Šta je novo?

GDS Petica Kompleks u Bloku 63

Има дизалице и камиона,пуно радника,буке:







 
Fale samo cene... Sad sam pogledao na sajtu izbacili su update. Ispod onog čuvenog "U pripremi" dodali su "Stanovi još uvek nisu u prodaji" :bash: :bash: :bash:
 
Ne bih da zvucim hejterski ali posto bukvalno svaki dan prolazim ovde recicu par utisaka. 1. Ne znam koji normalan covek moze da kupi stan na nekih 15tak metara od benzinske pumpe, tu je ocigledno bilo nekih podmazivanja u izdavanjima gradjevinskih i dr dozvola ali veci mi je problem da sam kupis tu stan. 2. Da li je neko primetio da je zauzece parcele 10000%, znaci nema slobodnog prostora, drveca,zelene povrsene nece biti. Opet kazem nije investitor bu**** nego kupac. Moje skromno misljenje. i 3. stvar, Mesara Milan sa dr str tuce sa mirisima pa svakodnevno. Ne znam koliko je to isto neko od kupaca primetio kao i blizina same raskrsnice.
Najskuplji stanovi su na tom cosku. Sunce tuce u taj cosak od 11 do 20h. I na kraju ako su svi kupili parking mesta,odlicno, a ako nisu onda su svi naj... Zelim opet da kazem da je to moje licno i skromno misljenje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=861555#p861555:faxmzi6q je napisao(la):
dane bezanija » Čet Jul 01, 2021 10:39 am[/url]":faxmzi6q]Ne bih da zvucim hejterski ali posto bukvalno svaki dan prolazim ovde recicu par utisaka. 1. Ne znam koji normalan covek moze da kupi stan na nekih 15tak metara od benzinske pumpe, tu je ocigledno bilo nekih podmazivanja u izdavanjima gradjevinskih i dr dozvola ali veci mi je problem da sam kupis tu stan. 2. Da li je neko primetio da je zauzece parcele 10000%, znaci nema slobodnog prostora, drveca,zelene povrsene nece biti. Opet kazem nije investitor bu**** nego kupac. Moje skromno misljenje. i 3. stvar, Mesara Milan sa dr str tuce sa mirisima pa svakodnevno. Ne znam koliko je to isto neko od kupaca primetio kao i blizina same raskrsnice.
Najskuplji stanovi su na tom cosku. Sunce tuce u taj cosak od 11 do 20h. I na kraju ako su svi kupili parking mesta,odlicno, a ako nisu onda su svi naj... Zelim opet da kazem da je to moje licno i skromno misljenje.
Dane, a odakle Vam informacija o cenama stanova? Koliko je meni poznato jos se ne oglasavaju tim povodom niti je moguce videti strukturu stanova. Da nisam nesto propustio?
 
I mene isto zanima odakle ta informacija da su stanovi prodati. Kako je moguće da svih 300 stanova bude prodato unapred? Zašto su pustili onda web sajt za prijavu zainteresovanih kupaca i pune bazu sa podacima zadnjih dve godine ?
 
Jesam li pominjao cenu? Mislim da nisam...a ako pricamo o ceni....to je raspolozivo u kontaktu sa GDS...koliko ja znam oko 2300eur/m2.
Ja sam pricao o samom polozaju celog objekta u odnosu na okolinu i objekte oko nje. Moje misljenje. Nestaju zelene povrsine kako za sugradjane tako i za buduce stanare i onda dodjemo da je samo u BG najtoplije u Srbiji. Svuda pada temperatura samo ovde ne. Izmedju ostalog smatram da ovoliko beton doprinosi i tome. Nema sta da upije ovoliko toplotu,nazalost. Ja nikad ne bih kupio stan na ovoj lokaciji. I buka i pumpa i sve drugo sto sam napomenuo. ZGrade ka Savi,starogradnja se ne moze porediti sa ovom polozajem. Tramvaj je na 20m od stanova koji gledaju na Jurija G. To je moje misljenje. Svako ima pravo na svoje misljenje.
 
Logika mi nalaze...tu su najvece terase...tu je sto se kaze glavni deo objekta. Nemam info o rasponu cena...ali koliko ja znam...oko 2300eur je m2. Nek je sretna kupovina svima. Nisam ni hejter ni ljubomoran nego znam ceo taj kraj vec 17 god pa zbog toga. I prednosti i mane. evo cist primer, ides nehruovom..oces kuci da dodjes,u garazu...sta i kako?ili ides do gandijeve,ceo krug da napravis ili ako naprave ulaz iz nehruove pa tako...opet okretanje i skretanje. Jednostavno to nekada kad se pravilo naselje nije bilo predvidjeno za gradnju stanova..nego javna povrsina..parkic i slicno. Ali mi smo banana drzava i sve moze.
 
Sve što si rekao je tačno. Cena je previsoka s obzirom na sve ako gledamo (životni standard, lokacija, kvalitet gradnje,...) Ne samo za ovu zgradu, nego i za ostale trenutno aktuelne projekte. Kupiće oni kojima je stan neophodan i zanemariće sve mane projekta-zgrade-lokacije.
 
