Šta je novo?

GDS Petica Kompleks u Bloku 63

Mislim da je to previsoka cena za onu lokaciju pa kako god da bude, a definitivno direkcija ne uliva poverenje...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770649#p770649:2f8e4tmj je napisao(la):
Black » Mon Aug 31, 2020 2:18 pm[/url]":2f8e4tmj]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770374#p770374:2f8e4tmj je napisao(la):
Glamočak » 30 Aug 2020 01:40 pm[/url]":2f8e4tmj]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770321#p770321:2f8e4tmj je napisao(la):
Ingwer » Ned Avg 30, 2020 12:36 pm[/url]":2f8e4tmj]Da li je neko zvao direkciju da se raspita za ove stanove, da li se zna cena? I kada ce na sajtu izbaciti strukture stanova? Malo je cudno da ni toga jos nema a vec grade drugi nivo iznad zemlje...

U toku septembra imace sve jasno definisano.
Samo su mi napomenuli da je pocetna cena 2300 ili 2400.

Pozdrav

Nema rekose 2400+PDV. Po meni previse za tu lokaciju, a kvaltet je isto upitan. Zna li neko nesto sto je gradila Direkcija da je uradjeno bas dobro?

Po njima ovo ce biti luks zgrada, visi nivo u odnosu na sve sto su do sada radili, ali da li imaju iskustvo i znanje za to?

DIrekcija je bila investitor u bloku 29 jos pre desetak godina kada je to bila najbolja lokacija na NBG (i dalje nije daleko od toga). Nisam bio unutra, ali zgrade spolja i dalje izgledaju vrlo pristojno sto je nazalost napredak na standard novogradnje zadnje dve decenije kod nas. Te zgrade su isti isle preko 2000 eur u vreme izgradnje, ali je pozicija neuporediva sa blokovima (i to kazem kao neko ko zivi u 45. bloku).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770697#p770697:1op9nvl9 je napisao(la):
DusanBG » 31 Aug 2020 03:36 pm[/url]":1op9nvl9]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770649#p770649:1op9nvl9 je napisao(la):
Black » Mon Aug 31, 2020 2:18 pm[/url]":1op9nvl9]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770374#p770374:1op9nvl9 je napisao(la):
Glamočak » 30 Aug 2020 01:40 pm[/url]":1op9nvl9]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770321#p770321:1op9nvl9 je napisao(la):
Ingwer » Ned Avg 30, 2020 12:36 pm[/url]":1op9nvl9]Da li je neko zvao direkciju da se raspita za ove stanove, da li se zna cena? I kada ce na sajtu izbaciti strukture stanova? Malo je cudno da ni toga jos nema a vec grade drugi nivo iznad zemlje...

U toku septembra imace sve jasno definisano.
Samo su mi napomenuli da je pocetna cena 2300 ili 2400.

Pozdrav

Nema rekose 2400+PDV. Po meni previse za tu lokaciju, a kvaltet je isto upitan. Zna li neko nesto sto je gradila Direkcija da je uradjeno bas dobro?

Po njima ovo ce biti luks zgrada, visi nivo u odnosu na sve sto su do sada radili, ali da li imaju iskustvo i znanje za to?

DIrekcija je bila investitor u bloku 29 jos pre desetak godina kada je to bila najbolja lokacija na NBG (i dalje nije daleko od toga). Nisam bio unutra, ali zgrade spolja i dalje izgledaju vrlo pristojno sto je nazalost napredak na standard novogradnje zadnje dve decenije kod nas. Te zgrade su isti isle preko 2000 eur u vreme izgradnje, ali je pozicija neuporediva sa blokovima (i to kazem kao neko ko zivi u 45. bloku).

U pravu ste, to sam smetnuo s uma. Kada se spomene Direkcija u glavi su mi naselje Stepa, Zemunske kapije, Mileva Ajnstajn, Bezanijska kosa, gde se nisu pretrgli sa kvalitetom.

Sa cenom od 2600 (sa PDV-om) vec ulaze na teren projekata kao sto su Dzon Kenedi npr, a cak i ako ostavimo kvalitet po strani, lokacija je bas upitna.
 
Ma da, cena je skroz van dodira sa realnošću za tu mikrolokaciju, opterećena raskrsnica prekouta pijace za koju su dozvolili da postane delom i buvljak. Generalno tako duboko u blokovima tu cenu bi dostigli samo da grade bliže savi, npr u 44 bloku (nepostojeći akva park, tako negde).
 
