunjeni kapaciteti, pogotovo DZ, tako da to otpiši.
Saobraćajnica ispod prozora će biti deo u koji se "uliva" koridor.
Cenu neću ni da komentarišem.

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Грађевинска дирекција Србије основана је одлуком Владе Републике Србије ради управљања пројектима од значаја за Републику, првенствено за управљање инвестицијама у грађевинарству.

Izgradnja LUX stanova po cenama iznad trzisnih je svakako od znacaja za RS :D

screenshot-327.png


A super je zvucalo ovo 380 EUR/m2 :D :D

WhatsApp_Image_2020-08-02_at_19.28.30_785x940
 
Mutacija bloka samo što nije gotova.
 

Prilozi

  • received_3406985186074584.jpeg
    received_3406985186074584.jpeg
    284,9 KB · Pregleda: 3.992
Комплекс ко сваки други широм града чак од многих и лепши јер нема оне надоградње од 4 спрата ка улици, а ко хоће социјално становање има у Камендину станова за његов укус и џеп, централне градске општине посебно оне које су технолошки, финансијски или туристички центри нигде у свету нису за тај скромни џеп.
 
Али то очекује џаба стан у новоизграђеној хрушчовки у центру града које може после првом приликом да прода и са тим парама запали преко границе у једну од тих нехуманих тржишних земаља без џаба станова
 
Jel ovo normalno ovako?
Oni u martu usvajaju idejno rešenje za zgradu koja je već podignuta?
IMG-37362f7502ec9bc3865afaf384f6ebbb-V.jpg
 
Ja kada sam kontaktirao gds prosle godine dobio sam informaciju da je cena bila 2500e sa pdv-om. Moguce da ne nesto promeniloN da ne kazem skocilo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=824176#p824176:1rzalq5s je napisao(la):
Vlaiko » Sre Feb 17, 2021 11:59 am[/url]":1rzalq5s]Грађевинска дирекција Србије основана је одлуком Владе Републике Србије ради управљања пројектима од значаја за Републику, првенствено за управљање инвестицијама у грађевинарству.

Izgradnja LUX stanova po cenama iznad trzisnih je svakako od znacaja za RS :D

screenshot-327.png


A super je zvucalo ovo 380 EUR/m2 :D :D

WhatsApp_Image_2020-08-02_at_19.28.30_785x940

Ne znam bas da li to sto je m2 tu relativno skup jednoznacno ukazuje da je to LUX..

Inace GDS gradi uveliko stanove u BG po ceni od oko 500e, sto nije daleko od obecanih 380e :) Doduse samo za bezbednjake i zasluzne clanove partije, ali niko nije ni rekao da ce ti stanovi sa beneficiranom cenom biti za otvoreno trziste..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=837520#p837520:1sipytbg je napisao(la):
SerbPacker » Čet Apr 01, 2021 6:40 pm[/url]":1sipytbg]Jel ovo normalno ovako?
Oni u martu usvajaju idejno rešenje za zgradu koja je već podignuta?

file.php

Pa meni se cini da je to za neki drugi objekat na Vracaru...

screenshot-1165.png
 
Vrh