GDS baš i nije poznat po kvalitetnoj gradnji, imali su aferu sa smrdljivim zgradama, puno je žalbi na kvalitet izvedenih radova u Zemunskim kapijama, itd. tako da ne verujem da će kupci da jure da plate 2300 evra po kvadratu kod njih. Još i ako se uzme u obzir da je lokacija između bezinske pumpe, pečenjare i tramvaja onda je realno očekivati da neće biti puno navale po tim cenama.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=861633#p861633:2ls8o3mk je napisao(la):
roland » Čet Jul 01, 2021 2:28 pm[/url]":2ls8o3mk]GDS baš i nije poznat po kvalitetnoj gradnji, imali su aferu sa smrdljivim zgradama, puno je žalbi na kvalitet izvedenih radova u Zemunskim kapijama, itd. tako da ne verujem da će kupci da jure da plate 2300 evra po kvadratu kod njih. Još i ako se uzme u obzir da je lokacija između bezinske pumpe, pečenjare i tramvaja onda je realno očekivati da neće biti puno navale po tim cenama.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk


Pa ta cena od 2300 EUR/m2 ili koliko god da bude, je verovatno neka maska... deluje da se tako nesto desilo i u Zemusnkim kapijama... Objekat F... nije bilo "prodaje" sve dok nije kompletno zavrseno... onda je pocela "prodaja" i za par dana je GDS objavila da je sve prodato... prica se da je dobar deo tih stanova podeljen pripadnicima VS, MUP, PU itd. Posto je ovo kao LUX gradnja, nije iskljuceno da ce i ovde da padne neka podela, samo za krupnije ribe... Ako nesto i pretekne od stanova, lupe neku nerealnu cenu, pa neko ce vec da se upeca... ;) :D

A ovo u vezi pumpe, parkinga, mesare, betona... sve stoji! Realno, buka i prasina su tu zagarantovani 100%!
 
Ovaj donji deo ili deo koji ce biti u beloj boji,do pumpe,moguce da ce biti samo poslovni,tako mi deluje zbog limene fasade i malih prozora bez terasa...tako da logika mi to kaze. Na sajtu GDS pise da stanovi nisu jos u prodaji, sto mi je isto tako cudno jer sva naselja se prodaju i pre zavrsetka,popust West-a ili A blok-a. Ko zna. Iskreno, ja sam cuo 2300-2500eur/m2. S tim sto ako pozovete Uzor nekretnine,da pitate za cenu u Vojvodjanskoj recice vam oko 2000, ovo je bolja i lokacija i gradnja,rekao bih...tako da ce verovatno ta neka cena biti. A blok koji je zavrsen,znaci useljeno,polovni stanovi,oko 2500eur. se krece kvadrat. Preveliko ulaganje,ali dobro...svaka roba ima i svog kupca. Cestitam unapred svim kupcima. Na simulacijama zgrade ipak ce biti ulaz i iz Nehruove. Super.
 
... većinom tzv. poslovni apartmani, dakle u praksi stanovi sa troškovima poslovnog prostora.
 
Kada sam pricao sa licnim bankarom o kompleksima u izgradnji rekao mi je da je imao klijentkinju koja je podizala kredit za ovaj kompleks. Kako mi je rekao cena kvadrata je 2400 EUR + PDV a garazno mesto je 18.000 EUR. Kada se sve uzme u obzir, mislim da je to preskupo.
 
Znači, bila tura po parohiji.
Vidim da si slikao skoro sva gradilišta na Novom Beogradu....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=874681#p874681:2yhuxq9h je napisao(la):
bataemperor » Sre Avg 25, 2021 8:28 pm[/url]":2yhuxq9h]Cena je 2500-2800 plus pdv.
3000+ EUR po kvadratu za blokove, za periferiju ne Beograda već Novog Beograda... Stvarno zvuči nerealno. U istom bloku privatni investitor završava zgradu 1900 eur / m2. A ovo pravi država po ceni koja je kao u Beogradu na vodi. Pre par godina ista firma, GDS, na kilometar odatle je prodavala stanove za 1200 eur /m2. I to su jedva prodali sve trosobne. Čak su posle i garažu davali gratis. A ovde većima stanova trosobni.

Bilo bi lepo videti na kraju kad sve prodaju listu novih stanara...
 
Онда у истом блоку купите квадрат по 1900 а ове неће нико пазарити, станова на продају бар има на сваком кораку, нису нека претерано дефицитарна роба.
 
Realno zbog cega onda ljudi hoce u ovu zgradu ako ima za 1900e. Samo treba da kupe u toj od 1900 i zanemare ovu koja je potpuno ista i kosta 3000. Sama cinjenica da je neko pre zainteresovan za ovu lokaciju i zgradu nego za ostale, govori zasoto joj je cena visa.
Mada po mom misljenju je ipak 3200 mnogo, ali ako ljudi kupuju onda je to vredonost trenutno.
 
Vrh