А нпр. микролокација вест блока или а блока који се налазе на колико прометним и оптерећеним раскрсницама где се прекопута обрћу јагњићи(што је ваљда еквивалент бувљака) а исто су далеко од река, шта се онда ту плаћа?
 
Plaća se blizina buduće autobuske stanice i magla. Blok 63 je za A Blok ipak teška zabit i periferija. Magla u Bloku 63 je mnogo gušća
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=771016#p771016:b1e45tu0 je napisao(la):
Assad84 » Tue Sep 01, 2020 5:38 pm[/url]":b1e45tu0]А нпр. микролокација вест блока или а блока који се налазе на колико прометним и оптерећеним раскрсницама где се прекопута обрћу јагњићи(што је ваљда еквивалент бувљака) а исто су далеко од река, шта се онда ту плаћа?

Pa blok 63 je jedno za pola puta blize reci od westa, ali je zato isto tako mnogo dalje od centra grada (a i poslovnog centra NBG koji je prakticno u potezu od AC do Arene). Sada su guzve dosta manje izrazene, ali putovanje i iz poslovnog centra NBG u blokove je (van vremena korone) postalo dosta duze, mozda ne kao prelazak mosta, ali svako ko zaglavi u JG odmah kod raskirsnice sa Oml Brigada zna o cemu pricam, od westa ili a bloka su iste dobrim delom udaljene toliko da se i peske moze doci. NBG je prostrana opstina, od ove lokacije u 63 do a bloka ima vise od 1,5km, u centru grada to je skoro kao da uporedjujete razdaljinu terazija i svetog save.

Specificnost novogradnje na NBG je upravo to da sto ste blize centru grada ili poslovnoj zoni zadnjih 10 godina je bilo vrlo malo novogradnje i svaka nova zgrada u startu moze mnogo skuplje da se prodaje, ali ovo sto se navodi za projekat direkcije je po meni van svih realnih cena (imaju reper na 300m dalje u objektu na AC Stojanovic). Dalje i west i ablok su prakticno novi blokovi u celosti, GDS je uklapa u postojeci blok, tako da je cena u tom bloku mnogo uticajnija na njega nego sto su cene u starim blokovima na skroz nove blokove.

I na kraju, blokovi su uvek imali i razliku u ceni od 10-20% sa ove ili one strane sina, jednostavno lokalna specificnost, podstaknuta delom iracionalnim, ali delom i racionalnim razlozima (blizina reci). Npr 44 i upravo 63 koji su jedan prekoputa drugog su uvek bili neuporedivi u ceni polovnih stanova.
A jagnjici prekoputa westa nisu nigde da ja znam na 15m kao Koreni od ove lokacije, kao ni buvljak na 30m. Do gvera ima preko 100m i to ne vidim da je uporedivo, ne znam gde se drugde vrte isti.
 
Jedna iz prolaza danas. Utisak je kao da je zgrada direkt na ulici,bez dovoljno odstojanja
 

Prilozi

  • B38CBDCA-A6AF-482C-B676-3630C86DE17C.jpeg
    B38CBDCA-A6AF-482C-B676-3630C86DE17C.jpeg
    96,3 KB · Pregleda: 6.682
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=771588#p771588:qebfq6mr je napisao(la):
DusanBG » Čet Sep 03, 2020 3:16 pm[/url]":qebfq6mr]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=771016#p771016:qebfq6mr je napisao(la):
Assad84 » Tue Sep 01, 2020 5:38 pm[/url]":qebfq6mr]А нпр. микролокација вест блока или а блока који се налазе на колико прометним и оптерећеним раскрсницама где се прекопута обрћу јагњићи(што је ваљда еквивалент бувљака) а исто су далеко од река, шта се онда ту плаћа?

Pa blok 63 je jedno za pola puta blize reci od westa, ali je zato isto tako mnogo dalje od centra grada (a i poslovnog centra NBG koji je prakticno u potezu od AC do Arene). Sada su guzve dosta manje izrazene, ali putovanje i iz poslovnog centra NBG u blokove je (van vremena korone) postalo dosta duze, mozda ne kao prelazak mosta, ali svako ko zaglavi u JG odmah kod raskirsnice sa Oml Brigada zna o cemu pricam, od westa ili a bloka su iste dobrim delom udaljene toliko da se i peske moze doci. NBG je prostrana opstina, od ove lokacije u 63 do a bloka ima vise od 1,5km, u centru grada to je skoro kao da uporedjujete razdaljinu terazija i svetog save.

Specificnost novogradnje na NBG je upravo to da sto ste blize centru grada ili poslovnoj zoni zadnjih 10 godina je bilo vrlo malo novogradnje i svaka nova zgrada u startu moze mnogo skuplje da se prodaje, ali ovo sto se navodi za projekat direkcije je po meni van svih realnih cena (imaju reper na 300m dalje u objektu na AC Stojanovic). Dalje i west i ablok su prakticno novi blokovi u celosti, GDS je uklapa u postojeci blok, tako da je cena u tom bloku mnogo uticajnija na njega nego sto su cene u starim blokovima na skroz nove blokove.

I na kraju, blokovi su uvek imali i razliku u ceni od 10-20% sa ove ili one strane sina, jednostavno lokalna specificnost, podstaknuta delom iracionalnim, ali delom i racionalnim razlozima (blizina reci). Npr 44 i upravo 63 koji su jedan prekoputa drugog su uvek bili neuporedivi u ceni polovnih stanova.
A jagnjici prekoputa westa nisu nigde da ja znam na 15m kao Koreni od ove lokacije, kao ni buvljak na 30m. Do gvera ima preko 100m i to ne vidim da je uporedivo, ne znam gde se drugde vrte isti.

Извините да ви нисте из маркетиншког тима адвоката вест и а блока јер једино тако се може оправдати оваква конструкција приче на воденицу једних а на штету других инвеститора?

Идете на крају дотле да сте у метар мерили да до неког као ужасног бувљака има тачно 30м а до друге исто тако ужасне локације тачно 15м, а ругло Петошевића се изгледа преко ноћи уклопило у амбијент модерног пословног центра Београда. Није довољно рећи да не може да се пореди већ се мора образложити зашто не може да се пореди, као нпр. Теразије и Храм Светог Саве, овамо мерите у метар а лагано прескочите да они нису у истој улици као што је овде случај у ЈГ, и раздаљина у таквом булевару од 1,5км и није никако велика чак и пешака да се иде. И где су то а блок и вест ,,нови блокови" они се налазе у блоку 65 односно 67a и ту су углављени у постојеће блокове исто као и овај пројекат.
 
Mnogo je vodeničara ovde koji melju tuđe brašno. A Blok i West 65 nemaju više potrebu za tom uslugom i marketingom, konstrukcije se prave na drugoj strani
 
Zaista neverovatna cena za tu lokaciju.

Živim nedaleko odatle (dok korona ne popusti i vrati stvari u normalu:)), veoma dobro poznajem sve okolo (čak sam i rođen u bloku preko) i mogu samo da kažem: ko za ovo da 2600e, svaka mu čast!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=774138#p774138:4axuq2o1 je napisao(la):
Ingwer » 12 Sep 2020 02:36 pm[/url]":4axuq2o1]Jedna iz prolaza danas. Utisak je kao da je zgrada direkt na ulici,bez dovoljno odstojanja
file.php

Biće pandan Sansitiju na drugom kraju bloka...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=774213#p774213:2z4uwyrj je napisao(la):
bgvozd » Sub Sep 12, 2020 10:22 pm[/url]":2z4uwyrj]Mnogo je vodeničara ovde koji melju tuđe brašno. A Blok i West 65 nemaju više potrebu za tom uslugom i marketingom, konstrukcije se prave na drugoj strani

Како мислите да немају потребу за тиме, они су ето као селебритији па сви знају за њих :D , у једном се још гради солитер од ко зна колико станова а огласи су преплављени новим становима и из једног и другог.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=774201#p774201:1p5jp45x je napisao(la):
Assad84 » Sat Sep 12, 2020 9:13 pm[/url]":1p5jp45x]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=771588#p771588:1p5jp45x je napisao(la):
DusanBG » Čet Sep 03, 2020 3:16 pm[/url]":1p5jp45x]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=771016#p771016:1p5jp45x je napisao(la):
Assad84 » Tue Sep 01, 2020 5:38 pm[/url]":1p5jp45x]А нпр. микролокација вест блока или а блока који се налазе на колико прометним и оптерећеним раскрсницама где се прекопута обрћу јагњићи(што је ваљда еквивалент бувљака) а исто су далеко од река, шта се онда ту плаћа?

Pa blok 63 je jedno za pola puta blize reci od westa, ali je zato isto tako mnogo dalje od centra grada (a i poslovnog centra NBG koji je prakticno u potezu od AC do Arene). Sada su guzve dosta manje izrazene, ali putovanje i iz poslovnog centra NBG u blokove je (van vremena korone) postalo dosta duze, mozda ne kao prelazak mosta, ali svako ko zaglavi u JG odmah kod raskirsnice sa Oml Brigada zna o cemu pricam, od westa ili a bloka su iste dobrim delom udaljene toliko da se i peske moze doci. NBG je prostrana opstina, od ove lokacije u 63 do a bloka ima vise od 1,5km, u centru grada to je skoro kao da uporedjujete razdaljinu terazija i svetog save.

Specificnost novogradnje na NBG je upravo to da sto ste blize centru grada ili poslovnoj zoni zadnjih 10 godina je bilo vrlo malo novogradnje i svaka nova zgrada u startu moze mnogo skuplje da se prodaje, ali ovo sto se navodi za projekat direkcije je po meni van svih realnih cena (imaju reper na 300m dalje u objektu na AC Stojanovic). Dalje i west i ablok su prakticno novi blokovi u celosti, GDS je uklapa u postojeci blok, tako da je cena u tom bloku mnogo uticajnija na njega nego sto su cene u starim blokovima na skroz nove blokove.

I na kraju, blokovi su uvek imali i razliku u ceni od 10-20% sa ove ili one strane sina, jednostavno lokalna specificnost, podstaknuta delom iracionalnim, ali delom i racionalnim razlozima (blizina reci). Npr 44 i upravo 63 koji su jedan prekoputa drugog su uvek bili neuporedivi u ceni polovnih stanova.
A jagnjici prekoputa westa nisu nigde da ja znam na 15m kao Koreni od ove lokacije, kao ni buvljak na 30m. Do gvera ima preko 100m i to ne vidim da je uporedivo, ne znam gde se drugde vrte isti.

Извините да ви нисте из маркетиншког тима адвоката вест и а блока јер једино тако се може оправдати оваква конструкција приче на воденицу једних а на штету других инвеститора?

Идете на крају дотле да сте у метар мерили да до неког као ужасног бувљака има тачно 30м а до друге исто тако ужасне локације тачно 15м, а ругло Петошевића се изгледа преко ноћи уклопило у амбијент модерног пословног центра Београда. Није довољно рећи да не може да се пореди већ се мора образложити зашто не може да се пореди, као нпр. Теразије и Храм Светог Саве, овамо мерите у метар а лагано прескочите да они нису у истој улици као што је овде случај у ЈГ, и раздаљина у таквом булевару од 1,5км и није никако велика чак и пешака да се иде. И где су то а блок и вест ,,нови блокови" они се налазе у блоку 65 односно 67a и ту су углављени у постојеће блокове исто као и овај пројекат.

xaxaxa, lepo me nasmeja. Ne moram da merim, sve tri raskrinice prodjem skoro svaki dan, u Korenima kupujem (al ne bi ziveo iznad njihov dimnjaka), na pijacu idem svakih par nedelja, a ovo sto sam napisao je odokativno, a verujem negde i otprilike tacno.

Naravno da a blok i vest i savada i belvil i tresnjnog cveta itd nisu unaslonjeni na vec izgradjene stambene blokove, svi su oiviceni ulicama, blok 65 se vodi da ima povrsinu verovatno celog starog grada. Ovaj projekat ima stambenu zgradu na 15 metara udaljenosti trotoarom gde je cena jedno 1000 evra niza od trazene u GDS projektu. To svakako ne mora da bude odlucujuce za cenu sto vidimo i na primeru zgrada u Dzona Kenedija, ali ipak je tamo i starogradnja bila i dalje je vise na ceni od 60ih blokova. Cisto da ne agitujem eto ni za jedne ni za druge, lokacija u bloku 32 je za koplje ispred svih ovih.

Mada mogli bi da me plate, nista mi ne bi smetao dodatni dohodak :D
 
sev":31y6ane7 je napisao(la):
Zaista neverovatna cena za tu lokaciju.

Živim nedaleko odatle (dok korona ne popusti i vrati stvari u normalu:)), veoma dobro poznajem sve okolo (čak sam i rođen u bloku preko) i mogu samo da kažem: ko za ovo da 2600e, svaka mu čast!
I meni to bode oči... 2500€ za tu lokaciju? Zaista mnogo.
No to je samo moje mišljenje.
Ono što nije subjektivno to je činjenica da su zgradu "raširili" do samog ivica parcele, oni gaze i ulicu, ko zna šta će još da "štrpnu"...
Baš loš utisak ostavlja ovaj projekat

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Ne deluje mi po renderu da ce sama zgrada krenuti od ivice trotoara, rekao bih da ce biti nesto tipa SunCIty na drugom kraju, samo malo blize. Ono sto ce biti bolje od suncitya je sto nece tu ici interna saobracajnica, ono je totalno bezveze. .
Verovatno podzemne etaze i tu kopaju, ali iznad ce biti trotoar i malo pomeren objekat.
 
danasnje slike
 

Prilozi

  • IMG_20201008_170722.jpg
    IMG_20201008_170722.jpg
    249,8 KB · Pregleda: 4.764
  • IMG_20201008_170911.jpg
    IMG_20201008_170911.jpg
    247,7 KB · Pregleda: 4.755
  • IMG_20201008_172503.jpg
    IMG_20201008_172503.jpg
    294,2 KB · Pregleda: 4.754
  • IMG_20201008_171157.jpg
    IMG_20201008_171157.jpg
    266,6 KB · Pregleda: 4.779
Ne znam zasto, ali malko mi se cini da ovde nisu bas najcistija posla... Izgradnja stigla do 6-7 sprata, rade dan-noc 24/7, a i dalje se ne zna ni struktura stanova,niti bilo sta drugo sem cene... pa da li je realno da ce neko da kupi macku u dzaku i to po ceni kvadrata koja je 100% uvecana u odnosu na stanove koje je GDS gradila u naselju Ivan Ribar na samo 1km od ove lokacije.

Posto ovo gradi drzava, nije iskljuceno da su u pozadini neke igrarije s tim stanovima... :? Mozda gresim dusu, pa je sve po propisima, ali imajuci u vidu sta se sve po BGD-u i Srbiji radi, svasta je moguce :roll: Mozda buducim stanarima komsija bude neki novi Babic, Martinovic, Brnabic, Mihajlovic, Vulin, Stefanovic... :D mora da se ulaze u kadar... :D :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=783155#p783155:2di0wh2j je napisao(la):
Vlaiko » 12 Oct 2020 02:16 pm[/url]":2di0wh2j]Ne znam zasto, ali malko mi se cini da ovde nisu bas najcistija posla... Izgradnja stigla do 6-7 sprata, rade dan-noc 24/7, a i dalje se ne zna ni struktura stanova,niti bilo sta drugo sem cene... pa da li je realno da ce neko da kupi macku u dzaku i to po ceni kvadrata koja je 100% uvecana u odnosu na stanove koje je GDS gradila u naselju Ivan Ribar na samo 1km od ove lokacije.

Posto ovo gradi drzava, nije iskljuceno da su u pozadini neke igrarije s tim stanovima... :? Mozda gresim dusu, pa je sve po propisima, ali imajuci u vidu sta se sve po BGD-u i Srbiji radi, svasta je moguce :roll: Mozda buducim stanarima komsija bude neki novi Babic, Martinovic, Brnabic, Mihajlovic, Vulin, Stefanovic... :D mora da se ulaze u kadar... :D :D


Pa nije ni pocela prodaja. Sta se ceka, nemam pojma. Isto tako za objekat F u Zemunskim kapijama, koji je skoro gotov (sigurno 80%), a nema stanova u prodaji. Da li je to neka nova taktika da se uzme veca cena jer je projekat skoro zavrsen ili neki drugi razlozi, nemam pojma.
 
Informacija iz GDS-a od pre neki dan:
- prodaja kreće u januaru, cena 2340 Eur + pdv
- navedena cena u januaru će biti ista za sve strukture stanova i tu je već uračunat promotivni popust od 6%


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh